Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търси се телефон за ясни снимки при оскъдно осветление
#1

Здравейте.
Лека-полека ще подменям наличното устройство. Търся телефон, с който мога да снимам качествено при оскъдна светлина. Би било добре да изкарва 24-36 часа с едно зареждане (игри не се играят, само четене в нета).
Изчетох доста от последните теми и общото мнение се колебае между Pixel 3, Mate 20 pro и Huawei 30 pro, може би и Samsung s10(+) Понеже е андроид форум, няма много отзиви за моделите от отсрещния бряг (нагризания плод). Иска ми се 5.2-5.5 инча, но уви, няма. С по-голям размер се свиква.
Мнения и препоръки? Ако се очаква нещо интересно в Q3, може да е добра идея също. Тел няма да се купува от БГ.
Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#2

По-скоро се колебай между Pixel и P30 Pro.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Huawei P30 Pro е  с най-добра камера, с най-много възможности, както и добра батерия, най-добра.
Google Pixel 3 и той снима добре, но не и на неговото ниво.
Samsung Galaxy S10+ е с добра камера, но при него търси най-добър дисплей, най-добър звук, всякакви екстри, добра батерия, но не по-добра от на Huawei P30 Pro.
iPhone XS Max е с добра камера, но не и на нивото на Huawei P30 Pro, там видео може да е по-добро. Също така на iPhone XS Max е по-стабилната работа и по-честите ъпдейти. Новите модели ще са с по-добри камери.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#4

С Huawei не е много ясно бъдещето.
Цените на телефоните им падат доста бързо след караницата със Тръмп.
Цитирай
#5

Това са глупости. Много си им е ясно бъдещето. 
А щом се търси за нощни снимки, спор няма-П30Про

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#6

Ето тук има сравнени нощни снимки от p30 pro, pixel 3 xl, s10+

https://www.youtube.com/watch?v=2EwkZYBxTgg

В повечето случаи на нощно осветление мисля, че p30 pro и pixel 3 xl имат по-добри снимки.

А тук има сравнение на P30 Pro и Mate 20 Pro

https://www.youtube.com/watch?v=FkuhJebp_OI
Цитирай
#7

https://www.youtube.com/watch?v=C9IPyPBDZQU Оставям това тук

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Тия хуавейци станаха по-агресивни от ябълките! За мен видеото не е обективно, а и снимките са софтуерно обработени, нереални. Автора да си преценява, аз не бих заложил на този апарат!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

Благодаря за мненията и видео линковете.
Идеята ми беше да снимам малкото ми бебе докато спи, понеже прави невероятни муцунки, а вечерно време е при оскъдна светлина.
Базирайки се на горните видео сравнения, при клип 1 30 Про е пъти напред в нощната фотография. Но при клип 2, не мога да кажа за себе си, че се справя по-добре от Мате 20 Про.
Струва ли си цената от 850 евро за 6/128 ГБ за 30 Про при все, че едва ли ще ползвам пълният му капацитет... Мате 20 Про 2 на 550 (за сравнение, 6/128).
В момента ползвам Хонор 8, жената е със IPhone SE, е това мъниче се справя много по-добре при снимките...

Всички представи ми се объркаха вече. Скоро се очаква Хонор 20 Про, Мате 30/30 Про, новите ябълки, Pixel 4...
Телефонът е необходимост тези дни, бързо и удобно средство за справка, снимка, разговор. Но е телефон, подменя се през известен период от време.
Цитирай
#10

Стана ми любопитно тези цени които споменаваш, от къде са?
Цитирай
#11

Аз в момента съм с LG V30. Явява се стар модел, но мисълта ми е, че съм му сложил gcam и с нощните снимки се справя добре. Ако не ти се занимава да инсталираш gcam, то изборът е между pixel телефони и последните флагмани на huawei.

Наскоро в тубата гледах сравнение между Pixel 3a xl и Mi 9. Човекът каза, че пикселът е по-добър откъм снимки и ъпдейти, но на Mi 9 като си сложиш gcam и заспива.

За мен главното предимство на p30 pro пред пикселите е увеличението. Но щом ще се снима обект в затворено помещение, то и по-скромен телефон с gcam ще върши прекрасна работа.
Цитирай
#12

Гледам пазара във Финландия, цените са в евро.

Технически съм неграмотен, но разсъждавам по следния начин: закупуване на телефон с параметри на хардуера Х, които са постоянни. Т.е. единственото подобрение на работата на хардуера би идвало от обновленията на софтуера. (Опитът ми с Honor 8 подсказва, че китайците не се славят с постоянство в ъпдейтите, да не говорим, че ъпдейт до Андроид 8 се прави чрез доста врътки).От изчетената информация последно време, стабилни ъпдейти се наблюдават при чист Андроид (Pixel, Nokia), както и при IPhonе (може и другаде да има, но аз нямам информация). Като извод: сериозна сума би било разумно да се инвестира, ако се поддържа устройството за времето, в което хардуерът му е актуален.

Просто размисли пишейки.

Ще погледна GCam
Цитирай
#13

Вземай Pixel-а или P30 Pro щом държиш главно на снимки при оскъдно осветление.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#14

За тези пари и затова за което ти трябва според мен един хубав фотоапарат.Със сигурност на слаба светлина ще е по-добър от всички изброени.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#15

Аз лично не виждам логика от харчене на една чанта пари за телефон в случая. Щом ще се ползва при ниска осветеност предлагам алтернатива: бюджетен безогледален (mirrorless) фотоапарат с prime обектив с широка бленда (че даже и китовия обектив в повечето случаи ще свърши работа). Да речем, комбинация от някой модел апарат на Sony/Canon или др. с обектив 1.8/50 mm, примерно. Ще получите по-добри резултати, че и инвестицията ще ви излезе по-малко, може би наполовина спрямо цената на P30 Pro, ако се целите в entry level класа фотоапарати. Ако телефонът ви дефектира с времето, с него си заминава и камерата. Докато ако разполагате с отделен фотоапарат едва ли ще ви се брикне, бъгне и т.н. Ще дам пример, има фотографи които правят страхотни снимки с фотоапарати които са по на 7-8 год., че и повече. Телефонът обаче, да изкара, да изкара, най-много 4-5 г., при положение че се пази, след което ще е остарял както хардуерно, така и софтуерно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на donscot за това мнение:
  • apoplexia, milenvn
Цитирай
#16

Прочетох малко за фотоапаратите за начинаещи, entry level. Доста хвалена е Sony alpha a6000,както и Nikon d3500 и цената не е извънземна. Мисля да поръчам една от двете (различни са,батерията на Сони е с кратък живот, а консумативите са инвестиция). никога не е излишен фотоапарат.
А доколкото телефон, просто е най-бързият начин за снимка. Така или иначе, телефонът ми е за смяна. но мога да мина и с нещо по-достъпно. Очакват се нови модели есента, има вероятност да паднат малко цените на посочените в темата.
Цитирай
#17

Аз ползвам Sony Alpha A5100. Моделът е от 2014 г., но все още се справя добре. Купих го за 799 лв., а по това време цената на P30 Pro беше двойна. Батерията кара по час, час и половина видеозапис, в зависимост от настройките на заснемане. А за снимки, не съм засичал, но досега не съм имал случай в който да ми свърши батерията от снимане, а аз не снимам малко. На едно спортно събитие бях направил 1400 RAW кадъра и накрая на дена все още имах около 30% заряд. А и самите батерии не са много скъпи. Намерих Duracel аналог на оригиналната на половин цена и работи перфектно. Като цяло си струва да се замислите. Иначе ако искате да видите на какво е способно Sony-то, това ми е Instagram профила:
https://www.instagram.com/pixeldemic
Голяма част от кадрите са снимани с китовия обектив, а тези които са в ниска осветеност с 1.8/50mm.
[-] 2 потребители изказват благодарност на donscot за това мнение:
  • karas, milenvn
Цитирай
#18

Ако е само за снимките, Пиксел 3 е цар на тъмното. Има един проблем за тия нощните снимки, за да станат добри, скороста на " затвора" е свалена до 2 - 3 секунди, в който трябва да държиш телефона насочен и неподвижен. Тук Пиксела е най бърз, а Хуваей най бавен.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#19

Купих Sony alpha a6000. Истината,до която стигнах, е , че и най-добрият телефон няма как да замести качествен фотоапарат в дългосрочен план.
Мога спокойно да мина и с по-нисък клас телефон Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на apoplexia за това мнение:
  • milenvn, Schvabata
Цитирай
#20

@apoplexia Честито!Добър избор направи.Само хубави моменти да снимаш!

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • apoplexia
Цитирай
#21

Браво, това е правилния избор. Няма телефон който да ти предложи нещо по-добро в твов случай. Само хубави моменти и без аварийно ползване.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 2 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • apoplexia, milenvn
Цитирай
#22

Супер. Добър фотоапарат е. Сега си взимаш един среден клас телефон и си готов/а Wink
Честито и със здраве!
[-] 2 потребители изказват благодарност на donscot за това мнение:
  • apoplexia, milenvn
Цитирай
#23

Рядко хубав пост....и трезво мислещ човек,честито.

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на Schvabata за това мнение:
  • apoplexia, Bavarche, milenvn
Цитирай
#24

Освен да смeняш обективи на това Сони, друга разлика драстична няма да видиш от п30про. Дори и на видео Хувеи го бие. Само ще го мъкнеш допълнително, чанти, висене по врата и неудобство. Телефоните отвяха сапунерките и нисък класове дслр.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#25

Темата за вицове е в друг раздел, но пък ме развесели.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 5 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • BGDropche, degman, donscot, karas, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)