Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 10/Note 10+ - Лични впечатления и коментари
#51

Ето и специални тапети за Samsung Galaxy Note 10. https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...laxy-store

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#52

Samsung Galaxy Note 10+ - Разопаковане:


 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • gogon, keralain, losh1
Цитирай
#53

След точно една седмица ползване на Note 10+ и аз да изразя моите впечатления . Със сигурност очаквах много повече спрямо S10+ . Поне на хартия нов процесор ,по-бърза памет.... Като цяло този нов Ексинос, освен че държи телефона една идея по-топъл спрямо S10+ ,аз друга разлика не намерих . Дисплеите са напълно еднакви от към цветопредаване ,контраст и яркост . Не че това е минус ,но очаквах да има поне малка разлика с S10 . Камерите на всички е ясно ,че са с еднакви сензори ,само че Ноута има този допълнителен TOF сензор . Имам чувството,че са го сложили колкото да кажат ,че камерата е четворна..... Предната камера на Ноута ми се струва малко по-зле спрямо S10+ , незнайно защо са сложили, f/2.2....... За момента Note 10+ е може би най-доброто устройство ,но преминаването от S10/S10+ си е грешка и загуба на доста пари . За S pen нищо не мога да кажа ,никога не съм го ползвал на Note-вете ,който съм имал.
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • doktorra, gurcayy, master89q
Цитирай
#54

Впечатлен съм от разпознаването на ръкописа. Дори доста грозно написано, в 99% от случаите го познава правилно.

   

Готиното е че разпознава едновременно и български и английски.
Цитирай
#55

(2019-08-30, 19:38:21)martoo написа:   За S pen нищо не мога да кажа ,никога не съм го ползвал на Note-вете ,който съм имал.
Ми това е нещото, според мен което най-вече го отличава от s серията. По лично мнение, ако не използваш S pen по-добре ползвай S серията на Sаmsung.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#56

Защо по-добре. Note е по мъжки и с повече опции и по добра батерия. Ако ще се копува самсунг то по добре да се чака ноута. Поне не ги преебават с прегряване и бързо падане на батерията след 2г като S серията

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#57

Какво прегряване......пак ли почваме с историите от 1001 нощ...
Цитирай
#58

S10 женски ли се водел? Или по-малко мъжки? Ноута става ли за жени?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#59

Всичко зависи от това кой модел към момента на покупка е най новия дали S или NOTE серията няма значение.
S10+ > NOTE10+ > S11+ > NOTE11+ всеки следващ е малко по добър от предходния без значение дали е NOTE или S.
Цитирай
#60

s10+<note10+<<<s11<note11.
Разликата между поколенията в случая 10-то и 11-то е по-голяма от колкото между съответните С и Ноут модели от едно поколение.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#61

S и Note серията излизат през 6 месеца. Ако някой очаква нещо революционно ново това няма как да се случи. Всичко става стъпка по стъпка.
И не знам как за 10 години не го разбраха някои хора. Всяка година едно и също се говори.
Лошото е, когато има downgrade в дадена област. Например жака за слушалки. Да, да, знам, че някои използват само безжични и не им пука. Но си е downgrade.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#62

Разбира се че между S10 и S11 разликата ще е по голяма.
Но тук става въпрос че NOTE9 примерно не кой знае колко по лош от S10+ в такъв смисъл.

(2019-08-31, 18:31:24)arrogant написа:   
Лошото е, когато има downgrade в дадена област. Например жака за слушалки. 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Толкова са еднакви телефоните че ако не орежат нещо няма да има за какво да се говори  Big Grin
Цитирай
#63

Че той въобще не е по-лош, даже в някои ситуации е по-добър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#64

Харесвах Note 8, като според мен най-големият му недостатък беше батерията макар че е нормално от Самсунг да са предпазливи след фиаското със запалващият му се предшественик. Влюбих се в Note 9, може би апарата който най-добре отговаряше на начина на живот и нуждите ми. Сега с Note 10+ съм раздвоен. Харесвам острите ъгли, големият дисплей и тежестта на телефона. Не харесвам това че се робува на някакъв стереотип. На мен лично не ми пречеше по никакъв начин по-дебелите рамки под и над дисплея, при условие че там се побираше и лампичката за известията която на мен поне лично ми липсва. От последните 3 модела за мен в Note 8 камерата беше най-добре разположена - погледнат отзад телефона беше някак си завършен и стилен. Сега при Note 10+ това не е така. Гледаш и се чудиш, Samsung ли е, Huawei ли е, Honor ли е или поредният Iphone. Изгуби се сякаш индивидуалността и стила му. Разположението на пръстовият отпечатък никога не е бил проблем в предните две поколения за мен, защото не го използвам. Каквото важно имам е прибрано в "Защитена папка" и заключено а самият ми телефон се отключва с едно плъзгане по екрана. До скоро гордо обявяващите че са едни от последните запазили 3.5мм жак днес го изхвърлиха за да намалят от размера на телефона. Кой си купува телефон с 6.8инчов дисплей с идеята че той ще е с малък размер? За мен Note 10+ е недоразумение което няма да генерира очакваният приход за Самсунг и следващото поколение ще е с преработен дизайн.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
[-] 1 потребител изказва благодарност на tanatos за това мнение:
  • nedelchev nikolai
Цитирай
#65

Добър, добър ама колко да е по-добър Ноут 9 като изостава по производителност с около 25-30% от С10+. По-слаб процесор, по-слабо gpu и по-малко рам и по- малък % от площта му е екран. Докато реално с С9+ новото беше писалката и май по камерите нещо.

Недоразумение или не от последните поколения 8,9, и 10  Ноут 10 е с най-голяма разлика спрямо събрата си от С класа. 99% ще си го взема и ще разкарам с10+-а .

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#66

(2019-09-01, 08:30:04)tonus написа:  Добър, добър ама колко да е по-добър Ноут 9 като изостава по производителност с около 25-30% от С10+. По-слаб процесор, по-слабо gpu и по-малко рам и по- малък % от площта му е екран. Докато реално с С9+ новото беше писалката и май по камерите нещо.

Недоразумение или не от последните поколения 8,9, и 10  Ноут 10 е с най-голяма разлика спрямо събрата си от С класа. 99% ще си го взема и ще разкарам с10+-а .

И аз бях до преди няколко дни с С10+. Интересно ми е къде точно усети тези 25-30% по-висока производителност при Ноут 10+ в сравнение с 9ката? Мненията са субективно нещо, аз черпя моето от опит ми. Според мен всичко е измислено и ни се дава на час по лъжичка, защото по-добре да продадеш от 5 модела по 3 мил.броя апарати отколкото от 1 модела 10 мил.броя. Затова и според мен не виждаме някакви огромни скокове в технологиите а всичко си пълзи по една възходяща права заето разбира се и с цената.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
Цитирай
#67

(2019-09-01, 08:47:36)tanatos написа:  И аз бях до преди няколко дни с С10+. Интересно ми е къде точно усети тези 25-30% по-висока производителност при Ноут 10+ в сравнение с 9ката? Мненията са субективно нещо, аз черпя моето от опит ми. Според мен всичко е измислено и ни се дава на час по лъжичка, защото по-добре да продадеш от 5 модела по 3 мил.броя апарати отколкото от 1 модела 10 мил.броя. Затова и според мен не виждаме някакви огромни скокове в технологиите а всичко си пълзи по една възходяща права заето разбира се и с цената.
Колегата казва, че S10+ е по-производителен от Note 9 с 25-30%.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

При ежедневно нормално ползване едва ли ще се усетят разликите в производителността. Става въпрос за тежки игри и приложения. Синтетичните тестове колкото и да не се приемат за меродавни показват разликата между апаратите при максимално натоварване. Иначе при ежедневни задачи и С8+ се справя все още добре и имам позната която няма намерение скоро да го сменя и ме критикува постоянно за манията ми да си сменям телефоните през година и по-малко.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#69

Тия по високи производителности ако наистина се усещаха от потрбителите ОК но те са от нещата които са само на хартия.
Kaто излезе първия модел с графенова батерия наистина ще има разлика с предходните модели телефони.
Цитирай
#70

(2019-09-01, 09:58:13)tonus написа:  При ежедневно нормално ползване едва ли ще се усетят разликите в производителността. Става въпрос за тежки игри и приложения. Синтетичните тестове колкото и да не се приемат за меродавни показват разликата между апаратите при максимално натоварване. Иначе при ежедневни задачи и С8+ се справя все още добре и имам позната която няма намерение скоро да го сменя и ме критикува постоянно за манията ми да си сменям телефоните през година и по-малко.

И аз имах това предвид, че повечето е маркетингов трик. За мен покупката на флагман на дадена марка е обоснована само ако смяташ да го използваш поне 2г. Така и ще има по-ясна разлика със следващият модел който ще си закупиш. Това го пиша но лично аз не успявам да го направя. Сменям през 1-2 месеца телефоните си.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
[-] 1 потребител изказва благодарност на tanatos за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#71

На час по лъжичка давали. Не, просто така се развиват технологиите. Телевизорите да не би след кинескопите да ги пуснаха веднага 8К? Един нов модел автомобил да не би да е нещо революционно ново спрямо предходното поколение? Ама хайде там по-може, защото излизат на 3-4 години. Ама през 6 месеца няма как.
И тая графенова батерия голям блян тука за нея. Нито някой я е виждал, нито знае действително какво ще представлява, нито във времето как ще се държи ама много я искаме. Не си спомням някоя нова технология да е била перфектна от самото начало. Аз лично даже бих пропуснал първите поколения телефони с такава батерия.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • gogon
Цитирай
#72

Така както го казваш излиза че графеновата батерия е нищо защото никой не я е виждал ! Има неща върху които реално се работи. Трябва да се прави разлика между реално и маркентингово инфо.
Цитирай
#73

Galaxy Note 10+ vs. iPhone XS Max Speed Test:


 
Цитирай
#74

Темата е за Лични впечатления. Прекратете спама.

POCO F5 12/256 GB





[-] 2 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • ganchev, milss
Цитирай
#75

За половин ден ползване максимално съм удовлетворен от новата придобивка, само не мога от къде да спра при зареждане показването на процентите на батерията и колко време остава до пълното и зареждане. Надписът е подобно на АОД, въпреки че тази фунщция ми е изключена.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)