Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Как да инсталирам стабилен Ром на Mi 9t Pro
#1

Здравейте, 10г ползвам iPhone и на края реших, че е време да се откажа. За това моля да ме извините за вероятно глупавите въпроси които ще задам!

Поръчах си Xiaomi Mi 9t Pro Globul! Къде разбирам, къде избързах не знам, но... Телефона е 8ram - 256gb. Сблъсквам се с проблем със софтуера тоест без да съм на ясно се оказва че официална глобал версия не е пусната и в момента работя с глобал бета или по точно MIUI 10 Globul 9.5.31 beta (top secret)! Телефона работи без никакви бъгове, крашваня или тем подобни. Ползвам го близо 2 месеца и не съм установил нито един проблем! В тест на бенчмарк ми излиза че всичко по телефона е официално! Писах в mi community там модератор ми обясни, че трябва да инсталирам стабилен ром, за да почна да получавам ъпдейти, което ставало с флашване и фастбуут, което честно казано на мен като първи допир с андроид нищо не ми говори и не знам как се прави! Притеснява ме дали ако се направи подобна инсталация телефона ще може да се ползва в България, дали няма да се заключи и да трябва да го хвърля! Някой може ли да ми помогне с адекватно обяснение как да се справя или да ме насочи някъде където мога да го направят?
Благодаря ви, извинявам се за дългото обяснение!




Прилагам снимки ако помагат!


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-автоматизиран е процесът с xiaomitool v2:
https://www.xiaomitool.com/V2/

за флашване през фастбуут се изисква
1. отключен буутлоудър
2. фастбуут ром (на този етап не намирам такъв, защото официално mi 9t Pro не е излязъл, и не се знае тази свръх секретна версия от 31ви май как е сложена).
3. може и да се наложат познания по фастбуут колкото да разберем кое точно е устройството по кодовото му име.

при включване на телефона в долната част изписва ли unlocked?
Aко НЕ - трябва първо да се отключат Developer options - Настройки - Моето устройство - Всички спецификации - натиска се 7 пъти върху MIUI version
след това се достъпват от Настройки - допълнителни настройки - опции на програмиста.
Там има Unlock status И е добре да се снима какво пише.
За отключване е необходим Mi account И чакане от околко седмица (в случай, че е заключен).
Според мен ако си работи е по-добре да не се пипа, но щом е пусната тази тема сигурно има причина да се събере тази информация.
Мисля си, че xiaomitool-a ще даде цялата необходима информация и вече да може да се реши дали да се флашва телефона.
За пускането на Xiaomitool пак се изисква от developer options да се позволи USB debugging, така че задължително трябва да се отключат тези настройки на първо време
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай
#3

Да когато го включвам пише unlocked в долната част. В статус mi отключване пише, че устройството е отключено!  Въобще нямам идея кое как се прави фастбуут или флаш ?, за това и питам! Телефона работи в момента без проблем, но все пак в едно близко бъдеще е нормално да получавам ъпдейти, а до колкото разбирам ако съм с текущия Ром това май няма да стане автоматично. От вчера ми излезна информация за стабилен глобал ром ще прикача линк от mi community!

https://in.c.mi.com/thread-1916043-1-0.html


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#4

Значи правилно си се ориентирал за рома. Това е линк за изтегляне:
http://bigota.d.miui.com/V10.3.3.0.PFKIN...a15dec.tgz
но трябва да се провери дали устройството също е raphaelin.

Kaкто казах и по-горе: Най-лесно е с xiaomitool v2
той ще даде нужната информация и какви ромове има за този модел.

Иначе ще трябва да се изтеглят драйвъри и файлове за работа с фастбуут и вече се изисква малко писане в терминала (CMD).
командата е една - fastboot getvar product
Основния проблем е да се стигне до там, че телефонът и комютъра да си започнат да си говорят.
Най-лесно това става с този инструмент: https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2317790
той предоставя необходимите файлове за разговор с телефона. Остава само компютърът да го разпознае
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай
#5

Извинявам се пак, че съм толкова бос по темата... С този инструмент ли ще разбера дали устройството е raphaelin и само от компютър ли става? Това с писането ме стресира може би ще трябва да намеря някой сервиз който може да се справи с това аз не знам дали ще посмея ?
Цитирай
#6

Този РОМ е глобален за Индия. Той е официален от Xiaomi.
Можеш да го сложиш на твоя китайски K20Pro без проблем.
Ром-а е стабилен, но няма да имаш NFC - в момента софтуерно е изключен. Доколкото гледах видеа - в индийския модел на К20 Про няма NFC антена. Заради това не се знае дали ще има въобще NFC във индийския ром. :/
Един от плюсовете на този ром е, че ще получаваш OTA updates.
Плюс, че е официален ром.

Ето 2 линка към XDA форума за K20 Pro:

линк 1

линк 2

Дано да ти помогнат като инфо.
А и тук във форума има хора които ще ти помогнат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hglr123 за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай
#7

(2019-08-06, 11:08:49)Aft3rsh0k написа:  Извинявам се пак, че съм толкова бос по темата... С този инструмент ли ще разбера дали устройството е raphaelin и само от компютър ли става? Това с писането ме стресира може би ще трябва да намеря някой сервиз който може да се справи с това аз не знам дали ще посмея ?

Toзи инструмент ще каже какви ромове може да ти инсталира автоматично на база информацията, която ще си събере сам.

В сервиза нямам идея какво разбират и какво ще направят
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай
#8

(2019-08-06, 11:11:13)hglr123 написа:  Този РОМ е глобален за Индия. Той е официален от Xiaomi.
Можеш да го сложиш на твоя китайски K20Pro без проблем.
Ром-а е стабилен, но няма да имаш NFC - в момента софтуерно е изключен. Доколкото гледах видеа - в индийския модел на К20 Про няма NFC антена. Заради това не се знае дали ще има въобще NFC във индийския ром. :/
Един от плюсовете на този ром е, че ще получаваш OTA updates.
Плюс, че е официален ром.

Ето 2 линка към XDA форума за K20 Pro:

линк 1

линк 2

Дано да ти помогнат като инфо.
А и тук във форума има хора които ще ти помогнат.
Да попитам това може ли да се инсталира, като изтегля фаила и от настройките цъкна на изберете инсталационен пакет?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

Теоретично може. Телефонът ще си направи нужните проверки и ако устройството е същото и ромът е със същия или по-нов секюрити пач може и да минат нещата без комп
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай
#10

(2019-08-06, 13:34:55)suffer написа:  Теоретично може. Телефонът ще си направи нужните проверки и ако устройството е същото и ромът е със същия или по-нов секюрити пач може и да минат нещата без комп
А има ли вариант нещо да се скапе и да забие тотално и съответно без комп и човек който разбира да не мога да го оправя? За това и не смея да пробвам, че ако нещо бъгне в процеса оставам без телефон ?
Цитирай
#11

тъй като е стоков файл би трябвало след нужните проверки, ако е проблемен, да не го допусне и да няма проблеми.
Обикновено омазването при новите модели става при опит за връщане на по-стара версия чрез TWRP рекавъри.
Всъщност няма да е зле да опиташ влизане в Recovery пре ъпдейтър менюто, за да видим как изглежда
Цитирай
#12

(2019-08-06, 14:12:52)suffer написа:  тъй като е стоков файл би трябвало след нужните проверки, ако е проблемен, да не го допусне и да няма проблеми.
Обикновено омазването при новите модели става при опит за връщане на по-стара версия чрез TWRP рекавъри.
Всъщност няма да е зле да опиташ влизане в Recovery пре ъпдейтър менюто, за да видим как изглежда
Аз ще вляза в рековъри, за да ви снимам каквото трбява, но после как се излиза от него, при Apple без комп не става, тук не знам как е ?
Цитирай
#13

ами има си бутон Reboot по принцип, но може да се излезе и със задържане на power бутона
Цитирай
#14

(2019-08-06, 15:48:55)suffer написа:  ами има си бутон Reboot по принцип, но може да се излезе и със задържане на power бутона
Ок, там какво трябва да гледам и къде?
Цитирай
#15

ами само снимка как изглежда
друго не ми трябва. Ако е стоково - можеш да тестваш това с ъпдейт.зип-а
ако е TWRP трябва по-внимателно да се подходи
Цитирай
#16

(2019-08-06, 16:32:07)suffer написа:  ами само снимка как изглежда
друго не ми трябва. Ако е стоково - можеш да тестваш това с ъпдейт.зип-а
ако е TWRP трябва по-внимателно да се подходи
Ето това излиза в рековъри режим! А това има в зип фаила който съм изтеглил и е 2.2GB, а твоя фаил е 2.7GB с кой трябва да се пробва единия е за фастбуут другия е рековъри?!


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#17

2.2 е файла за инсталиране през рековери,2,7 за през ми флаш.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#18

(2019-08-06, 20:24:54)gazara74 написа:  2.2 е файла за инсталиране през рековери,2,7 за през ми флаш.
Мен ме интересува през настройките без компютър кой е файла, че другите неща не ги схващам ?‍♂️


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

Recovery
Цитирай
#20

(2019-08-06, 21:38:21)suffer написа:  Recovery
Ще се получи ли с този ром? Пратих ти снимки по горе на зипа и на рековъри режима ?
Цитирай
#21

Не мога да кажа. Не съм имал к20 про. Тествай. Реално при различен секюрити патч или подпис няма да мине изобщо инсталацията
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай
#22

(2019-08-06, 23:18:35)suffer написа:  Не мога да кажа. Не съм имал к20 про. Тествай. Реално при различен секюрити патч  или подпис няма да мине изобщо инсталацията
При опит да заредя зип фаила ми излиза това. Някакви идеи? Или да изчакам да излезне официален ром за европа и тогава да правя разни машинации?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#23

това беше от безопасните тестове.
Реално не си с Developer-ска версия, а с неофициална закрита алфа или бета, затова не можеш да минеш на стабилен сега.
Играй с Xiaomitool
ако и с него не стане .. тогава ръчно с фастбуут.

Без компютър обаче няма как да стане
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай
#24

(2019-08-07, 08:02:30)suffer написа:  това беше от безопасните тестове.
Реално не си с Developer-ска версия, а с неофициална закрита алфа или бета, затова не можеш да минеш на стабилен сега.
Играй с Xiaomitool
ако и с него не стане .. тогава ръчно с фастбуут.

Без компютър обаче няма как да стане
Има ли вариант да се скапе и да не мога да го подкарам после?! До колкото видях в момента има има само бета версия за европейския пазар, за да не правя това два пъти май е по-добре да изчакам официалната стабилна версия?
Цитирай
#25

като пуснеш тула няма да иснталираш нищо - само ще видиш какъв списък с ромове ти дава като си мине проверките. Ще преценим после
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)