Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR Smart Watch
#26

Ами добре, дай алтернатива. Защото конкретно в този ценови диапазон предложенията са отново на Amazfit и един(?) Гармин, който е трагедия в други отношения, спрямо този. Разглеждам подобни часовници от седмици вече и нищо в ценовият диапазон 250-350лв не предлага нещо различно, освен Huawei Watch 2, който е с уеър и трябва да е на зарядното всяка вечер. Да не говорим, че е антика и обновленията му вероятно са получили брадва.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-11-05, 15:11:04)damtrx написа:  Огледайте се в друг часовник

1. Кофти батерия
2. Кофти сглобка
3. Твърде много проблеми (неработещ тъч и т.н)
4. Апликацията е трагедия.

По добре дайде лев отгоре и минете на Huawei.
Айде няма нужда, отдалече си личи, че не си виждал часовника.
Батерията кара 3 седмици, а сглобката е напълно конкурентна на тази на хуавея. Много ми е чудно какво правиш точно в апликацията, освен да си провериш графиките, в това отншение е напълно еднаква с тези на хуавей и самсунг.
Модератори няма ли в този раздел или се активират, само когато наранят чувствата на някой техен приятел?
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#28

350лв с малко зор може да се вземе Xiaomi watch, ама не знам дали не трябва да се чака глобална версия
това по днешен курс са около 200$.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#29

При мен има само един проблем и той е че като пусна Workout - Outdoor cycling и GPS-а захапва много бавно или въобще го няма първия километър/5-6 минути.
Също така, стария BIP e с доста по-точен GPS, отколкото сегашния GTR (примера е в прикачените файлове).


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
Цитирай
#30

(2019-11-21, 20:56:51)Apostolov написа:  При мен има само един проблем и той е че като пусна Workout - Outdoor cycling и GPS-а захапва много бавно или въобще го няма първия километър/5-6 минути.
Също така, стария BIP e с доста по-точен GPS, отколкото сегашния GTR (примера е в прикачените файлове).

Еееее направо убихте всичко детско в мен Smile 
Не се шегувам, нямах намерение да купувам GTR, но пък смятах да заменя по някое време стария си Bip с GTS, а доколкото зная точно GPS  моулите на GTR и GTS са идентични. И освен това едно от основните задължения на моя часовник е да записва и качва в Strava тренировки. 
Възможно ли е просто това да е единичен случай или по принцип така по-зле се справя новия часовник от стария? Аз за всеки случай включвам моя Bip още като излизам от къщи и му давам доста време от момента в който каже, че има фикс до момента в който реално го използвам - стои си така през цялото време докато загрявам. Дали ако дадете да речем 5 - 10 минути на GTR установи местоположението, точността му няма да се подобри?
Цитирай
#31

За съжаление тук има 45 страници https://forum.xda-developers.com/smartwa...s-t3957978 как хората се оплакват че не им работи GPS-a, като последните 5-6 са как са си го разглобили и пробват да открият GPS антената Lol. Общо взето, нищо не помага, дори firmware updates. Аз сега инсталирах най-новите на приложението и на часовника и пак не работи.

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
Цитирай
#32

Тъй като няма къде да го видя и пробвам, а китката ми е малка дали ще ми е голям? Пробвах галакси уоч и определено ми е голям и се чудя дали и този ще е толкова голям, все пак е малко по-малък от галаксито. Отделно виждам, че самият корпус е по-извит откъм рогата (сори не знам как се нарича точно тази част на часовника Big Grin ) навътре може би за да приляга по-добре. При самсунга ми изглежда по-малко.
Цитирай
#33

Това беше една от причините да избера Activ 2.Ръката ми е малка

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#34

Мда и при мен е така - 16см ми е китката и галакси уоча ми седи бая големичък на ръката. Актива не ме кефи особено и вариантите са ми да се взема отново Онър Меджик-а, но този път силвър варианта или ГТР-а, но пък него няма къде да го пробвам, затова ми се иска да знам дали в действителност е голям колкото галаксито.
Цитирай
#35

(2019-11-18, 14:48:05)joring написа:  Айде няма нужда, отдалече си личи, че не си виждал часовника.
Батерията кара 3 седмици, а сглобката е напълно конкурентна на тази на хуавея. Много ми е чудно какво правиш точно в апликацията, освен да си провериш графиките, в това отншение е напълно еднаква с тези на хуавей и самсунг.
Модератори няма ли в този раздел или се активират, само когато наранят чувствата на някой техен приятел?

Както казах. Използвам часовника от месеци. Темите в XDA съм ги изчел всичките (както и тези за батерията)
Като цяло часовника не е лош ако нямаше проблеми с кофти LOCK-ване на GPS-а и батерия която е със съмнително качество 
На последния ми часовник батерията работи нормално до 30% когато пада изведнъж. Отделно да се занимаваш с китайци не си е работа
Работеща алтернатива е Huawei GT2 (около 300лв) . Там всичко работи с добра поддръжка.

В моят вариант поне GPS-а е както трябва и се свързва за под 5мин. Изглежда точен. 

Аз само предупреждавам , а такива като тебе по земята бол. Тома неверни Wink

(2019-11-27, 14:29:10)nowhere написа:  Мда и при мен е така - 16см ми е китката и галакси уоча ми седи бая големичък на ръката. Актива не ме кефи особено и вариантите са ми да се взема отново Онър Меджик-а, но този път силвър варианта или ГТР-а, но пък него няма къде да го пробвам, затова ми се иска да знам дали в действителност е голям колкото галаксито.
Галаксито е малко по-малко от GTR (47мм) . За 16см китка най вероятно ще ти трябва по-малкия модел , който аз със сигурност не бих си закупил.

(2019-11-18, 13:46:01)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Ами добре, дай алтернатива. Защото конкретно в този ценови диапазон предложенията са отново на Amazfit и един(?) Гармин, който е трагедия в други отношения, спрямо този. Разглеждам подобни часовници от седмици вече и нищо в ценовият диапазон 250-350лв не предлага нещо различно, освен Huawei Watch 2, който е с уеър и трябва да е на зарядното всяка вечер. Да не говорим, че е антика и обновленията му вероятно са получили брадва.

Sunto са доста добри алтернативи ако спортуваш. Ако не спортуваш е все тая какво си вземаш.
Естествено батерия от 24 дни (ако работи) трудно ще откриеш , но за тези 24 дни получаваш

1. GPS който я локне я не (при мен работи)
2. Доста кофти APP който е меганедъгъв. За щастие се ъпдейтва и се появяват различни неща като PAI (доста малоумно обяснение какво е точно)
3. Всякаква липса на 3rd party приложения. Аз лично искам да мога да си сложа GPS навигация за GPX файлове, защото като карам колело в планината е по-лесно да си гледам часовника отколкото телефона.
4. Доста неадектватно мерене на плуване в басейн
5. GPS-а в планината докато карам Snowboard е сравнително добър. 
6. Измерването на пулса е мега неадекватно и не мога да кажа че е точно Real time. 

Amazfit Stratos 3 е добър но с не толкова готин дисплей. Има добра поддръжка в XDA и лично според мен е по-добро решение от GTR-а
Цитирай
#36

Някой може ли да ми каже има ли разлика във верижките на 42 и 46мм версии
Цитирай
#37

(2020-01-21, 09:34:06)pafkata_83 написа:  Някой може ли да ми каже има ли разлика във верижките на 42 и 46мм версии
Мисля, че за големия се води 22 мм, а за малкия 20 мм.

Изпратено от моят YAL-L41 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

Съвсем скоро се върнах в залата с интензивни тренировки.

1. PAI опцията (100 на седмица) не мога да разбера каква и е идеята. Тренирам по 5 пъти в седмицата и все още не мога да направя 100. С 3 интезивни тренировки, две нормални и около 70-100к крачки на седмица не мога да разбера какво повече иска. Wink
2. Измерването на пулса на 140BPM рядко работи. Забелязах че часовника спира да регистрира BPM и показва права линия. Естествено при ръчно мерене на пулса (с ръка) достигам 160-170 което въобще не се отразява от часовника. 
3. При ниско ниво на батерията GPS-а губи връзка. Идеята ми да го ползвам за тракер по пистата рязко се изпари защото просто показва каквото си поиска
4. При ниско ниво на батерията BPM-а не работи коректно. 
5. Мисля че най накрая успях да го накарам да мери дължините в басейна сравнително точно. Часовника си мери някаква стойност за време явно и няма общо с движението на ръцете....или поне не много

Тук за съжаление часовника почва да губи почти всякакв стойност за мен. В случай че не може да мери правилно GPS и BPM , нямам метод по който да изчисля колко натоварена ми е тренировката, колко КМ съм изминал и какви резултати съм постигнал. 

Тоест за Activity tracker определено не става.
Напънах се да си легна няколко пъти с него и смея да заява че и там е трагедия.

Преди седмица се прибрах в 6 сутринта, като бях на заведение до това време. Часовника беше отбелязал че съм си легнал в 3. Определено в 3 още не бях заспал.
Времето за лягане не се отчита правилно .

За мое съжаление го надрах леко по дисплея иначе щях да "зарадвам" някой в OLX
В крайна сметка за тия пари не очаквах нещо сензационно , но поне очаквах heartrate tracker-а да работи
Цитирай
#39

Всички тези отзиви ги има в интернет. Има преки сравнения с други модели примерно в ютуб и всеки има различни предимства и недостатъци и избирайте спрямо това за какво ще го ползвате. Проучвайте преди да купувате. Евтиното в повечето случаи излиза по-скъпо.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#40

(2020-01-22, 18:24:45)nanobanano написа:  Всички тези отзиви ги има в интернет. Има преки сравнения с други модели примерно в ютуб и всеки има различни предимства и недостатъци и избирайте спрямо това за какво ще го ползвате. Проучвайте преди да купувате. Евтиното в повечето случаи излиза по-скъпо.

Определено ги има но според YouTube часовника е топ ъф дъ топ. 
Истината е че с евтини материали няма как да има нещо качествено до момента.

Ако си активен спортист и разчиташ на точност си купуваш Гармин за 1000+ лв и приключваш.


едит: И още един проблем. Седиш , гледаш секундите...20,21,22,23,25,26,27.28,30 ...тоест понякога изпуска по една Wink
Цитирай
#41

До седмица чакам да дойде един GTR, и ще ги сравня с Huawei GT2, който при равномерно натоварване измерва пулса вярно.
Много е важно за тия часовници с пулсомер на китката да е равномерно натоварването. Тогава е точно сравнено с пулсомера на пътеката по която бягам е 1:1 при всякакви нива на натоварване и брой удари на мин.

При резки промени ( пример най-често играя тенис) там си показва каквото иска. Повече от 130 удара никога не съм го виждал.
Имал съм и Suunto Spartan Sport, Garmin Fenix 5 и Vivoactive 3 същата работа. Двата от тези са от над 1000лв и пак не мерят по-вярно от на ГТ-то. Затова и ги продават с колан за гърдите, където трябва е вече точно, ама е неудобно. А от пулсомер на китка - толкова
Цитирай
#42

[Изображение: screenshot-408.png]
Пристигна ми това, а не ползвам вече часовника, ако някой го иска на доставната му цена 3,5EUR да пише Smile
Цитирай
#43

Пази ми го. Чакам един другата седмица
Цитирай
#44

Сори, ама веднага ми го заявиха . буквално 2 мин след като писах.
Цитирай
#45

Да повдигна темата и аз. Искам да си взема часовник, който да не изглежда като изваден от Лъки бой. Затова съм се насочил към GTR, а добре изглежда и Huawei GT2.

Някой ще даде ли мнение какво се случва с GTR. Има ли подобрение при батерията и GPS?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#46

Батерията си е ок от ден1, но с гпс-а - не. Тсм проблема си е в използвания чип, не в софтуера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#47

(2020-10-10, 16:30:40)emzo написа:  Батерията си е ок от ден1, но с гпс-а - не. Тсм проблема си е в използвания чип, не в софтуера.

Значи най-вероятно няма и този да е. Дано GTR 2 да е с по-приличен хардуер.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#48

Откъм GPS ще е по добре, но откъм батерия май е два пъти по зле.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#49

(2020-10-10, 19:10:50)degman написа:  Откъм GPS ще е по добре, но откъм батерия май е два пъти по зле.

Sent from my LM-G710
Т.е. в този ценови диапазон все дърво Smile

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#50

Ами да ти кажа новите модели на хуавей и амазфит ще са по - добри като сензори и гпс. Но като батерия как ще са не знам. И цените им са х2 без договори и т.н. На мен също ми хареса новия хуавей ама ще чакам в олх да излезне с оферта евентуално че ми се струват прекалено много 500 лева.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)