Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари
#76

(2019-07-26, 13:26:07)Gothic_madness написа:  Някой купувал ли е от Gearbest да знам дали да поръчвам от там. Гледам в международен сайт има доста добри отзиви от него.
Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и дискусии

 
Цитирай
Аксесоари
#77

Вариант да си избера кои известия да показва на Allways 8n screen,по-специално за Вайбър питам?
Цитирай
#78

(2019-07-26, 06:05:27)vinse написа:  И от кога Мах 3 има сензор за отпечатъци под дисплея ?
И като не е на екрана, а на гърба кво от това?Явно не си ме разбрал, че с макс 3ката не съм имал проблеми да не ми разчете пръста.По добре да си работи идеално отколкото по 20 пъти да натискам.
А това да го използвам телефона без протектор, е несериозно.Лично аз никога няма са ползвам апарат без протектор.Всеки сам си дава парите и решава.За момента не съм впечатлен от тази иновация да е в екрана..
Не мислех че ще ми е проблем,  относно предната камера.Понеже си ползвах функцията face unlock, на стария тел.
Гледам да щадя предната камера за тази функция...
Иначе относно бързина... Лети с 8гб..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#79

Може би е добра идея, всички апарати, които са с вграден в дисплея сензор за отпечатъци, да излизат на пазара с фабричен протектор на дисплея, който не влошава работата му. Както направиха самсунг с S10. Не вярвам много да оскъпи крайната цена.
Цитирай
#80

(2019-07-26, 16:29:02)MapTo_D написа:  Може би е добра идея, всички апарати, които са с вграден в дисплея сензор за отпечатъци, да излизат на пазара с фабричен протектор на дисплея, който не влошава работата му. Както направиха самсунг с S10. Не вярвам много да оскъпи крайната цена.
Много добра идея е.Дано се светнат или да свикна, защото както го ползвам, ако продължи да ме дразни отива в купува/продава раздела Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#81

(2019-07-26, 13:26:07)Gothic_madness написа:  Някой купувал ли е от Gearbest да знам дали да поръчвам от там. Гледам в международен сайт има доста добри отзиви от него.

Добри отзиви мога да напиша за тях. Само веднъж опитаха да ми набутат глобален ром или международна версия на Ми 9, въпреки че в обявата пишеше Глобална версия. В поръчката бяха добавили адаптор за ЕС и след като го видях, поръчката беще отказана.
Ако купиш повече от два броя, доставката е безплатна   с ЕС приорити. Smile  Цените са им по-добри от на чин-чан-чуните на Али Wink

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#82

Някой знае ли как мога да спра дразнещия звук когато говоря с някой, след като приключиме разговора и натискам червената слушалка се чува звук за край на повикването(beep) .Понякога е доста силен този звук, и страшно много ме дразни.Рових къде ли не, и не мога да го намеря как се изключва.Някой ако се сеща, нека сподели Smile
Благодарско Smile
п.с. четох че уж снапчат правел този бъг.Нямам снап чат...

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#83

Не е ли от мрежата?
Цитирай
#84

Ето и едно ревю.
https://www.youtube.com/watch?v=WpPw7lUXyI0

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#85

Здравейте Smile

Вчера снех около 900 снимки със телефона (К20 Pro). Накрая телефона беше загрял прилично, но не прекалено.
Снимах дневни и няколко нощни снимки.
За момента съм със смесени чувства относно снимките - прекалено много филтриране (за шума) накрая и снимките са все едно рисувани с водни боички. Познат ефект/дефект от OP5.
Снимах със стоковата и със гугълската камера, специално в ауто режим, за да видя как се справя там софтуера на телефона.
RAW снимките са по-добре, ясно защо. Но са само 12Mp, защото са от гугълската камера (апп-а).
950XL-a снима все още по-добре от този телефон. Поне до тук. Ще тествам повече на ръчен режим на снимане тези дни.

Във индийския ром срещнах един бъг със Гугъл Снимки приложението - при включен Авоматичен Контраст в опциите на Дисплей, снимките стават много тъмни при преглед в приложението. Много агресивен контраст се прилага. Само при преглед на единична снимка. Във стоковото приложение Галерия всичко е ок.

Също така засега няма опция за преглед на снимки от Onedrive, само Mi cloud, който аз не ползвам.

Това е от мен засега.
Ще видя кога ще мога да споделя линк със няколко снимки и DNG-та за вас.

link за снимки.

2 кратки 30сек видеа - link1  link2
[-] 6 потребители изказват благодарност на hglr123 за това мнение:
  • airbus, alexkara, dancho2000, didkobanditko, doktorra, muggs
Цитирай
#86

Пусни няколко снимки като сравнение между Лумията и Гугъл камера, на открито при ясно време и на закрито в някакво помещение (ниска осветеност). Стоковата не е нищо особено така като гледам от снимките.
[-] 1 потребител изказва благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#87

(2019-07-28, 11:05:07)didkobanditko написа:  Пусни няколко снимки като сравнение между Лумията и Гугъл камера, на открито при ясно време и на закрито в някакво помещение (ниска осветеност). Стоковата не е нищо особено така като гледам от снимките.

Ами на линка са от стоковата и гугълската и днг-та. Със M*** започват гугълските, а със IMG*** са от стоковата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hglr123 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#88

Опитайте  да намалите цветовете на сток камерата от настройките.
Снимките на морето добре са станали. На макрото сякаш  преекспонира и залива на места. Може да намалите с една идея експозицията.  Вечерните са на без фокус. Реално не можах да определя  в коя точка е фокусирането .

(2019-07-28, 11:43:05)hglr123 написа:  Ами на линка са от стоковата и гугълската и днг-та. Със M*** започват гугълските, а със IMG*** са от стоковата.

Има предвид снимки от Нокията и Ксиомито за сравнение.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#89

(2019-07-28, 13:25:03)airbus написа:  Опитайте  да намалите цветовете на сток камерата от настройките.
Снимките на морето добре са станали. На макрото сякаш  преекспонира и залива на места. Може да намалите с една идея експозицията.  Вечерните са на без фокус. Реално не можах да определя  в коя точка е фокусирането .


Има предвид снимки от Нокията и Ксиомито за сравнение.


На линка съм сложил 3 снимки от Лумията (от преди 2 месеца). Ще я запаля тези дни и ще направя сравнение между двете камери от едно и също място и със едни и същи обекти. Но и от тези можеш да видиш - разликата във качеството е голяма. За мен в полза на Лумията.

Относно цветове - нито стоковата камера, нито гугълската няма такива настройки за цветове. Ако говориш за последващо пипане на снимките - за това е и нуждата от DNG.

Нощните са без фокус - нормално, при положение, че снимам от ръка, без статив. Другия път със статив. Но не фокуса ме тревожи, а качеството и обработката на снимките от софтуера.

Smile
Цитирай
#90

От това, което съм тествал, е по-добре да се използва Google Camera за снимки - много по-натурално изглеждат, а Стоковият апп за видео, защото работи стабилизацията на картината. Единственият недостатък при видео със стоковото е, че звука е по-кофти... Ако оправят стабилизацията на Google Camera, стоковото си става излишно...

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#91

Когато ползвах GCAM, нямаше ръчни настройки за скорост и тн. Също нямаше достъп до зум и ултра камерите. Дано сега да са го оправили.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#92

(2019-07-26, 16:29:02)MapTo_D написа:  Може би е добра идея, всички апарати, които са с вграден в дисплея сензор за отпечатъци, да излизат на пазара с фабричен протектор на дисплея, който не влошава работата му. Както направиха самсунг с S10. Не вярвам много да оскъпи крайната цена.
И като го счупиш нали ще искаш да си го смениш? Кво правим? Вече няма да е фабричен!

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#93

Ще си купиш нов, оригинален. Но не за 2-7$, а за 25. Нещо друго?

П.П. Даже фабричния не се чупи, защото не е стъкло, но пък се драска. Но се действа по същата схема, нов оригинален и няма да се чудиш ще сработва ли отключването с отпечатък или не...
[-] 2 потребители изказват благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • martoo, Victormihov
Цитирай
#94

Ето 2 видеа за К20/К20 Pro за воден тест. Имат някаква защита все пак (малко, но от сърце ... хахаха):

K20
K20 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на hglr123 за това мнение:
  • martoo, milenvn
Цитирай
#95

Имам питане за притежателите на K20 Pr 8/128. Стабилен ром Global 10.3.3 PFKINXM

Когато снимам със стоковата камера в нощен режим и увелича приближението накрая снимката ми е изрязана, повече от колкото съм искал като приближение и при вас ли е така?>

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#96

Още малко снимки от K20 Pro за бърз тест - link
Има снимки със стоковата камера и със gcam (+dng).
Цитирай
#97

Изпуснах К20 ПРо-то тоалетната точно като пуснах водата, як водопад.
Приех го леко- повод за нов смарт, НО дайте някои съвети все пак да го спасимSmile
Извадих сим картата и го поставих в купа с ориз, колко време да стой така?
Цитирай
#98

Трябва и батерията да се извади, взел дал е според мен. И да тръгне ще е за кратко предполагам. Лошо е, че отварянето им не е така лесно. В купата поне 24часа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#99

Отписал съм го вече така или иначеSmile
Цитирай

Жената изпусна едно време и нейния Mi5, разминава се с нов дисплей работата. Изчакваш да ги пуснат в Али и си готов!

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)