Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на шрифта
#1

Здравейте! Кой е най-лесния начин за смяна на шрифта от локален файл? Пробвам с едни приложения, получава се, но ако използвам тапет, който не е системен ми го сменя със системен след минути. Без root трябва да е.
Цитирай
Аксесоари
#2

Смени региона .
Цитирай
#3

(2019-07-30, 17:41:57)redsys написа:  Смени региона .
Може ли по-конкретно на кой регион и как става процедурата? Аз съм на Индия.
Цитирай
#4

Ами....., и аз на Индия си сменях шрифта, но на по-стар модел. Явно вече не става.
Цитирай
#5

(2019-07-30, 18:17:48)redsys написа:  Ами....., и аз на Индия си сменях шрифта, но на по-стар модел. Явно вече не става.
Абе става, ако е от самото приложение да го свалиш, но аз искам определен шрифт свален от нета. Става пак, но след няколко минути пък ми връща системния тапет. От външен източник прави проблеми. Някакъв бъг ли е, какво е не знам.
Цитирай
#6

Моя спомен е от телефона на дъщеря ми. На регион Индия( може и други извън Европа) ,стоково и излизаха много шрифтове без да инсталира каквато и е програмка. След смяна на шрифта си минаваше на БГ регион без да си губи избрания шрифт.
А това със системния тапет не го разбрах, може би сменяш темата , а не шрифта или и двете заедно.
Ако е така, не всички теми от външен източник са съвместими , затова може да имаш проблеми.
Цитирай
#7

(2019-07-31, 19:17:12)redsys написа:  Моя спомен е от телефона на дъщеря ми. На регион Индия( може и други извън Европа) ,стоково и излизаха много шрифтове без да инсталира каквато и е програмка.  След смяна на шрифта си минаваше на БГ регион без да си губи избрания шрифт.
  А това със системния тапет не го разбрах, може би сменяш темата , а не шрифта или и двете заедно.
  Ако е така, не всички теми от външен източник са съвместими , затова може да имаш проблеми.
Kогато сложа шрифт от външен източник, в случая само с един съм пробвала "Rosemary", и си избера тапет, който не е фабричен след няколко минути телефона сам ми сменя тапета с тоя по дефау на темата.
Цитирай
#8

Не съм имал подобен проблем. Пробвала ли си с друга тема или само тапет? Изтрий преди това кешираните данни в настройки/хранилище.
Цитирай
#9

(2019-07-31, 19:36:02)mimi93 написа:  Kогато сложа шрифт от външен източник, в случая само с един съм пробвала "Rosemary", и си избера тапет, който не е фабричен след няколко минути телефона сам ми сменя тапета с тоя по дефау на темата.
Потвърждавам и при мен е така със този шрифт. Тъй,като се води шрифт от трета страна и не може да се добави към списъка с шрифтове. Когато се добави към този списък с приложение от плейстора и се избере за използване,какъвто и тапет да се зададе го сменя с фабричния.


Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#10

(2019-08-01, 06:52:56)redsys написа:  Не съм имал подобен проблем. Пробвала ли си с друга тема или само тапет?  Изтрий преди това кешираните данни в настройки/хранилище.
Единствено проблем прави, ако добавя шрифт ( днес установих, че не само този, а всички) който е от външен източник. Както и да го сложа, с програмка или през Теми, е едно и също. Явно системата не понася външни творения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)