Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Покупка на a50 или а70 ?
#1

Струва ли си да дам малко повече пари за малко по-голям дисплей повече рам и малко по-добра камера и батерия или да вземам а50 ? В момента съм с Lenovo a328 ,така че и двата телефона ще са голям ъпгрейд. От къде да купя или поръчам от Русе ? Технополис?
Цитирай
Аксесоари
#2

Причина има ли да се спреш точно на тезидва Samsung-a?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

(2019-07-20, 09:55:10)Legend написа:  Причина има ли да се спреш точно на тезидва Samsung-a?
 Да има. Не са толкова скъпи и са нови модели.
Цитирай
#4

Погледни xiaomi mi 9t доста по добър вариант е.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

(2019-07-20, 10:48:06)Legend написа:  Погледни xiaomi mi 9t доста по добър вариант е.
Не бих казал. Просто класите са различни. Все едно да сравняваш премиър лийг с аматьори.
Иначе по темата. Зависи дали искаш по-голям дисплей или не. И съответно по-голяма батерия.
Цитирай
#6

В тоя самсунг няма нищо премиум. Нисък клас си е. да не говорим, че cpu и gpu са по зле, от към батерия е много по зле в това съм 100% сигурен. Фенщината просто ти е в повече. До сега нямам познат и приятел който да е сменил самсунга и да се е върнал после. Сори.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#7

(2019-07-20, 12:10:51)Legend написа:  В тоя самсунг няма нищо премиум. Нисък клас си е. да не говорим, че cpu и gpu са по зле, от към батерия е много по зле в това съм 100% сигурен. Фенщината просто ти е в повече. До сега нямам познат и приятел който да е сменил самсунга и да се е върнал после. Сори.
Никой не говори за премиум телефони тука. И двата са mid range. Не ми се събират 1500 и отгоре за флагшип. Също така не ми се рискува с китайски телефони като Xiaomi и подобни.
Цитирай
#8

Да ти се рискува? Ти ползвал ли си Xiaomi изобщо? Samsunga е много по голям риск. Да не говорим, че тия ниски класове на самсунг не се ценят нито от компанията нито от никой, точно след година става непотребен. Не ме питай от къде знам Smile
Както и да е. Тоя раздел не е за мене. Поне вземи А70, че другото и година не знам дали ще избута без да го изхвърлиш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#9

А ти колега ползвал ли си А серия та знаеш какво става след година?Китайците работят но не са по вкуса на всеки.След като раздела не е за теб, защо спамиш?
По въпроса за избора на колегата мога да кажа че и двата са добри.Ако имаш възможност виж ги на живо и скачай на който те кефи повече.На мен лично и двата ми идват големи.
[-] 3 потребители изказват благодарност на j95monster за това мнение:
  • anatol06, android_97, Lenux
Цитирай
#10

(2019-07-20, 13:51:20)Legend написа:  Да ти се рискува? Ти ползвал ли си Xiaomi изобщо? Samsunga е много по голям риск. Да не говорим, че тия ниски класове на самсунг не се ценят нито от компанията нито от никой, точно след година става непотребен. Не ме питай от къде знам  Smile
Както и да е. Тоя раздел не е за мене. Поне вземи А70, че другото и година не знам дали ще избута без да го изхвърлиш.
 

Колега, а Xiaomi-то колко мислиш, че ще изкара? Преди година си взех китаец (ама много китаец) "Vernee mix 2" и за по малко от година част от екстрите му спряха да работят, да не говоря че от първия ден в който го взех не е спирал да забива веднъж или два пъти на 2-3 дена и да иска рестарт и вече дори да блокира при скролване където и да било. Не знам как е при Xiaomi-то, защото съм пред дилема нали redmi note 7 или galaxy a70 , но по скоро бих си взел самсунга.

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#11

Пробвай някоя китайска дето се знае, а не китаец със съмнителни материали и лош софтуер като vernee.
Пробвай Xiaomi, Oppo, Vivо, Huawei, OnePlus, все доказали се марки в бранша.
Иначе специално Mi 9t ще избута 3 години без проблем и с ъпдейти, за разлика от тези самсунзи нисък клас който получават ъпдейти първо рядко, второ само една година.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#12

Послушаи Legend! Самсунг са само S и Note серията, другото е евтина сапунерка. Имах S9+ и не останах очарован от качеството му. Mi9t съм убеден че е в ПЪТИ по бърз от тия 2та на Самсунг и батерията ще му е по - добре. Redmi note 7 е много търсен и желан телефон, ще имаш дълга и безпроблемна поддръжка и от двата.

А това Vernee го чувам за първи път и ако някои не ми беше казал че е марка телефон щях да си помисля че е сапун/веро/шампоан

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

Абе вие четете ли човека какво пита: A50 или А70.
Какво наспамихте темата с тия шаомита. Някой да е искал мнения за тях.
[-] 3 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Lenux, NaniG, pa800
Цитирай
#14

Не сме наспамили нищо просто му предлагаме по добро варианти.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

Кой от тези трите е най-добър Xiaomi Redmi note 7, Mi9t или Pocophone f1 ? Само ме притеснява че евтината версия на тези е с 64гб памет без слот за карта и дали ще е достатъчна?
Цитирай
#16

Mi9T е най доброто от всичките 3. Балансиран, но с една две идеи по високо качество от Note 7

Note 7 е много добър евтин тел. Балансиран е

Pocophone f1 силен процесор и хубава батерия. Евтина изработка и гаден екран.

За приложения и игри 64GB е ПРЕКАЛЕНО много. Но ако имаш. 20 30 GB снимки и клипове след по малко от година може и да ти се видят мъничко

Ако не правиш много снимки и нямаш много неща освен музика и аппове/игри нямаш абсолютно никакви проблеми

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#17

...Едно време влезеш във форума, напишеш думата "Самсунг" и всички те обвинят, че си сектант, робуваш на марка. Сега се обърнаха времената - влезеш във форума, напишеш думата "Самсунг" и всички сектанти, дето робуват на марки - обвинят те, че си я написал.

Smile

Имам А50. Kато за 500 лева среден клас телефон - това е най-добрия избор на пазара в момента. Xiaomi-то, дето избухвате тука с него - е с 260 лева по-скъпо?!

Вие подигравате ли се с момчето бе?! Я вън от темата като нямате работа в тоя раздел !!!!
Да не говоря, че момчето ви пита за два конкретни телефона, вие му изредихте още 15 до края?! Хайде да се стегнеме малко искате ли? ....

_____

По темата на пича - лично за мен А70 естествено е по-добрия вариант, то всичко му е една идея по-надуто от на А50. Ама е и по-скъпичък както знаеш. Но.. един съвет - след като взех моя А50, малко след това тествах камерата на един А70 на щанда на Самсунг в Сердика мол. И за съжаление нещо не е уред при него камерата .. Има един кубик повече мегапиксели от тази на А50, но извади снимка с по-осакатен битрейт от тази на А50. Убеден съм, че това е въпрос на ъпдейт и скоро ще му оправят качеството на камерата на А70, ама специално за в момента - май камерата на А50 е просто по-добре софтуерно оптимизирана .. В крайна сметка реши сам за себе си Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на Lenux за това мнение:
  • NaniG, pa800
Цитирай
#18

Що говориш глупости, Mi 9t е 669лв в БГ магазин с 2 години гаранция в момента да не говорим че можеш да го вземеш и по евтино от това! Тая цена е далеч от написаната от теб.

Да не готвим че тия 4bg ram за описания от теб модел а50 за 500 лв. са малко все пак сме в 2019. И също gpu-то е кофти, процесора е по зле от Snapdragon 730, който е 8nm и в тоя клас телефони е най енергоефективен, батерията при Xiaomi ще е много по добре. Камерата също ще е много по добре. Даваш 100 и малко лв отгоре но знаеш защо!
За поддръжката изобщо няма да коментирам Samsung изобщо не го интересуват евтините им модели и ги поддържат от дъжд на вятър.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#19

(2019-07-20, 21:45:03)Legend написа:  Що говориш глупости, Mi 9t е 669лв в БГ магазин с 2 години гаранция в момента да не говорим че можеш да го вземеш и по евтино от това! Тая цена е далеч от написаната от теб.

Да не готвим че тия 4bg ram за описания от теб модел а50 за 500 лв. са малко все пак сме в 2019. И също gpu-то е кофти, процесора е по зле от Snapdragon 730, който е 8nm и в тоя клас телефони е най енергоефективен, батерията при Xiaomi ще е много по добре. Камерата също ще е много по добре. Даваш 100 и малко лв отгоре но знаеш защо!
За поддръжката изобщо няма да коментирам Samsung изобщо не го интересуват евтините им модели и ги поддържат от дъжд на вятър.
За кой магазин говориш? Аз го намирам само за около 740 лева не по-малко.

Мисля или poco f1 или Mi9 t да купя. Единственото което ме спира да купя poko е големия ноч, а за Mi9 t ме тревожи popup камерата да не се прецака бързо.
Цитирай
#20

В емаг го имаше на 670, а в citytel София е 669.
Официалната му цена за европа попринцип е 660лв.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#21

(2019-07-20, 14:45:36)felipe_massa94 написа:  Колега, а Xiaomi-то колко мислиш, че ще изкара?...
Последният, с който бях MI 5 - точно три години.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#22

В крайна сметка купих Mi9 t. Някой знае ли откъде да си купя screen protector за този телефон?
Цитирай
#23

Да, на Алиекспрес е пълно с оферти.

 
Цитирай
#24

(2019-07-23, 14:20:59)NoMaD написа:  Да, на Алиекспрес е пълно с оферти.
Ъпсурд за един протектор да поръчвам от на майната си. Някъде от България?
Цитирай
#25

Виж в olx имаше обява мисля.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)