Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари

Темата е за 9T pro. Дли работи на 9T, няма никако значение.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
Аксесоари

(2019-10-26, 14:59:24)Steve написа:  Темата е за 9T pro. Дли работи на 9T, няма никако значение.
Пропуснал съм да отбележа, че работи и на про версията, но ще се коригирам, за да придобие значение.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Здравейте,
От около седмица имам Xiaomi Mi 9T Pro, закупен от България. Искам да попитам нещо, което още в самото начало ми направи впечатление, но не съм сигурен дали е нормално или не, тъй като до момента не съм имал телефон със Super Amoled дисплей.
На едноцветен фон (основно бял или светло сив) забелязвам, че долната част на дисплея е малко по жълта от горната - имам предвид около 3-4 см. височина, равномерно от долу нагоре. Опитах с различни настройки на дисплея, но винаги го забелязвам това леко "жълтеене". Не е натрапчиво, предполагам има хора, които дори не биха го забелязали, но след като аз го установих - винаги, когато вляза в "Настройки", например, ми прави впечатление и се заглеждам в долната част, която не е толкова светла/бяла, като горната.
Благодаря предварително!
Цитирай

Пробвай с тестова картинка която е сива или бяла, защото като влезеш в настройки може фона да е полу-прозрачен в зависимост от темата и от там да се получава ефекта.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Не си сам. Има много подобни наблюдения при 9Т
Цитирай

Пробвах и с едноцветна картина - отново забелязвам разликата в цветовете, съпоставяйки горния и долния край на дисплея.
Опитах се да потърся за подобен проблем, но не успях да намеря. Ще може ли линк?
Друго, което забелязах е, че когато съм навън, под ярка слънчева светлина, виждам пръстовия отпечатък върху дисплея - стои, като малко по-тъмен кръг. Чудя се, дали проблемът с разликата в цветовете не се дължи именно на това.
Ще помоля и други притежатели на този модел да споделят дали имат или нямат подобни "проблеми" с дисплея.
Цитирай

На всички телефони с пръстов в дисплея на пряка слънчева се забелязва сензора.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

След като публикувах последния коментар започнах да търся информация по форумите.
Първо да напиша за пръстовия отпечатък. Притежател на два телефона, закупени през интервал от време (няколко месеца), твърди че на единия вижда пръстовия отпечатък, а на другия - не. Не съм търсил информация за това дали е нормално да се забелязва сензора на пряка слънчева светлина, но приемам, че е нормално - ти също го потвърждаваш. Благодаря за отговора!
Относно дисплея - прочетох, че не малко устройства (9T и 9T Pro) имат описания от мен проблем, като цветът може да варира (жълтее, зеленее, червенее). Или накратко - неравномерна яркост на дисплея.
Прочетох коментари и за другата крайност - потребители изключително доволни от дисплеите, които са им се паднали, без вариации в подсветката, описвайки ги като перфектни.

Изключително доволен съм от телефона - освен към дисплея друга забележка към момента нямам.
След прочетеното съм в дилема - дали да върна устройството, заменяйки го за друго с надеждата, че ще ми се падне такова с "читав дисплей" или да остана с настоящото. Ясно е, че няма гаранция какво ще получа, ако го заменя - може отново да ми се падне с такъв дисплей или бройка, която да има/прояви сериозен дефект.
Отново ще помоля всеки, който има същия модел, закупен от България, да сподели за дисплея на неговото устройство. Това ще бъде полезно и за всеки, който е решил тепърва да си закупи телефона, както и информативно за нас.
Благодаря предварително!
Цитирай

След като подхванахте темата пробвах на различни фонове, но не виждам някакъв проблем или изкривяване на цветове. Имам проблем с очите, но все пак щях да забележа. Показах и на хора около мен - също не виждат нищо странно.

Пръстовия не съм го виждал.

Единственото, което ме дразни е това, което омазаха след ъпдейта - с батерията и известията. Иначе нямам забележки към телефона. Аз и не изисквам много от него - бързина и продължителност на ползване.

Странично
Батерията ми издържа около 36-40 часа (от едно зареждане до друго), което мисля е добре (не SOT). Използвам мобилни данни много често. Бях с 3200mAh и изкарвах 24ч. без проблем и очаквах, че с тази ще издържам ~48 часа, но явно така си е нормално при моето ползване. Интересно ми е ако играех игри и гледах клипове по колко щях да изкарвам, но нямам никакво време за експерименти.


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Аз искарвам между 30-40ч като правя по 8ч+ СОТ. За 10дена съм много доволен от цялостното представяне на телефона.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Здравейте отново. Благодаря на всички, които се включиха до момента.
Аз също реших да покажа на друг човек дисплея - първоначално не забеляза нищо. След, като му обясних в какво се изразява проблема и насочих вниманието му натам - успя да види разликите в подсветката, които описвам. Така че, проблем има, но не би направил впечатление на всеки.
Цитирай

До всички с K 20pro които са свалили последния ъпдейт до MIUI 11.
Работи ли ви проксимити сензора, защото при мен е кошмар...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
[-] 1 потребител изказва благодарност на smartbomber за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2019-11-03, 18:59:24)smartbomber написа:  До всички с K 20pro които са свалили последния ъпдейт до MIUI 11.
Работи ли ви проксимити сензора, защото при мен е кошмар...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Как да разбера дали работи? За какво е този сензор?
Цитирай

Например когато приключиш разговор и екрана все още стои тъмен защото си мисли че още е на ухото...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
[-] 1 потребител изказва благодарност на smartbomber за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2019-11-04, 08:44:12)smartbomber написа:  Например когато приключиш разговор и екрана все още стои тъмен защото си мисли че още е на ухото...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Ако не работеше, нямаше да е тъмен екрана. Това е просто бъг, който се надявам да оправят. Същото е и като го вадя от джоба и отключа с отпечатък - 5сек загрява екрана...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Да, много досаден бъг, който временно се оправя със рестарт, до следващото забиване при разговор...
[-] 1 потребител изказва благодарност на hglr123 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Не съм забелязал подобен проблем при мен, но някой път като си свалям телефона от ухото след разговор и гледам, че се е свалило бързото меню.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tzetzo160 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2019-11-05, 06:02:01)bo6o написа:  Ако не работеше, нямаше да е тъмен екрана.

Може би не съм разбран правилно - това което исках да попитам е дали ви работи добре, а не дали изобщо работи защото при мен забива...
На хардуер тестовете когато е по-далече ръката варира между нула и пет, но когато я задържа близко до телефона си остава на нула дори и след като махна ръката...
Пробвах с различни скрийн протектори дори и без, но проблемът остава. Предполагам нещо са завишили чувствителността на този сензор и трябва да си го оправят...

При мен временното решение е от accessibility options да се активира power button ends the call и когато ви забие след разговора, ако отсрещната страна все още не е затворила, вие да си затворите с power бутона...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
[-] 1 потребител изказва благодарност на smartbomber за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Да, при мен е същия проблем (бъг), който се появи след ъпдейт към Андроид 10.
Преди нямах такъв проблем, на Андроид 9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hglr123 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Когато минавате към по-висока версия на Андроид е препоръчително(ако има бъгове) да се върне към фабрични настройки телефона.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай

Браво на Ксиоми, за новия и бърз ъпдейт.
Две в едно, наведнъж.
Чудесен подарък.

   

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

То вече не знае човек да се радва ли на ъпдейт, да не се ли. Батерията стана със скандален пърформънс.


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

След обновяването и връщане на фабрични настройки, телефона няма никакви проблеми. Май работи по-добре.

Galaxy Tab S8+
Цитирай

(2019-11-05, 06:02:01)bo6o написа:  Ако не работеше, нямаше да е тъмен екрана. Това е просто бъг, който се надявам да оправят. Същото е и като го вадя от джоба и отключа с отпечатък - 5сек загрява екрана...
Вчера ъпдейтнах до xiaomi.eu 11.0.3 и проблема вече го няма...
Цитирай

Най-накрая дойде ъпдейт и на индийския ром - MIUI 11.0.1.0.
За половин ден - впечатленията са, че върви мазно и добре.
Оправен засега е проблемът със proximity сензора, при разговори всичко е нормално до сега.

Няма някакво подобрение при AOD-то, се същото безсмислено до момента.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)