Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Системен кеш Pie
#1

Четох, че след триене на кеша нещата с батерията се оправят.
Как се трие системния кеш в андроид 9, от къде? Това крие ли рискове?

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Не крие рискове, но според мен е напълно безсмислено. Батерията, ако наистина имаш големи проблеми с нея, се оправя с преинсталиране на софтуера. 
Иначе ако все пак решиш да триеш кеша, влиза се в recovery режим и от там. Ето ти едно видео, елементарно е, но не очаквай чудеса само с триене на кеш. 

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

Как се прави преисталиране с хард ресет?

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#4

Абе за мен е играчка, ама гледам, че ти си съвсем начинаещ и ако ти пратя линкове за програми, драйвери и софтуер, сигурно ще ги гледаш все едно са на китайски  Big Grin
Ако си решил да пробваш и имаш желание, час-два свободно време и железни нерви, както и не на последно място компютър в изправност до теб, ще ти дам напътствия на лично съобщение.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

Става прекалено сложно..
Общо взето преди да ъпдейтна от менюто дадох "Нулиране с фабрични данни", качи се Андроид 8, след това му пуснах да се ъпдейтне до Андроид 9, качи си всички ъпдейти. Сега му изчистих кеша и ще наблюдавам как се държи батерията няколко дни.

Има ли разлика между ресета от менюто и този, който се активира от рековъри моуд?

И ако не ти губя времето, явно не съм направил хард ресет - какво всъщност е хард ресет?

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#6

Там където си чистил кеша има и опция Factory reset, това е. Изтрива абсолютно всичко от телефона и започваш от първоначалните настройки. Може да пробваш и с него ако ти продължават проблемите, но пак няма да е същото като да го преинсталираш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

(2019-08-05, 18:53:13)ivan_vylka написа:  Там където си чистил кеша има и опция Factory reset, това е. Изтрива абсолютно всичко от телефона и започваш от първоначалните настройки. Може да пробваш и с него ако ти продължават проблемите, но пак няма да е същото като да го преинсталираш.
Иван, казваш мъдри неща. Поздравления, че помагаш на момчето. С тези батерии всички са се филмирали. Аз лично нямам проблеми. Някои хора „прегарят“, когато четат разни теми и вътре всякакви психирани хора пишат глупости.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#8

Не прегарям, преди за цяла нощ сваляше 2% от батерията, сега са 6-7%. Обаче в интерес на истината работи по-бързо, осезаемо по-бързо. Есинствено ме дразнят някои интерфейсни решения, като часовника в ляво и наложения бонбонен стил на икони и менюта.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#9

Е какво те интересува нощта, важно е през деня, когато е в теб как е. Нощно време се извършват синхронизации и е препоръчително телефона да е на заядно. 
Ето какви са изискванията за автоматичен бекъп:
Телефона трябва да се зарежда. 
Телефона трябва да е свързан с WiFi. 
Телефона трябва да не е докосван поне 1 час. 
Тези всички изисквания се изпълняват според мен само нощно време. Иначе не можеш да покриеш всички изисквания през активната част на деня. А не си ли направи синхронизациите, после не работи добре. 
[Изображение: 27448792.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • badata
Цитирай
#10

(2019-08-05, 19:22:19)sminkov написа:  Не прегарям, преди за цяла нощ сваляше 2% от батерията, сега са 6-7%. Обаче в интерес на истината работи по-бързо, осезаемо по-бързо. Есинствено ме дразнят някои интерфейсни решения, като часовника в ляво и наложения бонбонен стил на икони и менюта.
На мен часовникът ми харесва. През цялото време си виждам колко е часа. Оптимизирай си апарата. Има много тънкости. А и има една приказка: Окото свиква. Wink

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#11

(2019-08-05, 20:04:51)Diego Armando написа:  На мен часовникът ми харесва. През цялото време си виждам колко е часа. Оптимизирай си апарата. Има много тънкости. А и има една приказка: Окото свиква. Wink

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
пичове прочетете тази статия ще Ви е интересно
https://www.digital.bg/zashto-softuernit...44085.html
Както казва приятел : както си е телефона out of the box И НЕ СЕ ПИПА! никакви 9-ки нямам намерения да слагам 8-цата си хвърчи.Записвачката на разговори кърти.Батерията ми е ОК.
не си правете излишни експерименти преееб@вате си апаратите само.
Усешна Smile

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#12

Благодарности на ivan_vylka, след като изчистих кеша телефона стана супер, определено е по-пъргав след ъпдейта, батерията държи с една идея повече. Почти се бях отчаял... Smile
Свикнах с разместените функционалности, просто трябва повечко време за разцъкване.
Благодаря, ivan!

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)