Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изключеното лицево разпознаване подобрява работата на процесора
#1

Попаднах на много интересна тема в Reddit, където според автора, изключването на лицевото и ирис разпознаване подобрява значително работата на телефона. Тестовете са правени с Geekbench 4 (Втория таб:COMPUTE ) и показват почти двойна разлика в работата на процесора при Ескинос на S9 и Note 9. Интересно, че при потребителите със Снапдрагон тестовете показват равни резултати. При мен тестовете показаха също двойна разлика, с включено лицево и ирис разпознаване, средно- 5201, без 10300. Правих теста след рестартиране на телефона няколко пъти и цифрите бяха сходни. Аз не се интересувам особено от подобни тестове, но след като изключих лицевото и ирис разпознаване усещам значително подобрение в работата на телефона, анимациите станаха по-гладки и приложенията се отварят по-бързо с две думи телефона започна да се държи като флагман, което ме замисля за морално етичния въпрос: Защо трябва да изключвам функции за, които съм платил за да получа нормална работа на апарата? Предстои да видя ще има ли и подобрение в живота на батерията. Така че, колеги който иска също да тества и коментира в темата. Интересно ми е ако някой е с по-стара версия на фърмуера ще има ли същата разлика.

Линк към оригиналната тема с мнения на други потребители.

https://www.reddit.com/r/GalaxyNote9/com...rk_by_100/

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
[-] 1 потребител изказва благодарност на elzin за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм със включен ирис, но не съм забелязал никакъв лаг в работата

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#3

При мен понякога има лаг в анимацията, най-често при затваряне на приложение, все едно липсват кадри, някой хора не биха обърнали внимание, но мен това ме дразни, не стои изпипано. Но сега всичко работи добре. Говоря за стоковия стартер.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#4

Face, iris и интелигентно отключване работят постоянно на заден план. След забрана от package disabler pro, батерията значително се подобри.
Цитирай
#5

Хора. Дали това не ми е бил проблема със батерията??? За тази глупост ли си продадох телефона?

Искам да хората които са го изкл да изкажат мнениеш

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

(2019-07-27, 11:09:33)elzin написа:  Попаднах на много интересна тема в Reddit, където според автора, изключването на лицевото и ирис разпознаване подобрява значително работата на телефона. Тестовете са правени с Geekbench 4 (Втория таб:COMPUTE ) и показват почти двойна разлика в работата на процесора при Ескинос на S9 и Note 9. Интересно, че при потребителите със Снапдрагон тестовете показват равни резултати. При мен тестовете показаха също двойна разлика, с включено лицево и ирис разпознаване, средно- 5201, без 10300. Правих теста след рестартиране на телефона няколко пъти и цифрите бяха сходни. Аз не се интересувам особено от подобни тестове, но след като изключих лицевото и ирис разпознаване усещам значително подобрение в работата на телефона, анимациите станаха по-гладки и приложенията се отварят по-бързо с две думи телефона започна да се държи като флагман, което ме замисля за морално етичния въпрос: Защо трябва да изключвам функции за, които съм платил за да получа нормална работа на апарата? Предстои да видя ще има ли и подобрение в живота на батерията. Така че, колеги който иска също да тества и коментира в темата. Интересно ми е ако някой е с по-стара версия на фърмуера ще има ли същата разлика.

Линк към оригиналната тема с мнения на други потребители.

https://www.reddit.com/r/GalaxyNote9/com...rk_by_100/
С последният ъпдейт ли си? Разпознаването по подразбиране трябва да е изключено или? Аз не го ползвам въобще, защото не ми е нужно. Хубава тема!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#7

Аз съм последния ъпдейт от 1 юли. Просто изключих лице и ирис от настройките на заключен екран.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#8

(2019-07-27, 15:51:48)elzin написа:  Аз съм последния ъпдейт от 1 юли. Просто изключих лице и ирис от настройките на заключен екран.
Имах предвид ако не съм го ползвал няма какво да изключвам, предполагам?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#9

(2019-07-27, 15:58:05)Diego Armando написа:  Имах предвид ако не съм го ползвал няма какво да изключвам, предполагам?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Да  Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#10

(2019-07-27, 12:47:00)danilov написа:  Face, iris и интелигентно отключване работят постоянно на заден план. След забрана от package disabler pro, батерията значително се подобри.
Може ли подробности относно тази програма? От къде може да се намери? В Google play излизат няколко с подобно име, но всички са с много слаби оценки.

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#11

Вече е няма в Google play.
От тук може да се закупи
https://packagedisabler.myshopify.com/pr...r-ultimate
Цитирай
#12

Не работи вече. Тествах вчера

За сега само през ADB стара

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

При мен си работи без проблем.
Цитирай
#14

Девет часа екран с изключени Face и Iris, много съм доволен, досега не бях правил повече от шест. Не съм използвал енергоспестяващи режими или намалена резолюция на екрана, използвал съм телефона както обикновено. Не съм деактивирал Face и iris с PD, само съм ги изключил от настройките. Най-важното е, че телефона вече не загрява както преди, при съвсем обикновени операции. Озадачен съм от Самсунг, че не могат да напишат свястно софтуера за собствения си хардуер.. Bu


Прикачени файлове Миниатюри
   

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
[-] 1 потребител изказва благодарност на elzin за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#15

Това е положението след изключване на лицево разпознаване и последният ъпдейт.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на danilov за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)