Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Call of Duty Mobile
#1

Според мен най-добрата безплатна мултиплеър игра правена някога за смартфони. В момента е в бета,но ако си я свалите от tap tap и си пуснете vpn("CODM Canada") може да играете и прогреса ви няма да се изтрие при глобалното излизане на играта(потвърдиха го). Лично ми върви на около 85 пинг с vpn-а,достатъчно за приятна игра.
Линк за гугъл плей: https://play.google.com/store/apps/detai...ty.shooter
Линк за tap tap(изтеглете само call of duty от там и изтриите приложението след това,че е няква китайска мизерия): https://www.tap.io/app/153081?utm_source=taptap_cn
Линк за ufo vpn(печелите време с vpn като гледате кратки реклами,макс 10 на ден-2ч 30мин): https://play.google.com/store/apps/detai....proxy.vpn
Изискванията на играта:
" Android: the minimum requirement will be at least Snapdragon 625, Adreno 506 and 3 GB of RAM. In this configuration, the game can run in the average setting at 30 FPS. For best results, just have a more current chipset."
Реални-тествах я на oneplus 5(sd835),lg g4(sd808) и samsung s3 neo(sd400). На oneplus-а върви на very high с всички ефекти пуснати(1080p),на lg-то върви на low,но след прилагане на fake gpu info с gltools я подкара без проблем и на medium с пуснат anti aliasing на около 30fps(720p). На s3 neo-то без gltools не тръгна,а след прилагане на fake gpu info играта тръгна на минимална графика с около 20fps(960x540?),учудващо добре и годно за casual игра.
Само мога да потвърдя,че на устройства без поддръжка на opengles 3 не работи.
Геймплей на S3 Neo:
https://streamable.com/f8jiq
Линк за gltools:
https://gltools.app/
Направих и клан- Bulgariq ,пробвах и Bulgaria с описание на кирилица,но ми даде грешка. Прикачил съм няколко скрииншота.


Прикачени файлове Миниатюри
               

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
Аксесоари
#2

Същата като PUBG, даже правена от същите хора. Самоче deathmatch версия и друг мап.... Тъпотия, колкото да се каже че са направили нещо.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

(2019-07-29, 23:54:22)BGDropche написа:  Същата като PUBG, даже правена от същите хора. Самоче deathmatch версия и друг мап.... Тъпотия, колкото да се каже че са направили нещо.
Според мен е много по-добра от PUBG,има почти всички gamemode-ове характерни за CoD и се усеща по съвсем различен начин,като истинска call of duty игра. Също има battle royale и (в бъдеще) zombie mode. Както каза,направена е от същите хора със същия engine,нормално е да има прилика между двете игри. Ако си виждал каква боза са по-новите попълнения в сериите,cod mobile си е перфектна,особено за безплатна игра. Според мен главния проблем е,че в момента има много ботове в ниските ранкове(като PUBG). Във високите ранкове(elite+) ботовете са по-малко.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#4

Как да оправя графиката? В настройки няма почти нищо. Има ли приложение graphics tolls като ма PUBG?
Цитирай
#5

(2019-08-27, 17:33:54)1124 написа:  Как да оправя графиката? В настройки няма почти нищо. Има ли приложение graphics tolls като ма PUBG?
Има в гугъл плей gfx tool-ове,но не знам дали въобще работят. Ако с тях не стане,с руут и gltools излизат другите настройки за графика,друг вариант за сега няма.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#6

Нямам руут. Ще чакам явно, защото не работи нищо поне без руут. За huawei mediapad m5 10.8 съава дума.
Цитирай
#7

Има ъпдейт , и сега от къде да се свали. Ако дадеш конфирм те праща в плейстора и нищо...

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#8

(2019-08-27, 19:18:27)bullyboy написа:  Има ъпдейт , и сега от къде да се свали. Ако дадеш конфирм те праща в плейстора и нищо...

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
На версия 1.0.6 ли си? Гледам,че от taptap са я ъпдейтнали,би трябвало да става.
edit: Тъкмо тествах,с 1.0.6 от taptap бачка без проблем.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#9

Поиграх малко тия дни. Харесва ми. Но само MP режима. BR - не. Може би съм свикнал вече с този на PUBG и сега ми идва малко "шарен" и претрупан с гемплей. Особено когато се играе от мобилно устройство.
Играх и с емулатор и използвах VPN, който пускам за PUBG Lite (SoftEther VPN / безплатен е напълно) - работи безпроблемно и с CoD Mobile към австралийски гейт... С мишка и клавиатура МР режима е много увлекателен.

ID - 11195727069605711675 - VarnaBG

[Изображение: Screenshot-2019-09-13-05-04-44-603-com-a...size-0.jpg]
[Изображение: Screenshot-2019-09-13-05-07-51-370-com-a...ize-33.jpg]
Цитирай
#10

Нещо по въпроса с ъпдейт, преди официалната дата (01.10)...?
От "ТарТар" си стои на 1.0.6... Предполагам е качен ъпдейта на сървърите и чакат официалната дата. 

Но все пак...  Big Grin
-------

[Изображение: Screenshot-2019-09-27-09-48-40-900-com-a...hooter.jpg]
-----

В Reddit, говорят за "зомби мод" и 20vs.20 за Nuketown...

[Изображение: IMG-20190927-102458.jpg]

-----

Ето и официален вариант да си джиткате с мишка и клавиатура на РС, чрез GameLoop:
GameLoop Emulator Download

[Изображение: IMG-20190927-101938.jpg]
Цитирай
#11

1.0.8 версията е налична за ъпдейт през ТарТар...
----

[Изображение: IMG-20190929-004135.jpg1.0.8]
Цитирай
#12

Играта вчера са я качили в Google Play глобално. Няма нужда от повече гимнастики с vpn-и и т.н. . Аз лично я бях спрял за известно време тъй като имаше някакъв проблем с vpn-а и на всеки 2-3 игри се прецакваше.
Ама тъкмо почнах колеж...те се сетиха кога да я пуснат Big Grin

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#13

Много лоша оптимизация забелязвам. Пак ще трябва GFX TOOLS. Половината настройки липсват при Huawei mediapad m5 и Huawei p20. Много лош гейминг засега. Играта върви на 25-30 фпс. Липсват опции за повече. На Huawei mate 20 pro с Kirin 980 са отключени и играта върви добре. Голямо бавене, голямо чакане и накрая изс*аха големи ла*на.
Цитирай
#14

Лоша отпимизация викаш? На мен играта ми върви повече от перфектно,всико е на max.Това на Galaxy S10
Цитирай
#15

На MIX 2, също върви перфектно. Всичко на макс... И така е от 1.0.2 версията още... Играта е супер.
Цитирай
#16

Да, и на Mate 20 pro върви ма макс, но, защо на Huawei p20 е заключено всичко, на таблета ми също. Липсва и опци за изглаждане Anti-aliasing. Явно играта е оптимизирана само за най-новите флагмани. Надявам се да я оправят.

Снимката е от Mate 20 pro и се вижда, че Frame rate е отключено до 60 fps.

На таблета и на Huawei p20 е само до High, тоест 30, че даже и по-малко.

[Изображение: T4zQauL.jpg]
Цитирай
#17

Здравейте имам проблем с call of duty, изобщо не тръгва на Samsung Note 9, стигам само до надписа Activision и след това черен екран, ако има някой идея защо е така ще се радвам да сподели.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

(2019-10-02, 17:16:58)georgi.panev.92 написа:  Здравейте имам проблем с call of duty, изобщо не тръгва на Samsung Note 9, стигам само до надписа Activision и след това черен екран, ако има някой идея защо е така ще се радвам да сподели.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
 Имам близък с Note 9. Играе я откакто е бета 1.0.6 - и към този момент няма проблеми.
Виж, дали при първо стартиране даваш разрешение на играта да чете и записва на вътрешната памет. Т.е. или влез от настройки и погледни какви права си дал на играта, или я преинсталирай и при първо стартиране, когато заяви достъп до вътрешната памет - дай й разрешение.
Цитирай
#19

(2019-10-02, 19:29:55)cinizam написа:   Имам близък с Note 9. Играе я откакто е бета 1.0.6 - и към този момент няма проблеми.
Виж, дали при първо стартиране даваш разрешение на играта да чете и записва на вътрешната памет. Т.е. или влез от настройки и погледни какви права си дал на играта, или я преинсталирай и при първо стартиране, когато заяви достъп до вътрешната памет - дай й разрешение.
Всичко опитах от написаното и не става, ще давам фабрични настройки в краен случай

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

(2019-10-02, 19:56:21)georgi.panev.92 написа:  Всичко опитах от написаното и не става, ще давам фабрични настройки в краен случай

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Аз съм с Ноте 9 и нямам проблеми с играта.

Samsung Galaxy Note 4 - Black
Samsung Galaxy S7 Edge - Black Onyx
Samsung Galaxy Note 9 - MidnightBlack
Samsung Galaxy Note 20 Ultra - Mystic Black
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb - Green
Цитирай
#21

Не очаквах, че без проблеми ще върви и на nokia 7 plus на medium. Няма лаг, забиване и е доста динамична играта. Дано да изкарат още мапове.
Цитирай
#22

(2019-10-04, 16:45:44)the7one написа:  Не очаквах, че без проблеми ще върви и на nokia 7 plus на medium. Няма лаг, забиване и е доста динамична играта. Дано да изкарат още мапове.

Заради енджина е това. CoD:Mobile използва Unity, докато PUBG Mobile примерно използва Unreal Engine 4 (същия използва и за РС версията, затова е необходим сериозен хардуер на РС за да играеш с над 100fps) - разликата в двата енджина е сериозна откъм "реализъм" и визуални ефекти, но при мултиплейъра на CoD: Mobile не е толкова важно как се трасират лъчите заради малките мапове, а е важен FPS и точно затова играта върви дори и на дърти бракми като Xiaomi Note 4 с 3GB RAM, докато на същия телефон примерно PUBG Mobile лагва и се играе при 15-20 fps. Това разбира се ще окаже сериозно влияние върху бъдещето на PUBG Mobile, затова и Tencent я предоставят ексклузивно на платформата си GameLoop рамо до рамо с PUBG Mobile, въпреки Activision (които все пак си държат правата на CoD поредицата).
Дори има петиция разработчиците на CoD: Mobile - TiMi studio да барнат и PUBG Mobile, защото те имат и собствена версия на PUBG, която също е толкова оптимизирана и работи на много по-слаб хардуер, но... за жалост е налична само и единствено за Китай (дори е изцяло на китайски, няма английски).
Цитирай
#23

(2019-10-04, 23:06:11)cinizam написа:  Заради енджина е това. CoD:Mobile използва Unity, докато PUBG Mobile примерно използва Unreal Engine 4 (същия използва и за РС версията, затова е необходим сериозен хардуер на РС за да играеш с над 100fps) - разликата в двата енджина е сериозна откъм "реализъм" и визуални ефекти, но при мултиплейъра на CoD: Mobile не е толкова важно как се трасират лъчите заради малките мапове, а е важен FPS и точно затова играта върви дори и на дърти бракми като Xiaomi Note 4 с 3GB RAM, докато на същия телефон примерно PUBG Mobile лагва и се играе при 15-20 fps. Това разбира се ще окаже сериозно влияние върху бъдещето на PUBG Mobile, затова и Tencent я предоставят ексклузивно на платформата си GameLoop рамо до рамо с PUBG Mobile, въпреки Activision (които все пак си държат правата на CoD поредицата).
Дори има петиция разработчиците на CoD: Mobile - TiMi studio да барнат и PUBG Mobile, защото те имат и собствена версия на PUBG, която също е толкова оптимизирана и работи на много по-слаб хардуер, но... за жалост е налична само и единствено за Китай (дори е изцяло на китайски, няма английски).
Аз лично не знаех,че е на различен engine. Мислех че върви по-гладко,защото картите са по-малки и по-леко натоварени от на pubg. Unity определено е много по-добър избор и върви отлично като за толкова добре изглеждаща игра,бих казал графиката е поне като на black ops 2. Nokia 7 plus като цяло е сравнително добър телефон от среден клас,нормално да върви без проблем на него. Лично бетата я подкарах на s3 neo и там вървеше с около 20fps,global версията може и по-добре да върви даже,но вече нямам телефона за да я тествам. Ако ми се занимава може пак да я пробвам на s2-ката и one x-а,но мисля,че играта просто няма да ме пусне в opengles 2 mode и пак ще даде грешката за изискванията.
Иначе цъкам ранкед от 1ви октомври и за сега съм стигнал до veteran 3,нещо важно да кажа на загуба в ранл НЕ взима mmr/lp или както се вика,а понякога дори дава,което е супер. Предполагам в elite и нагоре ще почне да взима. Също важно да спомена-няма ботове в ранкед,поне във veteran нагоре,в rookie хората(?) са толкова слаби,че трудно се различават от ботове.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#24

На кое викате гладко вървене?Само в мултиплеър става. В батъл рояла е доста зле играта на по-стари устройва, че и на някои нови. При PUBG положението е много по-добре, като изключим хакерите.
Цитирай
#25

Вече има работещ GFX TOOLS за играта. Подобрява доста графиката. Има още какво да се желае, но....

https://gofile.io/?c=Xt00OG


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)