Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi A2 lite време на зареждане и жак проблем.
#1

Здравейте имам няколко проблема с телефона и реших да пусна тука тема вместо xda за да мога да обесня максимално ясно за какво става дума.

1.Самият жак за зареждане нещо му стана кабела който си е оригинален от известно време много лесно се измъква от телефона, а когато го купих трябваше да приложа сила за да го изкарам, а сега съвсем леко да мръдне кабелчето се измъква и не се зарежда това ми е голям проблем защото някой път си мисля че се зарежда а то не. 

2 Време на зареждане - когато го зех в началото на януари и до преди сигурно два месеца телефона се зареждаше за 2 часа и на дисплейа по време на зареждане пишеше "Зарежда се бързо" 

Сега ми отнема 3 часа за пълно зареждане.Всеки месец го ъпдейтвам. 

За връзка с първия проблем трябва да кажа че жака събира много прах и всяка седмица го чистя до колкото мога.
Цитирай
Аксесоари
#2

Провери входа за замърсяване и тествай с друг кабел.
Цитирай
#3

Тествах и с други два кабела резултата е същия.

Значи то самама букса даже не влиза докрай ами до половина и на двата кабела е така лошото е че не мога си спомня дали в началото беше така дали влизаше до край цялата букса на кабела.

А относно жака до преди малко го чистих обаче трудно се чисти ако трябва съм честен мисля че има още за чистене прах, мръсотия всичко събира може ли някъв съвет с какво да го изчистя ефикасно?
Цитирай
#4

Нищо по-твърдо от клечка за зъби.
Според мен, ако е гаранционен е най-добре в сервиза да я свършат тази работа
Цитирай
#5

Гаранционен е но не е закупен от България.
Цитирай
#6

(2019-07-23, 21:09:38)keyta123 написа:  ...кабела който си е оригинален от известно време много лесно се измъква от телефона, а когато го купих трябваше да приложа сила за да го изкарам, а сега съвсем леко да мръдне кабелчето се измъква... 
Неприятно е да се говори за сервиз, но май ще се наложи да го пратиш там, колега. Щом не е закупуван от BG... На майка ми LG G4 имаше същия проблем. Мина с 15 лв ремонт, подмяна на модула за зареждането. Може да се допиташ до някоя фирма която ремонтира да те насочи. LG-то го оправиха сравнително бързо (за един-два работни дни) в Пловдив, сервиз Хамър, до колелото на бул. Иван Вазов и бул. Руски.
Цитирай
#7

И при мен беше така на ЛГ Г6
Спря да се зарежда бързо, кабела не влизаще до края и много честогон "изплюваше".
Оказа се мръсен порт. Почистих го внимателно със стоманен косъм измъкнат от телена четка. Можеш да ползваш и друго аконсе сетиш което да е достатъчно тънко но твърдо и жилаво. Разбира се трябва да си внимателен. Сега телефона ми няма проблеми и кабела седи стегнато при зареждане и влиза до края. Няма шанс да го изплюе.
Ако мислиш че няма да се справиш го дай в сервиз за почистване, но не е нещо собено и мисля че ще се оправиш сам.

Samsung S23+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)