Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари
#26

(2019-07-18, 15:25:08)hglr123 написа:  Да, благодаря за инфото. Гледах там, но така и не съм сигурен кой метод да ползвам.
Magisk сякаш не ми се ползва.

Edit: Само да поясня - нямам при мен в менюто NFC. Така че, първо трябва да го изкарам там и след това ако трябва да се настройва метода за плащане - HCE.
Според мен отключвай и флаш.
И аз пуснах един 8 / 128 от Ми глобал. Като дойде точно това смятам да направя.

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-07-18, 23:22:40)RazielBG написа:  Според мен отключвай и флаш.
И аз пуснах един 8 / 128 от Ми глобал. Като дойде точно това смятам да направя.

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk
той е отключен и се ъпдейтна до глобален 10.3.3.
Ще изчакам малко и ще видя какво да направя. Иначе всичко друго бачка и го настроих вече, та не ми се пипа много много, поне за момента.
Аз съм със 8/128 от Ми Глобал.
Цитирай
#28

Да и аз днес останах неприятно изненадан когато Phyre не направи плащане пред сервитьорката... Sad
Ако някой го подкара моля да сподели...
Всичко останало на китайския ROM: контакти, синхронизация, Google Play са си нормално...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#29

@smartbomber

специално за Китайския ром опитай следното:

Settings - More - и в Пункт NFC включваш NFC, На default wallet избираш USE HCE WALLET.
Ти вероятно си на Mi Pay/NFC Transport card
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#30

Благодаря, ще опитам и ще пиша резултата

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#31

Днес си взех телефона(Про 8/128) и го разцъквам в момента. Понеже съм на една вила с бая хора всичките са супер впечатлени от него. Адски много грабва окото и това с камерата като изкочи гледат като извънземни хаха. Камерите са доста доста добри. Батерията засега изглежда да държи адски много, а телефона е бая бърз.

Xiaomi mi5 64GB
[-] 4 потребители изказват благодарност на Lenks за това мнение:
  • daniel77, Kiridedra, milenvn, Victormihov
Цитирай
#32

Със индийския ROM съм - 10.3.3 Stable. За съжаление на този етап в този ROM NFC-то го няма. Дано да е бъг и да го оправят.
Не знам дали като цяло е добре, че телефона е със индийския ROM ...

Едит: До колкото разбрах Xiaomi са го пуснали този ROM през OTA - "MIUI Global 10.3.3 Stable (PFKINXM) for the Redmi K20 Pro (raphaelin)". Това е индийския и май е глобален. Моя телефона така се ъпдейтна - през OTA до този ROM.
Цитирай
#33

Как така го няма
Цитирай
#34

(2019-07-19, 22:55:24)suffer написа:  Как така го няма

Ами така - няма го. Липсва във менюто.
Цитирай
#35

Тъпо. Нещо по другите региони?
Цитирай
#36

(2019-07-19, 23:01:06)suffer написа:  Тъпо. Нещо по другите региони?

Другите региони? Имаш предвид другите версии на ромовете ли?
На другите работи, но имат си други проблеми...
Цитирай
#37

Останах с впечатлението, че си с глобален ром, а там има региони, на които се отключват други функции
Цитирай
#38

(2019-07-19, 23:04:05)suffer написа:  Останах с впечатлението, че си с глобален ром.

Глобален е. Ето линк със инфо за този ром - линк - цък.

Edit: Аха, не, не съм сменял региона - той е България в момента.
Цитирай
#39

Опитай русия, хонг-конг, индия..
Но да знаеш, че русия и индия инсталират допълнителни приложения, които трябва да се трият..
Цитирай
#40

(2019-07-19, 23:09:03)suffer написа:  Опитай русия, хонг-конг, индия..
Но да знаеш, че русия и индия инсталират допълнителни приложения, които трябва да се трият..

Благодаря за съвета, но не ми се занимава със триене на приложения. Ще изчакам малко, да видя какво ще стане със следващ ъпдейт.
Smile
Цитирай
#41

При хонг-конг и сингапур нямало толкова спам
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hglr123
Цитирай
#42

(2019-07-17, 22:06:53)Victormihov написа:  Надали на живо ще откриеш разлика с K20 Pro.
Аз все повече съм впечатлен от апарата, скоро мисля да взимам втори и айфоните да заминават, просто този път няма на какво да кажа - "апарата не го бива".
Батерията е страхотна, бързо се зарежда, екрана е много добър (на S10 е по-добър обаче, да се има впредвид), много плавни жестове, досега не съм срещал Андроид телефон с толкова плавни жестове, дори при Oneplus 5t не беше така плавно.
Според мен е по-добър от MI9 , мислех, че тези 8.8мм дебелина ще са като тухла четворка, но въобще не се усещат, телефончето е тъничко, не е от най-компактните, но днес няма компактни смартфони, все пак всички искаме голям екран.

Абе въобще не се чудете, даже го оставих с Китайският ром, не ми са бъзика, китайските приложения в една "ненужна" папка и нищо не пречи вече.
Прави бяхте, няма китайски йероглифи.
За мен тази фирма вече не е "китайска", примиум са си отвсякъде.
Спокойно могат да минат за Oneplus и нагоре.
Вярвам, че следващият апарат К30 Про ще е още по-неустойм- Фирма която е достойна за уважение, от мен имат едно голямо БРАВО.
Другите да гледат и да се учат как се правят смартфони и въобще продукти- с ТРИЦИ МАЙМУНИ- само Шиаоми го могат.
Големите дай 3300лв и пак същият телефон от миналата година, вместо ненормалните 5вата бързо зареждане тази година ще можете с 6...
(в кръга на шегата)
Лека вечер.
В mi browser-a не ти ли излизат йероглифи като го отвориш?
аз се опитвам да го оправя това, но за момента без успех.Deinstall-нах го , и качих уж EN версия, и пак излизат..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#43

В китайската версия на рома има китайски неща в браузъра, но това не пречи на нормалната му работа.
Свали си Минт, ако не можеш да се оправиш.

При мен нещата седят така:
Има един екран в ляво с китайски новини. Просто не влизам там.
Няма гугъл търсачка, затова си имам един шоркът за google.com
Вариант е началната страница да ти е гугъл направо или шорткътите за най-често ползваните сайтове да са ти извън браузъра.


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#44

Не мога да ги накарам да се синхронизират пароли линкове нищо нито в минт нито в ми браузър на к20прото..
идей как да ги прехвърля от макс3-ката на к20прото?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#45

Аз затова флашвам скоро, сложничко е малко, но видя ли китайски йероглифи и почва да ми се повдига.
Отначало хората тук казаха, че Китайска версия е най-добре и щом бутнеш китайските приложения в неизползваема папка и всичко е ок, все едно ползваш Глобална, но това не е точно така, йероглифи си има навсякъде, в търсачката, в темите, в браузера, дори в настройките. Да не говорим, че гугъл плей и гугък сервиз не точно се инсталираха читаво.
Имайте го впредвид.
Питах на няколко пъти дали Xiaomi.eu има пак йероглифи, но не ми се отговори, ще флашвам и ще види, в крайна сметка явно отговорите трябва да сиги намериш сам, както си е и в животаSmile

Ънлок и флаш- въобще не се и замислям дали да го правя- ДЛЪЖЕН съм.
Но това е лично за мен, разбира се.
Цитирай
#46

xiaomi.eu няма йероглифи.Аз макс 3ката го ползвам над 1 година с xiaomi.eu, и няма нито един йероглиф.
Чакам да изтече времето 100 часа и да му отключа буутлоадъра и да флашна xiaomi.eu

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#47

Потвърждавам, че xiaomi.eu няма йероглифи, приятелката го ползва на Mi 6 вече повече от година и мога да кажа че се държи много добре.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#48

(2019-07-20, 13:32:35)galev_90 написа:  Не мога да ги накарам да се синхронизират пароли линкове нищо нито в минт нито в ми браузър на к20прото..
идей как да ги прехвърля от макс3-ката на к20прото?
Settings/Additional settings/Languages & Input/Inputs assistance
От там избираш Autofill service > Google
И всичко от Google Smart Lock се попълва автоматично за целия телефон

Sent from my MI 8 using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#49

(2019-07-20, 14:34:52)smartbomber написа:  Settings/Additional settings/Languages & Input/Inputs assistance
От там избираш Autofill service > Google
И всичко от Google Smart Lock се попълва автоматично за целия телефон

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Пуснат си е Smart locka, но не попълва автоматично.Само в Chrome успява.. има ли вариант в Mint browser-a или заводския на xiaomi

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#50

(2019-07-20, 15:03:42)galev_90 написа:  Пуснат си е Smart locka, но не попълва автоматично.Само в Chrome успява.. има ли вариант в Mint browser-a или заводския на xiaomi
Аз съм със Edge - и там Auto-Fill си работи перфе.

Много съм доволен от телефона до тук ... Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на hglr123 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)