Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забравен шаблон за А5 (2016)
#1

Здравейте!
Мой близък има А5 (2016), който дълго време не е ползван. Той ми остави телефончето, но си е забравил шаблона за отключване. На всичкото отгоре му е поставено 30 сек. изчакване преди възможност за въвеждане на нов опит/код. Това не дава възможност за достъп до опцията "Забравен шаблон". Във форума четох, че може да се премахне кода чрез логване през компютър до play.google.co_. От години нямам Андроид телефон и като се логна не ми показва никакво устройство на мен, за да видя и съответно да обясня какво да направи приятеля ми. Можете ли да опишете подробно какви стъпки трябва да се направят. Ако е възможно закачете и снимки. Той ще влезе в профила си и ще ги изпълни. Целта е да не се форматира телефона.
Ако горното не сработи, какво друго може да се направи? И как?
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

почти няма начин без да се форматира, освен да имаш TWRP и през него да изтриеш няколко файла от data дяла.
По-добре е да си спомните шаблона
Цитирай
#3

(2019-08-06, 14:25:40)suffer написа:  почти няма начин без да се форматира, освен да имаш TWRP и през него да изтриеш няколко файла от data дяла.
По-добре е да си спомните шаблона
Не, няма Root на телефона, няма и регистрация в страницата на Самсунг за загубен телефон. Никак не ми се иска да го форматирам, но:
А как да вляза в режим на форматиране? За да се ИЗКЛЮЧИ пак иска шаблон. На този модел Power+Home+Volume Down ли е начина за влизане в режим на ODIN?
А каква комбинация ми трябва за извикване на менюто за HARD RESET? Защото не ми се тегли 2 часа от Sammobile 1.6 ГБ РОМ.
Цитирай
#4

[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • alex333
Цитирай
#5

Благодаря!
В този клип се показва как от изключен телефон да се стигне до ХАРД РЕСЕТ. В моя случай опцията ИЗКЛЮЧВАНЕ на телефона е недостъпна (изисква ШАБЛОН). Избрах РЕСТАРТИРАНЕ и след 2 опита успях да нацеля момента за натискане на копчетата за извикване на BOOT меню. Избрах Изтриване на Кеша и след това ИЗТРИВАНЕ НА ДАТА. Но и при двете  започва, но спира. Извежда надпис, че не може! Въпреки това, при стартиране на телефончето се извеждат първоначалните настройки, НО НЕ СЪВСЕМ.
Излиза надпис, че е направен опит за НЕПРАВОМЕРНО изтриване на данните и се изисква да се свърже с мрежата (мобилна или wi-fi) и да се потвърди идентичност.
Достъпна е само опцията да се въведе GOOGLE акаунт.
1. Дали ако въведа моя стар акаунт няма да блокира телефона завинаги?
2. А ако въведа мейла на моя приятел и роднина (той ще ми даде паролата) дали няма пак да ми поиска ШАБЛОН. Точно този гаден шаблон е забравен!

ДОБАВКА: Телефонът е с Андроид 7. Явно от ГУГЪЛ са взели допълнителни мерки за защита. До версия 5, HARD RESET действаше винаги...
Цитирай
#6

няма да блокира телефона при въвеждане на друг акаунт, но просто няма да ви пусне вътре.
За "отключване" е нужно да се въведе предишно ползваният акаунт и след това вашият.
Нещата ще се случат Smile
Цитирай
#7

Да. С неговия акаунт всичко е ОК. И вече през менюто на телефончето направих пълен hard reset. 
Забележка: И предишния беше изтрил всичко, но подобрената защита на Гугъл сработваше и не позволява ползване на телефона с друг акаунт.
Още веднъж благодаря на @[b]suffer [/b]

Samsung Galaxy
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)