Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung разширява преднината си при смартфоните през второто тримес?
#1

Две от основните компании за пазарни анализи - Counterpoint Research и Strategy Analytics, публикуваха докладите си за доставките на смартфони през второто тримесечие на годината. Данните сочат, че Samsung увеличава сериозно преднината си, което може да се отдаде на успеха новите предложения в средния клас, защото търсенето на серията Galaxy S10 се оказа по-скромно от очакванията.
[Изображение: 706293.jpg]
Според Counterpoint корейците отчитат ръст на доставките със 7.1% на годишна база до 76.6 милиона устройства и дял от 21.3%. Подобни резултати показват и данните на Strategy Analytics – 76.3 милиона доставени смартфона. На втора позиция е Huawei с 4.6% ръст на доставките до 56.7 милиона смартфона (58.7 милиона според SA) и пазарен дял 15.8% (17.2% - SA). Очакванията на анализаторите са, че през третото тримесечие доставките на компанията ще бъдат засегнати по-сериозно от наложените ѝ санкции.
На трето място е Apple, чието лошо представяне продължава със спад от 11.9% до 36.4 милиона смартфона (38 милиона - SA) и дял 10.1% (11.1% - SA). Това позволява на Xiaomi да се приближи на 1-2% зад нея, като китайската компания е доставила 32.3/32 милиона смартфона съответно според CR и SA. Тримесечието традиционно е слабо за Apple, която се подготвя за пускането на следващото си поколение iPhone-и.
[Изображение: 706292.jpg]
Въпреки големите очаквания за експанзия на Xiaomi, навлизане в Европа и т.н. и т.н. компанията е с почти нулев ръст при продажбата на смартфони.
Най-сериозен спад отчита LG с 18.5% по-малко доставени устройства до 8 милиона броя по данни на CR. Realme и HMD Global са на другия полюс с ръст от съответно 848% (до 4.7 милиона броя) и 20% (до 4.8 милиона броя). Като цяло през тримесечието са били доставени 360/341.4 милиона смартфона според Counterpoint/Strategy Analitycs, което е съответно с спад с 1.2%/2.6%. И двете агенции отчитат спад в общите доставки на смартфони на годишна база.

Източник
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо правите шрифта черен бяха ви предупредили да не го правите хората с черни теми не могат да го четат в случая аз съм с черна...

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#3

Offtopic
Никой не го прави нарочно черен, ако сте пействали текст от друг сайт, то сте забелязали, че форумът взема цялото форматиране на текста, както е било на друия сайт, със шрифтове и цвят. Това форматиране се вижда, когато форумът се отваря през Тапаталк. Когато се пуска тема през браузър, може и да не се забележи от пускащия, особено ако размерът на шрифта видимо не е по-различен или по-голям.
За да се избегне черния цвят и излишния код от форматирането, ползвайте премахването на форматирането с този бутон:

[Изображение: enhm6FM.png]

Според мен подобно автоматично приемане на форматирането би могло да се изключи от настройките на форума (редактора), за да се реши кардинално проблема.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#4

Разширява, но губи...
Samsung отчетоха 55.6% спад в печалбата през второто тримесечие на 2019г.
https://www.digital.bg/samsung-otchetoha...41393.html
Цитирай
#5

За мен като потребител е важно да се предлагат качествени и подобрени телефони. Не ме интересува състоянието на дадена компания (имам предвид, че не ме трогва на кое място е, колко печели и губи).
Харесвах телефоните на Сони, ама всеки знае как бяха 2014г и как са сега. Те затова ме загубиха.

Относно тъмната тема - гледам през Samsung internet на телефона си и нямам проблем.
Цитирай
#6

Интересни данни.Ксиоми не са мръднали, въпреки многото отлични резултати, публикувани в форумните раздели.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#7

Интересното е, че трите бранда Oppo+Vivo+Realme = 16.9% шипнати телефони, а те са на един собственик и де факто излизат на второ място.

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)