Анкета: Къде трябва да има скенер за пръстови отпечатъци във вашия смартфон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Отпред, в бутона под екрана
16.22%
12
16.22%
Отстрани, на бутона за захранване
13.51%
10
13.51%
На гърба на самото устройство
28.38%
21
28.38%
В самия дисплей
35.14%
26
35.14%
Скенерът за пръстови отпечатъци не е необходим - има по-удобни начини за отключване
5.41%
4
5.41%
Друго
1.35%
1
1.35%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къде трябва да бъде скенер за пръстови отпечатъци в смартфона?
#1

[Изображение: 0f3e2bd79832c09c9b89eca6a3e4df4e-full.jpg]

Къде трябва да бъде разположен скенера за пръстови отпечатъци във вашия смартфон? 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Може би в средата на дисплея - най-удобно!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Във дисплея, но на по-голямо поле или произволно, защото сега ... ? ... ?. Най-универсално е. Отстрани в бутона също е добре, защото е много интуитивно, ако хванеш ? с ръка или друго ?.

Бъди свободен Stolt ❕
Цитирай
#4

На гърба на самото устройство,там ми е най удобно.

POCO X3 NFC 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazara74 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

На гърба на телефона, стига да се достига без да изпъвам показалеца. Някак си по-ми е трудно да достигна с палеца предния долен край на дисплея/под дисплея и Power бутони от дясно също трудно достигам тъй като държа телефона с лява ръка. А естествената позиция на показалеца обикновенно ми е на 1 см. от скенера на гърба, само го примествам малко и готово.
Но на-ми беше удобно лицевото разпознаване на Поко, което работи безотказна при всякакви условия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

(2019-07-31, 13:12:53)gazara74 написа:  На гърба на самото устройство,там ми е най удобно.
И при мен е така. Свикнах на тази позиция и ще ми е трудно, ако си взема друг тип телефон с четец под дисплея, примерно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

На гърба ми е удобно. Сега се зачудих дали може да се добави още един пръст (за лява и дясна ръка)?
Цитирай
#8

(2019-08-09, 18:50:31)Emobul написа:  На гърба ми е удобно. Сега се зачудих дали може да се добави още един пръст (за лява и дясна ръка)?

Можеш дори пръстите на краката  Big Grin
Ето демонстрация как:


Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

За мен е без значение, защото просто не ползвам въпросната опция.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#10

Не ползвам никви заключващи неща,та ми е все тая тоя пръстов

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#11

Където и да го сложат, все няма да го ползвам, както и останалите опции за заключване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

Излишен ми е...Също и камерите...Не си заключвам телефоните.Разчитам на съвеста ако го изгубя и някой намери.Имам мУлбЪ...
Не си заключвайте телефоните,защото като намеря не мога да ви ги върна.Преди няколко лета,самсунг j5,на улицата до бордюра....Скоро са го изтървали защото не беше му минала кола отгоре...още.Включих го...набрах най-често използвания номер....оказа се майката на собственичката-дъщеря и била дошла в Бургас на плаж....Продиктувах си адреса,мина жената и си го взе.
[-] 2 потребители изказват благодарност на _nib_ за това мнение:
  • L1892, Victormihov
Цитирай
#13

Аз свикнах да е в екрана, удобно е и когато телефона е на масата да го отключиш.
Иначе без заключване, няма как - снимки, банкови неща (макар, че те са с допълнителни защити) все вътре в телефона.
А относно губенето и намирането - хуаввя може да показва на заключен телефон текст. Там съм дал телефонен номер с молба в случай на загуба, да се обади тоя, който го е намерил.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#14

Заключвам, щото се е случвало докато е в джоба да се включи случайно и да нацъка разни неща. В копчето отстрани е и ми е удобно с хващането да го отключвам. Същото е и с копчето на камерата - докаго извадя телефона камерата вече е включена за снимка.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#15

Не ползвам заключване, вярвам в добрата карма, че никой няма да бърника вътре, а и да бърника няма какво да види, не си крия снимките и нямам скрити любови, а и не дай си Боже да го изгубя, ще го заключа от далеч, а добрите хора които го намерят вече да ми го върнат.

Вече и Андроид и Айфон имат опция за съобщение от далеч на екрана- върнете ми моля телефона като се обадите на 088***** и тн.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#16

Ползвам заключване и с пръстов отпечатък и най много ми допадна в дясно на телефона ON/OFF бутона !
Много практично!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

(2021-07-31, 23:01:00)Victormihov написа:  Не ползвам заключване, вярвам в добрата карма, че никой няма да бърника вътре, а и да бърника няма какво да види, не си крия снимките и нямам скрити любови, а и не дай си Боже да го изгубя, ще го заключа от далеч, а добрите хора които го намерят вече да ми го върнат.

Вече и Андроид и Айфон имат опция за съобщение от далеч на екрана- върнете ми моля телефона като се обадите на 088***** и тн.

Използвам онлайн банкиране и разплащане и най малкото за това ми е нужно заключване с биометрия и/или парола. И не е нужно да имаш скрити любови за да имаш по интимни снимки с любимия човек които не искаш друг да вижда. Не говоря задължително за голи. Това е все едно да си оставиш къщата отключена с притворена врата и да се надяваш на добротата на хората че някой няма да влезе и да се порови.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

Така е прав си, но вече не съм на 20, не ходя по дискотеки и не се събирам с приятели по цели вечери. Ходя на работя и си се прибирам, нямам какво да крия от жена си. А в работата ми 100% си ми е в джоба.
Децата ми и те си имат свой телефони и не ги интересува за моя.
Имам приятели които изневеярват и си заключват телефона от жена си, когато влезе да се къпи тя да не види смсите.
Дори като получават смси от любовника/любовницата премахват самият текст като нотификация.

Не казвам, че които си заключва телефона изневерява разбира се.

Примера с колата е малко неудаченSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Compare, L1892
Цитирай
#19

(2021-08-01, 07:18:13)Victormihov написа:  Не казвам, че които си заключва телефона изневерява разбира се.


Ох,успокойме Blush

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

Ми никъде абсолютно ненужен ми е и не го ползвам даже нямам никакъв вид заключване на телефона.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)