Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Влага в USB порта за зареждане
#26

Комуникацията със Самсунг е съвсем тривиална и те отговарят със заучени фрази и твърдения, то няма как и да е по др. начин. Ще следим темата да видим, какво ще излезе в крайна сметка.
Цитирай
Аксесоари
#27

Изпратих последващ имейл. Силно се надявам на подмяна, а не на ремонт.
Цитирай
#28

Тонколоната най-вероятно не е подлежала на ремонт
На мен Сони са ми подменяли телефон , както е стандартно - след третия ремонт
Дадоха ми го в сервиза , не с протокол при търговеца
Цитирай
#29

Подлежеше на ремонт. Даже според тях не беше дефектен, а просто работи по различен начин перката за оглаждане и създава минимален шум. Шум, който мен ме дразнеше изключително много. Но я замениха просто така. Както правят в Европа.
Цитирай
#30

Това как го правят в Европа...
Подменят , ако има проблем в съвсем в началото след покупката
След това и там нещата отиват към сервиз , но това също зависи от конкретната марка
Примерно Сони и Самсунг редовно ремонтират
Цитирай
#31

Примерно Sony подменят, както беше в моя случай.
Samsung ще видим какво правят съвсем скоро.
А в Европа така правят, подменят дори след година ползване. Но в Европа....
хахаха
Цитирай
#32

Разликата е, че в Европа сервизите са официални на марката, а тук са оторизирани. Тукашните трябва да дават после обяснения защо са сменили телефона пред Самсунг, докато в Европа самите Самсунг си преценяват на момента как да процедират в техните си сервизи и не дължат отчет пред други.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#33

Точно така Иван, за това пиша директно на Samsung, а не на търговеца или оторизирания сервиз.
Преди време телефоните се пращаха за ремонт в Румъния и се връщаха подменени с нови направо.
Не разбирам само защо злобеят някои хора в този форум.
Благодарности на ivanov_km, единственият, който ме подкрепя, разбирайки колко редно е това, което искам.

Не съм кой знае какъв патриот, но ако това се случва в други държавим, защо да не се случва и тук. С какво сме по-различни от Холандци, Белгийци, Англичани, Германци. Защо при тях продават за 5 евро iphone + план 45 EUR, тук с най-високия план 50лв. е 2000+, защо там се връщат продукти независимо какви само защото не му трябват след 6 месеца, а тук ни се правят на интересни. Магазинерът му посочва мястото, където да го остави и му дават ваучер за тази стойност или пари. Защото си мълчим. Защото ни устройва да гладуваме 24 месеца изплащайки телефон и на втория месец той да даде дефект и да го занесем в сервиз за ремонт. Това не би се случило в гореизброените държави. Съжалявам уважаеми, но ще се боря. И дори да не ми го заменят ще се боря и при следващият случай.
Леко отклонение Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на ruslan4oo за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#34

Какво значи да злобеят ?
Просто не се надявай , няма да стане замяната с нов без да мине през сервиз
Има си правила , търговците ги спазват
Никой не е длъжен да ти смени продукта , защото ти така искаш
Утре ще си купиш кола и ще поискаш същото
Цитирай
#35

Утре ще поискам да отида на Луната и ще отида. Кой си ти да ми казваш какво да искам? Smile
Май не вникваш, а отчаяно бръщолевиш. Прочети какво съм писал по-горе.
Ще те помоля да не спамиш повече в тази тема.
Цитирай
#36

Не казвам, че е така не ме разбирай погрешно, но ако приемем, че ти си причината да възникат тези проблеми (в тези случай гаранцията не важи) кво правим? Телефона няма как да не иде в сервиз или представител, който да потвърди, че телефона не е ок и да го заменят и/или ремонтират. Дори iPhone изискват потвърждение от техен представител преди да заменят у-то, че повредата не е причинена от страна на клиента.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#37

Pelikana, съгласен съм да го занеса в сервиза и да проверят дали проблемът е причинен от моя страна. Нямам нищо против.
Но не бих бил удовлетворен да бъде ремонтиран 3 пъти и след това чак да бъде заменен. Видях снимки и коментари за тези 3 сервиза.......
Моята претенция е за подмяна на устройството. Дали ще бъде удовлетворена зависи изцяло от производителя.
Цитирай
#38

Дано ти го заменят направо. И аз ще следя какво се случва, че ми е интерсно. Иначе за това съм признал Епъл при тях сервизиране няма, ако кажат, че у-то е дефектирало се заменя и приключват.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#39

Благодаря Pelikana, за това ме е яд, че не дадох още 800 лв. и да не го мисля с iphone.
Сега съм сигурен, че ще ме мотаят и мотаят и няма да го заменят, но ще им пиша ли пиша. Вижда се, че ме бива. Smile
Цитирай
#40

Не бъди предварително предубеден за това какво ще се случи. Ако бях на твое място и ако телефона е закупен от оператор, моментално го нося в Сръчко. Там за 24 часа ще стане ясно как ще се развият събитията. Самсунг и Сръчко имат договореност за ремонт на продукти на Самсунг за 4 часа, ако това е постижимо разбира се. Не си мисли, че техниците в Сръчко горят от желание да ремонтират S10+. Бъди сигурен, че ако има за какво да се хванат веднага ще ти предоставят нова бройка или ще ти напишат протокол за замяна телефона. .

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

Благодаря за съвета ivanov_km. Тъй като се споменаваше в темата на няколко пъти, че трябва протокол, разпитах и установих, че този протокол се издава когато продукт не може да се ремонтира. Този продукт се изпраща до представителството и от там към близката лаборатория за анализ. Това ще рече, че тези техници си залагат името, ако проблема може да се реши с ремонт, а те пишат протокол. Не съм наясно виждам, че ти си с по-голям опит и ще ти се доверя за този сръчко макар сервиз за теб да ми е през 2 блока.
Цитирай
#42

Ами аз имам наблюдения от работата на Сръчко за този сервиз до Вас нищо не знам. Във форума също отзивите за Сръчко са добри. Много е важно дефектната да е видим с една дума лесно да се констатира на място. На мен таблета ми го оправиха за един ден, като същия го изпратих с куриер. Дефекта беше откачен лентов кабел на дисплей. По таблета нямаше и следа, че е откаран. Колеги със счупени дисплей на Нот 8 им сменяха дисплея на момента, просто изчакваха технологичното време от около два часа за замяната. Бяха приятно изненадани от сервиза, че безплатно са им подменили батериите с нови.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

В UK съм от няколко дена и ония ден ходих да гледам note10+ при EE обаче го нямаха. Както и да е, докато гледах другите телефони ми направи впечатление тея дето бяха на касата кво си говориха. Човека връщаше S10 или S10+ не чух добре но не беше "е" версията и му го замениха с нов защото този не се включвал. Даже не се занивамаха да го отварят. Сложиха го на зарядното и видяха че не включва и му казаха да изчакат и аз от любопитство се въртях още малко в магазина 10 - 15 мин и излезнаха отзад и му дадоха нов телефон с един лист който вероятно е гаранцията и това че е заменен.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#44

Здравейте,
Все още чакам отговор на имейла ми от Samsung BG /UK. Днес изтича 24 часовото им право на отговор.
Ще го занеса в Сръчко най-вероятно утре.
Иначе, вчера в един от операторите имаше същият проблем едно момиче с iphone. Не се включвал и му го замениха. Моят случай е различен, той ако не се включваше вече и омбудсмана да е разбрал. Smile

Samsung UK ми изпратиха огромен имейл с инструкции какво да направя, тъй като може да е софтуерен проблем.
Имейлът е изключително професионален заразлика от двете изречения на българския Samsung.
За съжаление инструкциите им съм ги изпълнил и нещата са все същите.
Чакам българския Samsung
Цитирай
#45

Русланчо подкрепям те, тормози ги докрай!
Чл. 108. ЗЗП - Всяко несъответствие на потребителската стока с договора за продажба, което се прояви до 6 месеца след доставянето на стоката, се смята, че е съществувало при доставянето и, освен ако се докаже, че липсата на съответствие се дължи на естеството на стоката или на характера на несъответствието.
При положение, че в закона има такъв текст никой от нас като потребители не трябва да ги оставя непосредствено след закупуването на дадена стока, оказала се дефектна да ни я ремонтират 50 пъти. Щом нова стока даде дефект - директно трябва да се заменя. Не съм си купила нов телевизор за 3000 лева за да ми кажат ами дайте да го ремонтираме след като го включа вкъщи и нещо не му работи.

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Luciana Bella за това мнение:
  • ruslan4oo
Цитирай
#46

Защо си мислите че закона защитава потребителя
Същото е като кодекса на труда


Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.
Цитирай
#47

(2019-08-14, 12:41:53)Luciana Bella написа:  Русланчо подкрепям те, тормози ги докрай!
Чл. 108. ЗЗП - Всяко несъответствие на потребителската стока с договора за продажба, което се прояви до 6 месеца след доставянето на стоката, се смята, че е съществувало при доставянето и, освен ако се докаже, че липсата на съответствие се дължи на естеството на стоката или на характера на несъответствието.
При положение, че в закона има такъв текст никой от нас като потребители не трябва да ги оставя непосредствено след закупуването на дадена стока, оказала се дефектна да ни я ремонтират 50 пъти. Щом нова стока даде дефект - директно трябва да се заменя. Не съм си купила нов телевизор за 3000 лева за да ми кажат ами дайте да го ремонтираме след като го включа вкъщи и нещо не му работи.

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk

Благодаря Luciana,

Потърсих им току що обяснение защо нямам отговор при все, че UK team ми отговори по-бързо, а аз им писах след имейла до България. Може би пазар България е по-голям от пазар UK?! хаха Smile 

Ще пиша и ще пиша, не смятам, че е тормоз, търсенето на правата ми. 
Отново благодаря за подкрепата
Цитирай
#48

Това, че до този момент Самсунг БГ не са ти отговорили на запитване не означава, че си с нарушени права като потребител. Не знам какво си им писал но е добре да ги попиташ кой вариант е за предпочитане. Да върнеш телефона на търговеца или да го предоставиш директно на оторизираният сервиз. Вторият вариант е за предпочитане защото спестяваш много време, изпробвано е. Ако върнеш телефона на търговеца веднага попадаш в закона и търговеца има 30 дневен срок да разреши проблема ти, чрез ремонт, замяна или изплащане на платената от теб сума. Това не е добър вариант да чакаш 30 дни Smile. За това е по-добре да занесеш телефона директно в сервиза и там да ти обяснят съгласно техните договорености със Самсунг какви са сроковете за диагностициране, ремонтиране и т.н. Ако проблема е лек така да кажа телефона ти ще бъде отремонтиран. Ако се касае за подмяна на дъно и др. компоненти предполагам, че директно ще ти го заменят с нов. Сигурен съм, че след като оставиш телефона в сервиз до 3 дни ще имаш или подменен телефон или отремонтиран такъв. Отивайки в сервиз си отваряй очите за състоянието на телефона, какво ще запишат в приемателният лист, не пописвай на сляпо! За всеки случай вземи всичката окомплектовка на телефона, кутия и т.н. Запишете в протокола какво предаваш! Знай, че ще загубиш всичко като информация на телефона!
Цитирай
#49

Къде съм споменал нарушаване на права заради закъснение при отговора? Smile Ясно е написано, че имат 24 часа да отговорят.

След отговора на Samsung по-късно надявам се, утре ще отида в Сръчко и ще оставя телефона.
Ще видя внимателно как описват и какво описват. Той е още с фолиото по рамките, така, че ще държа да пише в перфектно състояние.
Цитирай
#50

Освен да настояваш за смяна друго не виждам друго кво можеш да направиш, обясни ситуацията при Сръчко подбробно и се надявай да ти го сменят.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)