Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 46mm-Проблем след ъпдейт
#1

Здравейте.
Имам часовник Samsung Galaxy Watch 46mm от Март месец тази година.
Бях много доволен от него до момента в който не му направих ъпдейт на софтуера.
След този ъпдейт батерията на часовника държи 2 дни трети неможе да изкара. Преди ъпдейта ми държеше 5 дни.
Опитвах няколко пъти ресет на часовника и деинсталиране на софтуера от телефона ми но без успех.
Има ли някой с подобен проблем?

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
Аксесоари
#2

Ъпдейтът е включил нещо, което е било изключено преди това по подразбиране. При мен и преди и сега е два дни при винаги запален дисплей. Виж WiFi, постоянно измерване на сърдечен ритъм, автоматична яркост на дисплея. Ровейки по настройките в момента, не виждам какво друго може да даде такъв дрейн, освен някое приложение. Между другото, външни разработки на циферблати са ми клатили яко батерията.
Цитирай
#3

(2019-07-28, 22:09:10)dardanov написа:  Ъпдейтът е включил нещо, което е било изключено преди това по подразбиране. При мен и преди и сега е два дни при винаги запален дисплей. Виж WiFi, постоянно измерване на сърдечен ритъм, автоматична яркост на дисплея. Ровейки по настройките в момента, не виждам какво друго може да даде такъв дрейн, освен някое приложение. Между другото, външни разработки на циферблати са ми клатили яко батерията.

Нямам инсталирани никакви приложения.
Дисплея не е постоянно включен а се активира при поглеждане на часовника. Сигурно ако го пусна на постоянно включен няма и един ден да изкара...
Настройките ги слагам винаги едни и същи,както преди ъпдейта. WiFi,локация изключени.

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#4

Изключи "авто откриване на тренировки". Това работи и се услушва кога ще рчеш да бягаш/ ходиш и след няколко минути се активира. Също във всеки вид тренировка имаше някакви авто настройки/ подсказки. ако не ти тряват можеш да ги изключиш и тях.
Пулсомера на минимум или изцяло излючен за няколко часа, да видиш дали не е от него.
С войс/ биксби да не е активирал микрофона след този ъпдейт? В настройките може да се спре.

А в телефона статистиката за батерията кое дава като най-голям консуматор?
Ако е s health можеш да го килнеш временно, а ако не го ползваш, да го забраниш нацяло.

За друго не се сещам. Но при мен 2 пъти си купувах такъв часовник и 2-та пъти повече от 2 дена с аод и макс 4 с максимум ограничения не можах да изкарам. Затова и минах на хуавейският watch gt. 8-10 дена живот на батерията без ограничения, повече от доволно.
Цитирай
#5

(2019-07-29, 09:11:28)rumo написа:  Изключи "авто откриване на тренировки". Това работи и се услушва кога ще рчеш да бягаш/ ходиш и след няколко минути се активира. Също във всеки вид тренировка имаше някакви авто настройки/ подсказки. ако не ти тряват можеш да ги изключиш и тях.
Пулсомера на минимум или изцяло излючен за няколко часа, да видиш дали не е от него.
С войс/ биксби да не е активирал микрофона след този ъпдейт?  В настройките може да се спре.

А в телефона статистиката за батерията кое дава като най-голям консуматор?
Ако е s health можеш да го  килнеш временно, а ако не го ползваш, да го забраниш нацяло.

За друго не се сещам. Но при мен 2 пъти си купувах такъв часовник и 2-та пъти повече от 2 дена с аод и макс 4 с максимум ограничения не можах да изкарам. Затова и минах на хуавейският  watch gt. 8-10 дена живот на батерията без ограничения, повече от доволно.

Играл съм си с изключването на биксби,пулсомер но без ефект.
От статистиката на батерията дава че най много ток харчи Watch faces и след него е Samsung Health но него не го ползвам.
Идеята е че ползвам часовника по един и същи начин преди и след ъпдейта. Уви след този ъпдейт се скапаха нещата.

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#6

А авто откриване на тренировка спря ли?
Също по възможност яркост на 1-2, ако си на закрито през повечето време. И някой по-щадящ уочфейс. Можеш да минеш и изцяло на сив цвят, ама едва ли ще ти хареса.
Така са тези умните неща. Уж да ти улесняват живота, но в един момент се усещаш, че повече време ти отнемат и затормозяват в опита си да разбереш кое, как и защо не е в ред.

Затова по-добрият вариант е хубав механичен часовник + смарт гривна/ тракер за следене на актвиност и нотификации. Че тя не иска толкова зареждане
Аз в момента съм така
Цитирай
#7

(2019-07-29, 14:05:41)rumo написа:  А  авто откриване на тренировка спря ли?
Също по възможност яркост на 1-2, ако си на закрито през повечето време. И някой по-щадящ уочфейс. Можеш да минеш и изцяло на сив цвят, ама едва ли ще ти хареса.
Така са тези умните неща. Уж да ти улесняват живота, но в един момент се усещаш, че повече време ти отнемат и затормозяват в опита си да разбереш кое, как и защо не е в ред.

Затова по-добрият вариант е хубав механичен часовник + смарт гривна/ тракер за следене на актвиност и нотификации. Че тя не иска толкова зареждане
Аз в момента съм така

Да, спрял съм откриване на тренировка.
Яркостта ми е на ауто.
Аз съм ползвал гривни на Huawei но небях доволен защото губеше връзка с телефона.
След това взех Samsung Gear S3 и бях страшно доволен. Изкарваше ми по 3 дни.
И като излезе Galaxy Watch го проучих и го взех. Изкарваше ми задължително 4 дни понякога и 5. Работи супер но след последния ъпдейт се скапа тотално и изкарва 2 дни. Много зле...
А ти доволен ли си от Huawei Watch GT? Работи ли добре? Прекъсва ли връзката с телефона? Нотификациите как са?

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#8

Авто откриването на тренировка ми работи, следенето на пулса и съня ми е включено и батерията с включен AOD кара по 4 дни. Когато е спрян прави малко над 5 дни, а когато деактивирам светването на екрана при повдигането на китката че във фитнеса постоянно свети и изгасва и ме дразни, тогава стига до 6 дни и 2 часа и то именно след последния ъпдейт. Преди време бях свалил някакъв циферблат с много показания по-него и той ми събаряше батерията за 2дни и малко. Когато го разкарах всичко се оправи.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#9

(2019-07-30, 05:50:01)tonus написа:  Авто откриването на тренировка ми работи, следенето на пулса и съня ми е включено и батерията с включен AOD кара по 4 дни. Когато е спрян прави малко над 5 дни, а когато деактивирам светването на екрана при повдигането на китката че във фитнеса постоянно свети и изгасва и ме дразни, тогава стига до 6 дни и 2 часа и то именно след последния ъпдейт. Преди време бях свалил някакъв циферблат с много показания по-него и той ми събаряше батерията за 2дни и малко. Когато го разкарах всичко се оправи.

Ето така работеше часовника ми преди последния ъпдейт.
Нарочно след ресета на часовника несъм инсталирал нищо защото имам опит с не добре направени циферблати.

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#10

Здравейте, аз се отбелязвам със същия, но по сериозен проблем: часовника едва изкарва деня, консумацията е от над 80% за контакти. Нищо не съм променял в ползването от над година и половина, затова за мен проблема е в някой от ъпдейтите

| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |
Цитирай
#11

Модела на часовника е от една година, а ти от година и половина си го ползвал по един и същи начин.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#12

(2019-09-17, 18:03:12)tonus написа:  Модела на часовника е от една година, а ти от година и половина си го ползвал по един и същи начин.
Това ли беше най-важното колега?!
Проверих, купил съм го на коледа през 2018, ако е важно да снимам касовата бележка.
И ако все пак се сетим, че сме във форум предлагам да се пише само ако има какво да добавим към конкретния
проблем ...

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |
Цитирай
#13

Във всеки един форум не трябва да се пишат неистини.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#14

(2019-09-18, 19:15:28)Steve написа:  Във всеки един форум не трябва да се пишат неистини.
А неточности може ли да се допускат или незабавен бан и мъмрене от старшите съфорумници?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

(2019-09-18, 19:17:56)vbbnes написа:  А неточности може ли да се допускат или незабавен бан и мъмрене от старшите съфорумници?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Вижте, за мен е интересен въпроса защо "контакти" ми дърпат батерията, а не да се джавкам с разни хора в нета. Спирам до тук, извинявам се на най-подведените от тази година и половина, която обърках

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |
Цитирай
#15

(2019-09-18, 17:06:47)vbbnes написа:  Това ли беше най-важното колега?!
Проверих, купил съм го на коледа през 2018, ако е важно да снимам касовата бележка.
И ако все пак се сетим, че сме във форум предлагам да се пише само ако има какво да добавим към конкретния
проблем ...

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Важно е защото като пишеш година и половина, първата мисъл която ми мина е че бъркаш моделите и сигурно имаш GearS3, видял си тази тема и си решил да пишеш и ти за своя проблем.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#16

Единственото решение,което намерих до момента е следното:
Вечер преди да сложа часовника да се зарежда му включвам опцията Watch Always ON. След това го изключвам и го слагам да се зарежда.Сутринта вече зареден го включвам изчаквам 10-15 минути и изключвам функцията Watch Always ON. Така часовника успява да ми изкара 2 дни и половина с уговорката че през ноща е изключен. Винаги преди изключване,пускам функцията Watch Always ON и след пускане на часовника я изключвам.
Ако не го правя това упражнение ми изкарва 1 ден.
Някой с подобен проблем да е открил лечение?

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#17

И накрая да споделя как се оправи моят любим часовник.
Купих си нов телефон модел Samsung Note 9.
Свързах го и нещо се случи/незнам какво/ но часовника се оправи и е като нов.
Отново изкарва над 5 дни.

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#18

Наскоро на два пъти връщах фабрични настройки заради тая батерия. Така и не разбрах от кое приложение. След първия ресет даже и нямеше допълнителни приложения . Сега уж нормално си кара.

HTC Desire;Samsung Galaxy Note 4,Samsung Galaxy Note 9,Galaxy Tab S7+,Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)