Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търси се телефон за ясни снимки при оскъдно осветление
#26

(2019-08-17, 18:14:34)airbus написа:  Освен да смeняш обективи на това Сони, друга разлика драстична няма да видиш от п30про. Дори и на видео Хувеи го бие. Само ще го мъкнеш допълнително, чанти, висене по врата и неудобство. Телефоните отвяха сапунерките и нисък класове дслр.
Дай сравнения твои, без платените ревюта на хуйвей. Вицовете в съответната тема ги пускай иначе.

Sent from my LM-G710
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-08-17, 18:36:17)degman написа:  Дай сравнения твои, без платените ревюта на хуйвей. Вицовете в съответната тема ги пускай иначе.

Sent from my LM-G710

Като поснима, сам ще се увери в пръчката, която освен че я носи, ами и му създава неудобство.
Има обективно мнение на български на сайта на Слони. Другите "супер" "много", "як" са тиражи на марката.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#28

@airbus
Колега, некомпетентни мнения не са на почит никъде, особено ако са с цел хейт/заяждане.
Цитирай
#29

(2019-08-17, 19:40:53)donscot написа:  @airbus
Колега, некомпетентни мнения не са на почит никъде, особено ако са с цел хейт/заяждане.

Нека поснима, има една седмица да го върне. Като ви чета от компетентно сте прелял. Хейт ,мейт, това е. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#30

Между другото от една година все се заричам и аз да спра да гоня максимума с тия телефони и да взема някой базов DSLR за ок. 400 евро. Да ама то обективи, батерии, чанта...освен разходи има и мъкнене и плануване и и и...Ползвам Мейт 20 про. 5× реален зуум, як боке ефект, на тъмно е пушка...и си ми е в джоба винаги. Както казват профитата, най добрия фотопапарат е този, който е до теб. Останалото е умения и въображение.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • kuulman
Цитирай
#31

Не е проблем местенето на апарата от една стая в друга. А на по-късен етап, е, с бебе се тръгва с багаж, един апарат няма да пречи.
Дали съм купил най-добрият продукт на пазара - определено не! Но е подходящ за целите, които на първо време си бях поставил, и това ми стига. За повече - има професионалисти, които с това се занимават.
Друг плюс на този фотоапарат е, че след година, ако реша да го сменя, държи цена и се продава на минимална загуба (модел от 2014 година е). P30 Pro след една година едва ли ще е на повече от 50% от сегашната си стойност, ще има нови телефони, с подобрени функции и пр.

Идеи за среден клас телефон? Знам, че са много, и форумът е пълен! За мен цена от 600 и нагоре евро за телефон е неразумна, не ползвам много от екстрите. Ползвам 2 сим карти, чета в нета, някоя снимка в движение. Игри - не! Всеки среден клас телефон поддържа изискванията. Но бих искал да изкара следващите 2.5-3 години с идеята да не навежда на мисъл, че е за смяна (Хонор 8 в момента наближава края на 3/та си година ползване, без забележки). Сумата, която бих дал, е 500 евро, и то с идеята, че си заслужава и няма други алтернативи.
Благодаря Smile
Цитирай
#32

И 500 евро не си струва. Аз повече от 300-350 лв. за телефон вече не давам. В момента съм с Moto One и не ми се вярваше, че за тази цена ще ми оправдае очакванията...
Цитирай
#33

(2019-08-21, 16:38:22)apoplexia написа:  Идеи за среден клас телефон? Знам, че са много, и форумът е пълен! За мен цена от 600 и нагоре евро за телефон е неразумна, не ползвам много от екстрите. Ползвам 2 сим карти, чета в нета, някоя снимка в движение. Игри - не! Всеки среден клас телефон поддържа изискванията. Но бих искал да изкара следващите 2.5-3 години с идеята да не навежда на мисъл, че е за смяна (Хонор 8 в момента наближава края на 3/та си година ползване, без забележки). Сумата, която бих дал, е 500 евро, и то с идеята, че си заслужава и няма други алтернативи.
Благодаря Smile

Защо ще се набуташ със среден клас като можеш да вземеш висок: OnePlus 7, който е къде по-добро предложение и ще те изкара със сигурност 2 - 3 години.
Не вярвам +49€ да те бъркат чак толкова Big Grin

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#34

(2019-08-21, 14:49:12)Bavarche написа:  Между другото от една година все се заричам и аз да спра да гоня максимума с тия телефони

Точно този максимум да вземеш от камерите на телефона + ръчните настройки е кеф Smile Ако ще щракаш на автоматика, всичко се обезсмисля.
Днес разгеждам Ноте 10+, при които няма ръчни настройки за теле и широкоъгълната камера. Пак добре има острилка за молив Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#35

Аз също съм на мнение, че ако не си спец фотограф, телефоните вече са много на ниво. Фотоапарат има смисъл ако ще бараш настройки да изтискаш максимума от сцената. За бързи ежедневни снимки, без дефекти, шумове, телефона е достатъчен. Особено последните модели са с много добра пост обработка. Например Пиксел 3 с едничката си малка камера, просто няма грешен кадър. Ясни, с дълбичина, контраст, без шум дори и в тъмна нощ. Аз също планирах покупка на фотоапарат заради зуума. Да си седя на пейката и да снимам децата в парка без да търча след тях. Е да, ама сега Хуавей имат 5 че и 10х реален зуум без загуба на качеството. Точка, за мен това е достатъчно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • kuulman
Цитирай
#36

(2019-08-29, 08:14:42)Bavarche написа:  Е да, ама сега Хуавей имат 5 че и 10х реален зуум без загуба на качеството.
Без загуба на качество? Само до определено ниво на приближението, иначе след това качеството се губи, колега. А, да споменавам ли, че телефонът на 3-тата година (в масовия случай) ще е подменен? Т.е. за три или, хайде, четири години, ти си оставяш и камерата заедно с телефона. В смисъл като спреш да го ползваш, не се ползва и тя. Докато, ако имаш отделен фотоапарат, него можеш да го ползваш много повече време (двойно повече) и пак ще имаш много по-добри резултати. Нещата са субективни. Ако човек търси устройство за бързи, непретенциозни откъм качество, добри снимки, смартфоните (високият клас особено) са вариант, спор няма, развиха се много и ще продължават. НО... Ако се търси устройство, с което човек ще експериментира с въображението си, за бизнес, или за заснемане на кадри с високо качество, няма съмнение, фотоапаратите все още превъзхождат камерите на смартфоните в много аспекти... Тъй като сме на тема нощно заснемане, ще ви дам един прост пример: сензорът на много от днешните фотоапарати е в пъти по-голям от тези на смартфоните, ето защо вторите все още ще изостават при ниска осветеност. Липсва им "пространство" през което да пропуснат повече светлина, за да стане снимката ясна и с възможно най-малко шум. Да не говорим за скоростта на затвора, при смартфоните има електронен затвор, не реален механизъм както при безогледалните и DSLR апарати, което дава отражение на постигане на даден ефект при заснемане. Например, ако имате опция на телефона си да коригирате скоростта на затвора (ръчен режим) на 30 сек. и снимате водопад, той ще изглежда като коприна, заради замъгляването на движението на водата. На теория телефонът може да го постигне, но резултатите от фотоапарата ще са много по-добри. Има и доста други неща, като размер на бленда (aperture size), която оказва влияние върху дълбочината (и не само), фокусно разстояние, скорост на самия автофокус и т.н., и т.н. Не виждам смисъл да продължавате да твърдите, че камерите на смартфоните са по-добри.
[-] 4 потребители изказват благодарност на donscot за това мнение:
  • alexbg67, gazara74, karas, milenvn
Цитирай
#37

Това би трябвало да е ясно на всеки запознат с фотографията. Факт. Няма как телефон да е по-добър от фотоапарат. Друг факт е, че телефоните напреднаха доста в категория фотография. За не толкова претенциозни потребители телефон от висок клас върши работа. За останалите - DSLR или поне mirrorless такъв. Размера на сензора, блендата и "стъклата" са от голямо значение. Но масовия потребител гледа мегапиксели. Фактор, който всъщност вреди а не помага
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Plamen11
Цитирай
#38

(2019-08-17, 19:00:04)airbus написа:  Като поснима, сам ще се увери в пръчката, която освен че я носи, ами и му създава неудобство.
Има обективно мнение на български на сайта на Слони. Другите "супер" "много", "як" са тиражи на марката.
Силно ти препоръчвам да почнеш да посещаваш форуми за фотография. Пък, ако искаш им го напиши там, ако ти стиска.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • alexbg67, donscot, milenvn, pepy1
Цитирай
#39

(2019-08-29, 20:58:44)galaxyhopper написа:  Силно ти препоръчвам да почнеш да посещаваш форуми за фотография. Пък, ако искаш им го напиши там, ако ти стиска.

На същите тея дето им стиска, дали им стиска да направят с телефон, за да ги видим какво ще омажат. Да си носят там тухлите, ремъците и стъклата. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#40

Политиката на Sony при смартфоните не трябва да се сравнява с тази при фотоапаратите. В момента са на много високо ниво, като за мен лично си поделят второто място с Canon. На първа позиция като че ли ще държи още време Nikon-a. Просто те (Sony) държат повече на този пазарен дял, а да не говорим, че масата от телефони в близкото минало (и днес също) ползват в камерата си, някакъв си там, сензор IMX xxxx, на Sony , много вероятно и на колегата airbus, да му е такъв сензорът Smile
Цитирай
#41

Естествено, че смартфон не може да се мери със фотоапарат. от опр. ниво нататък. Но това ниво е е вече, както казва колегата, професионално или пък креативни лични снимки, различни от ежедневните. Даже за ежедневните сцени смартфона е по добър, защото е по лесен за употреба и не изисква никакви познания. Мисля, че това е целта на смартфона и неговият потребител и производител. Освен това прогреса в камерите за телефони движи бизнеса. хората ( и аз) купуват нов телефон не защото старият не става, а заради подобренията в новия модел.
Сега Хуваей са топ именно защото вкарват камери с много възможности, който другите марки нямат. Аз например заради зуума бях тръгнал да купувам фотоапарат, ама вече и телефоните го могат до 10х.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#42

Имам Canon 70d +18-55 is stm kit,имам и Sony rx 100 ,и Pixel 2.Познайте дали знам къде е зарядното на канона.При снимане на авто режим и без обработки,снимките му са най зле,преекспонирани,или недоекспонирани,половината не са на фокус и така.С пиксела грешен кадър няма,от 100 снимки ,над 90 са ок.Дори и при снимане в стая на лампа.Има разлика ако почна да зуумвам,там вече 8 те мпих. идват малко,но контраст,цветопредаване са супер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 688757 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#43

Нормално. Канон-а ти е среден клас, а и с тоя китак няма как да очакваш кой знае какво. На авто и с това "стъкло" толко Smile
При пикселите софтуера върши цялата работа. Аз имам пиксел XL и съм доволен като цяло, но апарата си е апарат. Вярно - не е удобно за носене особено с 2 обектива и светкавица, но това е положението Smile)
Цитирай
#44

(2019-08-17, 18:14:34)airbus написа:  Освен да смeняш обективи на това Сони, друга разлика драстична няма да видиш от п30про. Дори и на видео Хувеи го бие.

Tooth Bu Visslar

(2019-08-21, 16:38:22)apoplexia написа:  Идеи за среден клас телефон?
За мен цена от 600 и нагоре евро за телефон е неразумна

Погледни Honor Play, цената му спадна доста, а е с Kirin 970
Аз съм го загледал и при преподписване на плана ми след 3 месеца ще ми излезе под 300лв от оператор
Със сигурност няма да  имаш ядове с него близките 3 години
Цитирай
#45

Моят апарат сигурно е нисък клас и пак снима по-добре от S8+.
За справка Canon eos M с китов обектив. Да не споменавам светкавицата - след снимка не можеш да разбереш дали се харесваш или не на излязлата снимка, но пък снимките са един път.

Темата всъщност е за затваряне. Може да се отвори това в общи теми за сравнения между фотоапарат и телефон.
Цитирай
#46

За затваряне е, да. Може дискусиите (не споровете) да продължат в нова. Аз лично бих се радвал да споделяме опит и примерни снимки, DSLR/ Mirorrless / Smartphone camera. Стига да се спазва добрият тон и всички да са наясно, че това няма да е съревноваване, а тема, която да ориентира читателите за предимствата и недостатъците на двата вида фотозаснемане (понеже и двете наистина имат + и - страни) и да помага при избор на покупка.
Цитирай
#47

Samsung S10e - компактни размери въпреки големия екран (5.8"), съвременни характеристики, доста прилична камера, около 1000 лв.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#48

Поръчах OnePlus 7 и след няколко дена ползване, ще бъде върнат. Причини:неудобно голям дисплей, камера - не е УАУ, но най-големият за мен минус, е слабата чуваемост по време на разговор при увеличен звук на макс. В тиха стая, с малко усилие се чува, но при наличен външен шум, става мъчно. Може аз да съм попаднал на кофти бройка, но вариантът ремонт след 2 дена ползване, не е опция.

Относно Samsung S10e, цена от 1000лв тук няма, най/ниската за момента е около 670 евро.

Хонор-чето още си кара, ще се намери подходящ вариант скоро.

Относно Sony а6000 след малко щракане - определено съм много очарован от резултатите , особено с моето снимане. Добра покупка!
Цитирай
#49

В немския Amazon S10e в момента е 495€, тоест под 1000 лв. даже

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#50

За любител смятам, че п30 про е по-добър от всеки апарат, защото ти е винаги в джоба. Качеството на снимка тип вадиш и снимаш не е кой знае каква разликата. освен ако не седнеш като луд и почнеш да сравняваш на коя снимка фугите на тухлите или космите на някой се виджат по-добре. А и май като гледам вече добрата снимка зависи изцяло от уменията за обработка.

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)