Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TV box A95X F1 - нещо като ревю
#1
Information 

Здравейте. 
Не намерих из българските форуми информация за конкретния модел, и реших да споделя моите впечатления.  Smile  
От скоро съм собственик на  A95X F1 2GB 16GB Android 8.1 TV Box. (технически характеристики)
На първо четене съм доволен от тази напълно бюджетна (40лв.) играчка.
Кодито си работи перфектно с добавките за видео от тракерите, единствено
ми се наложи да вържа бокса с кабел за рутера, но не мога да кажа дали на
бокса WiFi-то е скапано, или нета ми е бавен...или и двете  Tongue
Опцията за IP TV,  я зарязах. Няколко пъти сменях разни M3U плейлисти свалени
от нета за TV плеъра на Коди, но бачкат ден до пладне и приключват. Иначе  разни HD и UHD канали вървят много добре.
Играчката без проблеми и настройки разпознава безжична клавиатура и мишка за компютър,
а от няколко дни и i8 мини клавиатура (технически характеристики) . Много удобна, практична и бюджетна (10лв.) добавка към бокса.
За сега единствената трудност която срещам с нея е ,да подкарам българската фонетика.
Какви ли не App-смених и не ще. Със шифт+спейс сменя виртуалната на БГ, и в браузъра и в кодито,
но минито си пише на латиницата. Явно е до настройки, та ще се поровя за информация.
Останах приятно изненадан че при включването към TVто с HDMA кабела, дистанционното
на телевизора започва да управлява бокса. Не зная при други тв и боксове дали е така и от телевизора
ли зависи тази съвместимост или от бокса. Факт е че дистанционното на играчката вече е без батерии в шкафа  Big Grin
За сега за игрите нямам много информация, каквото инсталирах до сега тръгва, но повечето не мога да ги управлявам
пълноценно с мишката и минито. Изключение естествено правят игрите с карти и билярда - с плъха се играят перфектно.
В заключение мога да кажа че за цената си тази непретенциозна играчка върши чудесна работа  Cool

НАЙ-ТОЧНАТА ДИАГНОЗА СЕ ПОСТАВЯ СЛЕД АУТОПСИЯТА
 A95X F1 2GB 16GB Android 8.1 TV Box
[-] 2 потребители изказват благодарност на Docenta за това мнение:
  • BGDropche, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Сертифициран ли ти е бокса от Гугъл. Можеш ли да инсталираш приложението на HBO GO от GOOGLE PLAY.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#3

(2019-07-23, 16:33:08)tonus написа:  Сертифициран ли ти е бокса от Гугъл. Можеш ли да инсталираш приложението на HBO GO от GOOGLE PLAY.

Не съм пробвал, но сега гледам в GOOGLE PLAY
HBO GO - Android TV - Това приложение НЕ е съвместимо с устройството ви. 
HBO GO - Това приложение Е съвместимо с устройството ви.
Пуснах го да се инсталира и довечера ще видя дали ще тръгне.

п.п. Да кажа че мини клавиатурата бачка перфектно на Win 7 и на латиницата и на бг фонетиката  Smile
( и къде по дяволите са настройките за нея в тоя Андроид 8  Bu )

НАЙ-ТОЧНАТА ДИАГНОЗА СЕ ПОСТАВЯ СЛЕД АУТОПСИЯТА
 A95X F1 2GB 16GB Android 8.1 TV Box
Цитирай
#4

Не се хаби излишно ,човека е казал всичко. Поредния нонейм с много недомислици. HBO GO за андорид тв работи само на сертифицирани устройства. Не случайно това е от най-евтините устройства с тоя процесор.Не ти е слаба мрежата,просто калпави антени и чипсет,за сравнение Шаомитата правят около 90мб скорост. А HDMI CEC дето управлява с дистанционното на телевизора го има на 99 на сто от устройствата с тоя процесор. Ако ти е първото такова устройство радвай му се и не го прехвалвай защото тепърва ща му откриваш недостъците ,дано поне са му лепнали хубав радиатор ,че процесора е студен ,но ако и той прегрява значи хич не са добре нещата.
За мен най-доброто бюджетно устройство с андроид тв остава Mecool km9 classic или KM8 да 15 долара отгоре е ,но си има сертификати управляваш си го с дистанционото гласово ,каквато е идеята на телевизионата приставка. А за игри там цените са други и устройствата са или с rockchip 3399 или Amlogic s922 .На устройство от нисък клас толкоз 

https://www.youtube.com/watch?v=Lp95tZkMOao
Цитирай
#5

Е, първото е да. И за тези пари не съм очаквал да е топ  Tongue
Някое филмче директно от тракерите, онлайн радио, една-две игрички...за сега повече не ми и трябва.
Процесора не знам дали грее. Гледах в някой ревюта на боксове, че им показва градусите на хоум скриина,
препоръчай някоя програмка за тази глезотия. Също ако ти идва на акъла как да си добавя бг фонетиката
на хардуерната клавиатура, може да споделиш.

(2019-07-23, 16:33:08)tonus написа:  Сертифициран ли ти е бокса от Гугъл. Можеш ли да инсталираш приложението на HBO GO от GOOGLE PLAY.

Инсталирах го, но нямам регистрация за да го тествам.


[Изображение: Screenshot-20190724-144111.png] [Изображение: Screenshot-20190724-144059.png]

НАЙ-ТОЧНАТА ДИАГНОЗА СЕ ПОСТАВЯ СЛЕД АУТОПСИЯТА
 A95X F1 2GB 16GB Android 8.1 TV Box
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)