Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

K20 pro отключен боотлоадер - а сега, накъде?
#1

Здравейте приятели, реших да махна Китайският ром и да сложа нещо по-нашенско, проблема е на оригиналният ром е, че темите са на английски и търсенето и той, реших да флашвам.
Получих малко часове отключване, но си нямам на идея какво да правя след това.
Като цяло искам да няма китайски прилижения и всичко да е на Български, не искам да роотвам, но искам да получавам редовно ъпдейти?
Кой ром да сложа xiaomi.eu или global.
Официално global излезнал ли е?
Възможно ли е на кратко да кажете кои са стъпките за флашваме като за хора по-назад с материала да обясните какво е  antiroll или там каквото беше и тази новина от няколко месеца дето не можеш да сложиш глобален ром на китайски телефон дали е актуална?
Знам, че цялата информация я има на руски, но той ми е много слаб език, нищо не му разбирам, ако може линк към английски и от къде аджеба се свалят тези ромове глобалния и европейският.
Може и на лични нямам против, но мисля, че сега телефона е огън и темата ще е полезна.
Благодаря ви, горе писах, но все пак, телефона е к20 проSmile

Цитирай
Аксесоари
#2

Глобал има само за Индия, за мен по-добрия вариант е xiaomi.eu

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=86641259
Цитирай
#3

Ще се радвам на малко помощ на Български език.
Цитирай
#4

Ами.. може да се опитам накратко.

1. отключване на буутлоудъра - там нещата са ясни.
Имаш папка с Mi flash unlocker и след отключване телефонът ще се ресетне
2. вероятно ромът ще ти е China stable, Препоръчвам да изтеглиш същия от Xiaomi.eu
например:
моментния стабилен за Китай е 10.3.15.0.PFKCNXM, съответно сваляме https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117913531
което е xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V10.3.15.0.PFKCNXM_v10-9.zip
3. Пристъпваме към инсталацията на TWRP
най-лесно е да се използва папката от ънлокъра, защото там вече има fastboot.exe
според руснаците трябва да се изтегли този архив: https://yadi.sk/d/hJ0vMcnJHra8GQ
и съответно файловете да се озоват в папка, съдържаща fastboot.exe
Те препоръчват да си свалиш Platform-tools И да ги сложиш в главната директория на диск C, но според мен трябва да стане във всяка една папка, в която има тези файлове.
при мен използвам папка на десктопа с последния ми флаш:
C:\Users\Atanas\Desktop\MI-FLASH 2018-5-28\MiFlash2018-5-28-0\Source\ThirdParty\Google\Android
така че тук няма точна формула. всеки ползва каквото му е удобно.
След разархивирането на архива в желаната папка се стартира файла: flash_twrp.bat
Той само флашва рекавърито, което означава, че трябва да се влезе в TWRP ръчно след като приключи скрипта.

За целта се задържат бутоните POWER и VOL+ едновремнно. Когато телефонът извибрира пускаме POWER И държим VOL+ докато се покаже TWRP менюто.
Първото, което трябва да се направи там е да се позволи писането в System (тикче трябва да има)
Второто е формат на паметта. WIPE - Format data - Yes (това се пише с букви).
Като приключи давате назад до основното меню и от Reboot се избира Recovery, за да ни вкара отново в TWRP

След това (незнайно защо) се изисква да се инсталира същото рекавъри, но през рекавъри.
Стъпката е следната: От архива в който беше flash_twrp.bat взимаме twrp.img и го копираме в паметта на телефона
В същото време можем да копираме и предварително сваления ром (телефонът трябва да се вижда в Computer като флашка)

И да - още сме на стъпка 3.
Копирали сме файловете
Отиваме на Install - избираме Install image (aКо пита какъв тип е image-а избираме Recovery) - Избираме twrp.img от файловия мениджър, който ще се покаже - и инсталираме.
След това се връщаме до основното меню и избираме Reboot - Recovery. За да може да влезе отново в TWRP.
4. Сега вече пристъпваме към инсталацията на xiaomi.eu:
Отиваме на Wipe - Аdvanced wipe И трием само Cache и Data (oстаналите раздели скрипта знае какво да си ги прави)
след това се връщаме до основното меню - Reboot - Recovery
Oтново сме в TWRP.
Отиваме на Install - Избираме рома - слагаме отмека на Reboot аfter install и стартираме процеса.

След рестарт трябва да изгрее Xiaomi.eu
[-] 8 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreti013, Friz, jiktak, karas, milenvn, romborak, ronnie72, Victormihov
Цитирай
#5

Мале, малее, то по добре да се изчака един месец и да се вземе глобална Smile. Между другото на xiaomi.eu си има стъпки и може и там да погледне колегата .

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#6

Стъпките са едни и същи навсякъде. Аз го казвам както го виждам. Не всеки може да се оправи със сухата информация ако му е за първи път.

аз също мога да ги изредя стъпките:
1. отключваш
2. слагаш twrp
3. форматираш телефона
4. флашваш рома
5. готово

Кой пост си избираш за флашването?
Този или горния?
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, romborak, Victormihov
Цитирай
#7

Много много благодаря, ще осмисля написаното буква по буква и ще го направя.
Страхотен си.
Само да попитам, приказваше за ARB , доколкото си го подреждам аз в главата това е "забрана да качиш по-ниска версия на телефона от това което имаш така ли?
За това трябва проверка?
Как се прави тази проверка?
Цитирай
#8

Руснаците много добре са го написали
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Благодаря, имам приятели руснаци, ще седим и ще четем.
Благодаря за всичко отново, сигурен съм ще е полезно за много хора от форума.
Цитирай
#10

Добре де XiaoMiTool не бачка ли вече? Ползвал съм го доста и всичко с него е елементарно. Имаше и флаш на TWRP, на xiaomi.eu и т.н.
https://www.xiaomitool.com/V2/

Утре пристига K20-ската за жената, и веднага и пускам заявка за отключване, ако изчакаш няколко дни ще тествам и ще споделя.

Редакция: програмката си работи, инсталира си всичко необходимо, има и инсталация на TWRP

Вечния бетатестер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marcus за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#11

Ти как го отключи толкова бързо, аз още имам няколко дни.
Цитирай
#12

На различните акаунти се чака различно време
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

Да, това го разбрах, ама има някаква логика или както им дойде.
Всимсъл човек дето от 10 години отключва телефони ще чака 2-3 часа, и човек който за пръв път ще чака 360 ли?
Логика има или... според сините очи?
Цитирай
#14

Няма точно определени правила.
До скоро моя акаунт отключваше без чакане. Последно като тествах трябваше да се чака три дни
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

Отключих телефона и го флашнах с Xiaomi.eu, не мина всичко гладко и забравих да направя wipe на data (май) и след като инсталирах xiaomi.eu. Направих boot to system, но пак ме връщаше в рековерито, така и не пожела да изгрее xiaomi.eu, компа не виждаше и дяла, а само някакви странни букви.
След като направих отново wipe тогава изгря.
Странно беше, мислех, че е брикнат, не разбрах къде ТОЧНО сбърках.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#16

важен е крайният резултат
Браво!
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Честито и от мен! Важното е, че си се справил! Enjoy Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#18

Обаче бяхте прави Китайският Ром върви по-мазно.
Няма пълно щастие явноSmile
Цитирай
#19

(2019-07-26, 12:15:38)Victormihov написа:  Обаче бяхте прави Китайският Ром върви по-мазно.
Няма пълно щастие явноSmile

От това което чета и от директни впечатления - индийския глобален ром е най-стабилен.
При мен всичко върви (да чукам на дърво) плавно.
Единствения проблем (така да се каже) е софтурно изключения в момента NFC, който, доколкото разбирам от писанията във XDA ще бъде пуснат в някой следващ ъпдейт.
Цитирай
#20

Ами ще минем на него тогаваSmile
Цитирай
#21

eu трябва да е по-добър от Global/EEA/India
Цитирай
#22

Ама не еSmile
Индийският е супер, доволен съм.
Благодаря на всички.
Свърших с китайските версии, следващите Шиаомита само Глобалки.
Съфер, имаш бира от мен, ако някъде ни се пресекат пътищата, лек ден колега.

(Някой, ако знае как се маха този гаден Поко Лаунчер на глобалната версия, ще се радвам на едно рамо)
Цитирай
#23

Ако нещо те дразни в ЕУ.. и аз съм с ЕУ от днес. Ще оправим нещата Smile

Благодаря за бирата
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#24

Дразни ме това, че не върви така мазно като китайски стейбъл.
Върнах на Китайска, мазнааа като айфон.
Ще си затворим очите за йероглифите...
Всички версии имат минуси и плюсове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#25

Това ти го казах, ако помниш Smile  Докато не експериментираш лично, няма как да знаеш кой точно ром е за теб. Който пък не обича да експериментира и иска стабилност- глобалният ром е насреща.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)