Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI 9 SE vs P 30 lite
#1

Загледал съм Xiaomi-то, но и другия е доста конкурентен,  че и май с малко по-добър процесор  и батерия? Какво ще кажете?

Ей тука има едно сравнение https://youtu.be/M-aPKrelK98 , уж шаомито е по-добрия, но на документи. А в действителност?
Цитирай
Аксесоари
#2

P30 Lite е с много по-слаб процесор.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#3

Антуту: 180к срещу 140к в полза на Mi 9 SE
Батерия: Около 25% повече издръжливост в полза на P30 Lite
Камера: Горе-долу еднакво качество

Горе-долу са една бира. Аз бих избрал P30 Lite заради по-издръжливата батерия, защото в другите параметри разликите според мен са минимални
Цитирай
#4

Аз вчера доста се порових из мрежата, честно да кажа, не успях да видя нещо, в което p30 да превъзхожда. А относно батерията, напротив 25% повече издръжливост за mi9se. Имаше един интересен тест на руски м/у а50 и тези двата. https://youtu.be/vjrfRKSL37U - ето, ако на някой му е интересно, но определено залагам на Шаомито.
Цитирай
#5

Нямам коментари за друго освен екрана, батерията и екрана.

Имам 190к на антуту
Камерите са 50:50 теставах и двата. Ама със тези рекламации на камерите на Huawei сякаш при тях изглежда малко по добре след тяхната обработка веднага след като е снимана. Като на детайл и двете камерите са ЕДНАКВИ 1:1

На дизайн са еднакви.
Актуализации след година и половина забрави. (p30 lite)
Правя по 7 - 8 часа редовно екран
Екраните и те са еднакви.

Като цяло си избери кое те кефи повече като визия. Само да кажа че Lite моделите не са от сполучливите понякога).

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

А като коментираш екрана, защо не споменеш, че единия е IPS LCD, а другия е AMOLED? Не са еднакви. Като размер са близки, но SE е с AMOLED. За актуализациите, едва ли имаш наблюдения, всичко от среден клас нагоре при Huawei се поддържа по 2 години. И каквото е Lite, такова е и SE. И двете са олекотени версии на флагмани. P30 Lite е с по-голяма батерия, повече гаранция, малко по-голям дисплей, може би и по-добър софтуер...това е. В останалото Xiaomi-то е по-добро. Към 2019-та не бих купил телефон с процесор Kirin 710, при положение, че навлиза новия Kirin 810, който е далеч по-добър.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай
#7

Везните натежаха към mi 9 se, днес поръчах един черен 128 gb.
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#8

Да ти е честит колега и да си го ползваш със здраве. Аз нямам никакви проблеми със моито телефонче и ми служи верно

П.С. Здрави са стъклата и ще ти трябва повече от нормално изпускане да го счупиш. Моя го ползвам без кейс и се усеща уникално в ръката и е супер. Не се драска лесно, често слагам монети и ключове при него, нещо което при стария ми S9+ даже не си помислях щото се драскаше докато имаше кейс.....

Чакам отзиви Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

(2019-07-30, 15:13:39)BGDropche написа:  Чакам отзиви Big Grin
 Уау, сравнено с досегашния ми телефон Redmi 4x, си е УАУ. Big Grin Телефона си заслужава напълно, но повече ще мога да кажа след около седмица. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#10

И аз съм пред същата дилема ..... кажи след 1 седмица как се държи телефончето .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай
#11

(2019-08-04, 09:13:51)ianiovski написа:  И аз съм пред същата дилема ..... кажи след 1 седмица как се държи телефончето .
Здравей колега, разлика м/у двата телефона не мога да направя, P30 lite съм го виждал само в Технополис за около 15 мин. разцъкване. Но за почти седмица, в която ползвам Mi 9 se, мога да споделя само суперлативи, Big Grin  честно да си призная, много ме кефи телефона. Естествено, както всяко нещо има си и недостатъци (по моя вкус), но няма как всичко да е идеално. Убеден съм обаче, че направих правилния избор. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • ianiovski
Цитирай
#12

Другият за мен плюс е че има и Infrared и може да си превключваш всякакъв вид техника от телефона . Определено пред двата телефона ще предпочета Xiaomi-то .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)