Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P30 Pro или S10+
#1

Здравейте колеги, вчера преподписах договор и имам възможност да си взема нов телефон. До момента имам Галакси С7. Твърдо бях за S10+ , но познат в магазина ми каза, че никой не ги копува тези S10-ки. Каза ми в месеца продаваме 2 самсунга, а днес от сутринта 3 P30ки про-та. Какво е вашето мнение ? Също съм се замислял и за ябълките, но там не ми се набутват май май 2 бона за телефон.
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма значение къде какво продават, този магазин не е критерии за това колко продажби има даден телефон. Все пак Samsung Galaxy S10 се търси повече от миналогодишните от тази серия.

Samsung Galaxy S10+ има добра камера, добра батерия, стерео звук, безжично зареждане, водоустойчив е, Super AMOLED дисплей, жак за слушалки и като цяло си има всичко, което ще ти трябва.

Huawei P30 Pro има по-добра камера и батерия от Samsung Galaxy S10+, но пък той има по-добър звук, по-добър дисплей, жак за слушалки и като цяло ти си прецени кое повече ще ти бъде от полза.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Хиляди пъти е говорено това,във всеки един магазин на 3те ни оператора агресивно се предлага само Huawei ,заради високите бонуси ,които получават .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#4

Не ги слушай какво ти говорят, купи си каквото ти желаеш. Изключително много се дразня някой да ми казва какво да си купя, да направя и разни такива.
Първо се замисли дали е истина това, което ти казват.
Второ се замисли дали не получават допълнителни пари за да ти го казват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#5

Явно пичовете получват повече бонуси от Хуаей....чак се разколебах като ми го каза това . Викам си дали не греша аз Big Grin . Само ме притеснява по-големия дисплей (дори и при при P30-то) Защото от С7 разликата ми е големичка, но мисля, че ще свикна . А за Ноут 10, ми се вижда доста орязан спрямо S10+
Цитирай
#6

Определено S10+ пред Note 10 . С големината на екрана много бързо се свиква .
Цитирай
#7

Не вкарвай в дилемата и трети телефон Smile. За Нот 10 е твърде рано да се говори защото всички до сега го гледаме само на картинки и в клипчета. След 23.08. ще има вече повече отзиви за този телефон и пак ще е рано защото ще му трябват две три актуализации за да си покаже възможностите. Написаното по-горе за бонусите на Хауей е вярно и по тази причина в който и офис на А1 или Виваком да отидеш ще ти предложат Хауей. От изброените два телефона и двата са много добри така, че каквото и да вземеш няма да сгрешиш. Преценката вече трябва да е ваша, като отчетеш най-важните за вас неща във всеки един телефон.
Цитирай
#8

(2019-08-13, 07:35:35)martoo написа:  Хиляди пъти е говорено това,във всеки един магазин на 3те ни оператора агресивно се предлага само  Huawei ,заради високите бонуси ,които получават .
Искаш да кажеш че Huawei си плащат да им правят реклама и за всяка продадена бройка получават бонуси?
Цитирай
#9

Точно така .
Цитирай
#10

Бреее,че то ще се окаже ,че и в Германия пак плащат Хуавей за продадени бройки нищо,че тук хората са мноооооого по свободно мислиш от нашите сънародници.Зсщото и тук всяка 2-3 бройка продаден телефон е точно Хуавей от независимо кой модел е.Пич вземи си това което на теб ти харесва не слушай Сульо и пульо ,че с такова слушане вече 30г. сме прецакани..... всички имате глава на раменете ,а не само очи на нея.... поздрави на всички!

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

За Германия не знам, но имам близка, която е управител на офис на един от операторите и от нея знам със сигурност, че консултантите предлагат това, за което в момента получават бонуси. Дали ще е Huawei или друга марка няма значение, абсолютно всички гледат да набутат това, което после на края на месеца ще им допълни заплатите. И не за всяка продадена бройка е бонуса, а имат таргет да речем 30 или 40 бройки на месец да продадат, за да "облажат". За това си измислят всякакви глупости, само и само да продадат това, което трябва.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#12

(2019-08-13, 10:04:32)esil2 написа:  Искаш да кажеш че Huawei си плащат да им правят реклама и за всяка продадена бройка получават бонуси?

Добро утро Big Grin

Не виждаш ли навсякъде реклами по телевизията "Купи си еди кой си Huawei", а при операторите да не говорим - там всички задружно пробутват Huawei (преди време беше Samsung, ама явно са спрели да им плащат за продадени бройки).
Същото нещо е и по сайтовете на операторите - почти всяка реклама е на Huawei и тук там някоя друга марка, ама 90% са само Huawei предложения с план еди кой си и т.н.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

А казват, че Епъл са най-агресивни от към реклама! Отдавна не е така. Избирай по твои критерии, така или иначе след 6м-1 г няма да си най! Ако си имаш приоритети, просто ги следвай!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Предполагам и Самсунг плащат но Хауей явно плащат повече. Защо се очудват някой на това не знам. Разбира се, че телефон си взимам изцяло по лична моя преценка и няма консултант как да ми промени мнението.
Цитирай
#15

Пролетта си купих П30 про. Само след два месеца се върнах на Самсунг. Не искам да описвам причините, защото ще се отвори една дълга и безсмислена дискусия...
[-] 2 потребители изказват благодарност на dardanov за това мнение:
  • pa800, Victormihov
Цитирай
#16

Че опиши ги, какъв е проблема? Някои хора преглъщат всичко само заради зуума и снимките. Други не могат.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#17

Добре как само за едни пари ще сбъркват хората, аз не мога да го преглътна ако един клиент, ме пита кой е с по-добър дисплей от Samsung Galaxy S10+ и Huawei P30 Pro, е как да го излъжа само за един бонус, като това не е така и после като пита на другите места и му кажат обратното и му докажат с факти, как ще бъда оценен аз и магазина след това. То това не е чак такъв проблем, по-скоро е личен, че знаеш истината, но не я казваш само и само за едни пари, все пак си подкупен, нищо, че по договор е казано да се продават повече от тази марка. Не знам, това означава ли, че ако не спазвам тези неща ще ме махнат. Аз знам, че това с парите е така, те винаги са с предимство, но за мен това е нечестно. Като ида в такъв магазин само  слушам какви глупотси ще ми кажат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2019-08-13, 17:22:46)hazART написа:  Не знам, това означава ли, че ако не спазвам тези неща ще ме махнат. Аз знам, че това с парите е така, те винаги са с предимство, но за мен това е нечестно. Като ида в такъв магазин само  слушам какви глупотси ще ми кажат.
Те няма да те махнат, но ти сам ще се махнеш, защото чистата заплата при операторите без включени допълнителни бонуси не е никак голяма. И ествствено всеки гледа себе си на първо място и не го интересува, че някой си ще си тръгне с един телефон, а не с друг. Да не говорим, че служителките от типа 20-годишни мацки хич, ама хич си нямат на представа нито един телефон какви технически параметри има и какво представлява, за да ти дадат независимо мнение.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche, NaniG
Цитирай
#19

А пък аз си мисля, че за да се допитвате до форуми или нищо не разбирате или имате много излишни пари за харчене. От какъв зор си купувате телефони за една торба пари, от които(явно) нищо не разбирате. Давате пари за да ги извадите на масата в кафето и да ви видят, че имате скъп телефон ли? Мисля, че претенциите ни станаха повече от възможностите. Попрочетете това-онова, поинтересувайте се, дайте си ясна представа за какво ще ви е нужен и какво е най-важното от използването на апарата и мисля, че сами бихте стигнали до извод, който никой от нас няма как да даде, защото всяко едно мнение е персонално и важи за нас самите а не за останалите.
Надявам се да няма засегнати. Поздрави на всички и успех в покупко-продажбите Ви.

Изпратено от моят P20 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
[-] 5 потребители изказват благодарност на vaskojj за това мнение:
  • Bavarche, cinizam, koprio, Schvabata, vesoisthebest
Цитирай
#20

(2019-08-13, 17:22:46)hazART написа:  Добре как само за едни пари ще сбъркват хората, аз не мога да го преглътна ако един клиент, ме пита кой е с по-добър дисплей от Samsung Galaxy S10+ и Huawei P30 Pro, е как да го излъжа само за един бонус, като това не е така и после като пита на другите места и му кажат обратното и му докажат с факти, как ще бъда оценен аз и магазина след това. То това не е чак такъв проблем, по-скоро е личен, че знаеш истината, но не я казваш само и само за едни пари, все пак си подкупен, нищо, че по договор е казано да се продават повече от тази марка. Не знам, това означава ли, че ако не спазвам тези неща ще ме махнат. Аз знам, че това с парите е така, те винаги са с предимство, но за мен това е нечестно. Като ида в такъв магазин само  слушам какви глупотси ще ми кажат.
Навремето затова махнаха сина ми от хенди, не иска да лъже хората! Иначе като оправдание му казаха, че не им трябва хора да учат и да работят , а само да работят. Има Господ - хенди не съществува вече!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#21

Малко оффтопик, но наистина е така. Кандидатствал съм за работа при един от операторите и ми беше казано в прав текст че трябва да се препоръчват определени марки.
Аз като един постоянночовъркащ по телефоните не бих взел нито един от двата. Но ако все пак трябва да избера между тях, Самсунга.
Хуавей все повече започнаха да се доближават към Епъл с всичките им ограничения, заключени буутлоудъри и т.н. Политиката им с ъпдейтите също е ужасна, минават по 2 месеца докато пуснат един и същи софтуер за различните региони. И други неща ме дразнят в тях, ама няма време за много обяснения.

Вечния бетатестер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marcus за това мнение:
  • totto
Цитирай
#22

Че те са китайското копие на Айфон! Не веднъж се е споменавало това. Само че още трябва да се развиват да го направят Айфон! Взимай единия, поле ще видиш дали си сгрешил, пък и човек се учи от грешките си. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Хора хора...
Точна пък за упдейтите да слагате Самсунг пред Хуавей, нещо сте недочели или недочули. Имам Мейт 20 про и той "унизи и уволни" S9, S10 и S10e. При все , че живея в Германия и тук Самсунг получават първи ъдейтите за целия свят или поне за Европа. Самсунг, като изкарат нов флагман и на стария ъпдейтите се провлачват. Е къде го новия Ноут, сега Ес10 минава на втори план. Дисплея е субективно възсприятие , спор или съвет е безмислен. Все пак Амолед до какъвто и да е друг, при равна яркост, на Амоледа бялото е мътно. Да ама Амоледа дава яки цветове, наситени... Батерията при Ексинус на самсунг си е проблем. Ок. 20 % по слабо представяне спрямо аналогичен Снапдрагон или Кирин на Хуавей. Самсунг доста загрява, дори при браузване, което подсказва за лошо енергопотребление. Камерата на последните Самсунги яко преекспонира, то ест прави снимките( дори и дневните) нереално светли. А зуума на Хуавей е много , много удобна и интересна опция. Хуавей скоро ще пуснат EMUI 10, Самсунг...някой междинен ъпдейт. Да S10+ е супер телефон, без слабости, но не е единствен и неповторим на върха.
И да, работил съм във Виваком и имахме месеци на Хуавей с доста солидни бонуси. За около година,месец на други марки НЯМАШЕ. В Германия продавачите също ти тикат Хуавей ама и Самсунг.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#24

До кога ще мерим ъпдейтите количествено, а не качествено.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Не знам как са ъпдейтите на S серията но на Note 4, който все още се ползва му пристигаха ъпдейти до преди 8 месеца. На Нот 8 всеки месец в началото пристига ъпдейт въпреки факта, че на пазара от една година е Нот 9.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)