Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P30 Pro или S10+
#51

(2019-12-28, 12:33:56)Legend написа:  Аз не съм фен на Huawei нито на Kirin, кирина е много добър всъщност в Power Efficiency, за разлика от чипa на Samsung (exynos) който е пълно дърво в това отношение и хаби ток в стендбай все едно го ползвам.
И да кирина е зле при продължително натоварване и игри, и ми е ясно това, но такива лагвания и struggling по менюта и тн при Huawei ги няма за разлика от Samsung, но аз съм човек който ще си го признае за разлика от фенчетата на самсунг който като им показах,че SD е много по икономичен от към батерия за разлика от Exynos всички скочиха 'разликата била 15-20% за 12 часа standby', 'то не било много' и тн. Нема що.
Аз Samsung бих си взел само с SD, Exynosa за мен е по зле от Kirin ако бъда честен, по простата причина,че игри на телефона не играя и нямам особено голямо натоварване в/у процесора освен ако не отворя някое тежко приложение което се случва сравнително рядко.
Не Exynos хаби ток в стендбай, а приложенията които трябва да работят дори при изключен екран. Има голям рев от собствениците на Хиавеи, че се разпадала връзката със смарт часовниците им. Ами така е защото Хуавеите "убиват" всички процеси на заден фон за да пести батерия. Но защо ми е тази батерия когато не мога да си използвам телефона пълноценно.
Единственото предимство на Kirin-a спрямо Exynos е 7 нанометровата технология на производство срещу 8nm на Exynos. Във всяко друго отношение Кирин-а е дърво. 
Последното поколение Exynos срещу последния Кирин:
downloads 2000MBits/s срещу1400MBits/s в полза на Exynos.
uploads 316MBits/s срещу 200MBits/s 
в полза на Exynos.
Кирина не подържа UFS 3.0 памет.
Видеозапис8K @ 30fps или 4K @ 150fps срещу 4K @ 30fps отново в полза на Exynos.
Не ми се изброява всичко. Прочети сам.
https://versus.com/en/huawei-kirin-980-v...xynos-9820
или 
https://www.androidauthority.com/snapdra...29775/amp/
А ако сравняваш прехваления от теб Кирин със Снапдрагън ще ти се струва, че процесора на Хуавея е от праисторически времена.
@1124, не е коректно да сравняваш Самсунг от 2017 (S8) и Хуавей от 2018 ( Мейт 20 про )

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, NaniG
Цитирай
Аксесоари
#52

Сравнява го, защото го намесих с моето сравнение. Бързината при отваряния идва от оптимизацията или трикове.
Иначе горе долу така се явява сравнението - p30 pro с пуснат процесор от 2018 срещу Самсунг с пуснат процесор от 2019.

@1124 със сигурност е по-бърз. Моят S8+ е с къстъм и е по-пъргав и мазно вървящ дори от излизането му.
Приложението за камерата, което ми говориш има постоянно ъпдейти (скоро също), поставя се с руут. (една скоба да отворя - няма официално 4к 60 fps, заради невъзможността Snapdragon да ги поддържа за този модел)
Цитирай
#53

@milss
Аз не ги сравнявам. Дадох мнение за заснемането 4к 60фпс. Кирина е по-слаб и това е факт, но пък на практика при работа работи по-бързо или на равно, а как става това не е ясно. Има пълно клипчета където бие по отваряне на приложения Snapdragon 855. Отвори YouTube и изгледай 5 клипа и ми кажи къде куца при ежедневна работа. Все едно си купуваш кола 300 коня, а върви за 200. Същата работа е и тук.

@Galaxyhopper приложението е друго без руут. Ти явно имаш друго предвид.
Цитирай
#54

(2019-12-28, 13:50:09)milss написа:  Не Exynos хаби ток в стендбай, а приложенията които трябва да работят дори при изключен екран. Има голям рев от собствениците на Хиавеи, че се разпадала връзката със смарт часовниците им. Ами така е защото Хуавеите "убиват" всички процеси на заден фон за да пести батерия. Но защо ми е тази батерия когато не мога да си използвам телефона пълноценно.
Единственото предимство на Kirin-a спрямо Exynos е 7 нанометровата технология на производство срещу 8nm на Exynos. Във всяко друго отношение Кирин-а е дърво. 
Последното поколение Exynos срещу последния Кирин:
downloads 2000MBits/s срещу1400MBits/s в полза на Exynos.
uploads 316MBits/s срещу 200MBits/s 
в полза на Exynos.
Кирина не подържа UFS 3.0 памет.
Видеозапис8K @ 30fps или 4K @ 150fps срещу 4K @ 30fps отново в полза на Exynos.
Не ми се изброява всичко. Прочети сам.
https://versus.com/en/huawei-kirin-980-v...xynos-9820
или 
https://www.androidauthority.com/snapdra...29775/amp/
А ако сравняваш прехваления от теб Кирин със Снапдрагън ще ти се струва, че процесора на Хуавея е от праисторически времена.
@1124, не е коректно да сравняваш Самсунг от 2017 (S8) и Хуавей от 2018 ( Мейт 20 про )

Изобщо не е до процесите. В ютуб има много видео на един и същи самсунг snap и exynos аз този клип бях пратил ,така че нищо не се "килва" просто exynosa е дърво в това отношение никъв power management няма.
Че е по бърз по бърз е спрямо Kirin,Но има едно голямо, НО процесорната мощ вече е напълно достатъчна и тоя struggling дето има самсунг от осрания им софтуер изобщо не искам да знам как са го постигнали.

Аз съм с huawei watch GT, приятелката е с п30 про с xiaomi mi band 4, да ти кажа ли, че говориш пълни тъпотии за разкачането на часовниците с телефона. Никога нито аз нито приятелката се е оплакала. Слага се едно просто тикче в настройките и забравяш за случая, но ако си капацитет ще се оплакваш разбира се.
Айде да не почваме, че Samsung колко провали имат през годините там може би няма с кой да се конкурират, но се наливат много пари и се мълчи.

Между другото искам да ми пратиш клипче с твоя самсунг как сваляш нещо с 1400MBits (не с 2000 като на самсунг, а с бавната скорост на huawei). И чак тогава ще ми кажеш това колко е велико.

За да те улесня ще ти кажа, че това са 175 MB/s, чакам да видя как сваляш с тая скорост.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#55

Може да отваря по бързо приложенията, но това зависи и от други фактори - с колко RAM е, колко приложения има инсталирани (на единия телефон може да има 10 инсталирани приложения, а на другия 110), колко от тези приложения изпълняват процеси на заден план, та дори и кога е рестартиран последно телефона.
Това се отнася и за бенчмарк тестовете.
Купи си кола 300 коня, напълни и багажника до горе с торби цимент и да видим дали ще върви за 200.
Така е и с телефоните. Натряскай го с 300 приложения и гледай дали ще върви гладко като флагман за 1500лв.
@Legend, не аз пиша глупости ами ти. До сега едно доказателство не си дал за твърденията си за разлика от мен. Щади си нервите, не се ядосвай, че си се минал с този Хуавей. В живота има и по важни неща.
Ето тук мижеш да прочетеш какво са писали колеги от форума за постоянното разкачане на часовниците с телефони на Хуавей.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...180&page=7
Дааа Самсунг са имали доста провали - гърмящи батерии, губене на мрежата ( S7 edge с мрежата на теленор) и кой знае още колко. Обаче не ми дреме изобщо. Когато се осерат сменям марката и готово, а не като някои хора като кажат Хуавей и мед да им капе от устата

1916 
Цитирай
#56

Абе думата лаг се появи като термин при мобилните устройства заради Самсунг. Имах и S1 и S2 и като се сетя жал ми става. Ноута лагваше още с ваденето от кутията без нищо да съм му инсталирал. Ползвал съм и флагман на Хуавей и просто Емуй си е по мазна. Но това са си софтуерни трикове. Наистина убива процесите в бекграунд много по-агресивно.
Повечето фенове на Самсунг, като им загледам подписите, са ползвали предимно техни телефони и не могат да повярват, колко по-бързо работещи устройства има.
Колегата milss например мисля, че ползваше в момента Mix 3. Въпреки, че и MIUI в последните години я наблъскаха яко с какво ли не, би ли направил сравнение на скоростта на отваряне и затваряне на приложения под MIUI и One UI ? Също така скролване из менюта и приложения и т.н.
Да не говорим ако си се сблъсквал с Oxygen и т.н.
За ноута още мога да кажа, че батерията и камерата са леш. Миналогодишен е вярно, но все пак не е добре положението...
Дисплея и звука са топ, въпреки, че моторолата ми на четири години не му отстъпва особено...


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • gazara74
Цитирай
#57

(2019-12-28, 14:44:06)milss написа:  Може да отваря по бързо приложенията, но това зависи и от други фактори - с колко RAM е, колко приложения има инсталирани (на единия телефон може да има 10 инсталирани приложения, а на другия 110), колко от тези приложения изпълняват процеси на заден план, та дори и кога е рестартиран последно телефона.
Това се отнася и за бенчмарк тестовете.
Купи си кола 300 коня, напълни и багажника до горе с торби цимент и да видим дали ще върви за 200.
Така е и с телефоните. Натряскай го с 300 приложения и гледай дали ще върви гладко като флагман за 1500лв.
@Legend, не аз пиша глупости ами ти. До сега едно доказателство не си дал за твърденията си за разлика от мен. Щади си нервите, не се ядосвай, че си се минал с този Хуавей. В живота има и по важни неща.
Ето тук мижеш да прочетеш какво са писали колеги от форума за постоянното разкачане на часовниците с телефони на Хуавей.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...180&page=7
Дааа Самсунг са имали доста провали - гърмящи батерии, губене на мрежата ( S7 edge с мрежата на теленор) и кой знае още колко. Обаче не ми дреме изобщо. Когато се осерат сменям марката и готово, а не като някои хора като кажат Хуавей и мед да им капе от устата
С8 Лагва с инсталирани 10 приложения. Просто лагва в анимацията. Мейта ми е наблъскан с какво ли не и не се отразява на бързината и плавността или поне не видимо. Това дето казваш е така, но не и за Самсунг. Те просто си лагват от нищо. Не казвам, че са бавни, а че лагват при работа и няма тази мазнота в преходите. А тук ябълката бие всичко.
Цитирай
#58

(2019-12-28, 16:45:31)1124 написа:  С8 Лагва с инсталирани 10 приложения. Просто лагва в анимацията. Мейта ми е наблъскан с какво ли не и не се отразява на бързината и плавността или поне не видимо. Това дето казваш е така, но не и за Самсунг. Те просто си лагват от нищо. Не казвам, че са бавни, а че лагват при работа и няма тази мазнота в преходите. А тук ябълката бие всичко.
Имах S8 и отдавна е при майка ми. Има инсталирани не повече от 10 приложения и няма никакъв лаг в анимацията. @galaxyhopper също е със S8+ и  root и потвърждава, че телефона е перфектен. Но щом казваш, че S8 лагва - добре, така да бъде. И отново ти казвам, че сравняваш телефони от различни години, което не е коректно. А сега с Андроид 10, Самсунг S 10 и Note 10 да видиш какви "мазни" анимации имат.
@dani_z25, използвам Mi Mix3 и Самсунг Note 10 (не +, а малкия). Не виждам разлика в бързината при отваряне на приложенията между двата модела, но и да има едва ли някой го вълнуват някъкви милисекунди.

1916 
Цитирай
#59

С8 наистина лагва и изобщо не може да се сравни с П30 про.
Също така и батерията му е много зле. Ползвал съм осмицата почти година, след това и xiaomi mi 8. Сега съм с П30 про.
След като нямам с10+ няма как да сравня двата тела, а и не ме интересува много много. Аз съм доволен от китаеца(засега), батерията му държи цял ден, че даже и повече, няма лаг и т.н. Само актуализациите куцат малко Smile
Иначе досега watch gt 2 не губил връзка с телефона.



Sent from my Huawei P30 Pro
Цитирай
#60

Интересно ми е как правите сравнения на апарати с двегодишна разлика? Самсунга е от началото на 2017, а хуавея от началото на 2019! 2 години е време в което има много промени по софтуера и хардуера! Само си чешете клавиетурите.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • milss, NaniG
Цитирай
#61

(2019-12-28, 14:44:06)milss написа:  Купи си кола 300 коня, напълни и багажника до горе с торби цимент и да видим дали ще върви за 200.
Така е и с телефоните. Натряскай го с 300 приложения и гледай дали ще върви гладко като флагман за 1500лв.

Личи си,че изобщо не разбираш от софтуерна разработка, после аз съм говорил глупости Big Grin Big Grin Big Grin

(2019-12-28, 14:44:06)milss написа:  @Legend, не аз пиша глупости ами ти. До сега едно доказателство не си дал за твърденията си за разлика от мен. Щади си нервите, не се ядосвай, че си се минал с този Хуавей. В живота има и по важни неща.
Ето тук мижеш да прочетеш какво са писали колеги от форума за постоянното разкачане на часовниците с телефони на Хуавей.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...180&page=7
Дааа Самсунг са имали доста провали - гърмящи батерии, губене на мрежата ( S7 edge с мрежата на теленор) и кой знае още колко. Обаче не ми дреме изобщо. Когато се осерат сменям марката и готово, а не като някои хора като кажат Хуавей и мед да им капе от устата

Аз да се ядосвам, мен ми е смешно Big Grin
Ти кви доказателства ми даде? Мненията на някви тупани, това не е доказателство за нищо.
Лично мнение имаш ли реално - не.
И мисля,че си се минал доста повече от мен ако си почнал да ползваш самсунг от S2-S3, по простата причина,че аз от 2008 до 2015 ползвах само айфони. Ти 2008 сигурно си имал нокия с фенерче ама т'ва е друга тема.
Като гледам к'во се пише си ползвал само MIUI и OneUI/Touchwiz, което те прави напълно НЕкомпетентен по OxygenOS,PixelOS(чистия андроид), EMUI и всичко останало което не си ползвал, а аз съм.
Реално нямаш мнение. Ти дори не си се докосвал до тези неща, а си седнал да ми говориш, страшен капацитет си и ти Big Grin

Между другото много си ми забавен с твойте доводи от брошурката.
Особено т'ва със скоростта, аз съм сигурен,че ти дори не си виждал разликата която е 600 mbps като скорост (разликата между скоростта на Download - Samsung и Huawei), камо ли пък да си свалял с нея.
Виждаш ли какви са доводите ти? С една дума мога да ги опиша - безсмислени.
Тая скорост с рутерче TP-Link от 50 лева нямам как да постигнеш само да ти кажа, да не говорим,че Provider-a ти ако изобщо ти я достави надали ще искаш да си я позволиш и тук говорим само за разликата, като стигнеш 1400 mbps ми се обади, тая и Provider-a не съм сигурен дали ще ти я достави, камо ли хипер супер по бързата на самсунг 2000 mbps.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#62

Хайде малко по - спокойно! Аз отдавна спрях да се занимавам с феновете на хуавей защото няма смисъл. Те са по - зле и от на самсунг и от на шиоми - и без цивки как мога да кажа подобно нещо, защото си е истина. Телефоните Ви имат доста недостатъци, имат софтуерни проблеми, Не са върха на всичко, доказателствата са в разделите ви тук във форума, в други форуми, в спецификации и в ревюта. Същото се отнася и за самсунг и другите марки. И с какво право твърдите неща които не са верни? Работели най добре, няма лаг, няма проблеми.... няма трънки и глогинки.

Та, загърбете малко тая фенщина, и ходете да разпуснете малко да кажем, защото при продължаване на дискусия от този тип просто ще заключа темата.
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • martoo, milss, NaniG
Цитирай
#63

Къде съм казал,че съм фен на Huawei? Къде казах,че работят най добре?
Даже казах,че Kirin-a е зле в игрите и продължително натовараване, ама чел-недочел пишеш и ти тук.

Най плавно работещия OS за Android е OxygenOS.

Никъде не съм казал,че съм фен на Huawei.

Казах,че Huawei работи по мазно от Samasung -  Факт.

Доста повече съм фен на OxygenOS и чистия Android на Pixel - по стечение на обстоятелствата в момента ползвам Huawei.

и ти ли ще ми даваш доводчета за неща които не може да използваш ?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#64

Неща които не можеш да ползваш ли? Кои са тези неща?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#65

Като това да теглиш с 1400mbps ?!

(2019-12-28, 13:50:09)milss написа:  Последното поколение Exynos срещу последния Кирин:
downloads 2000MBits/s срещу1400MBits/s в полза на Exynos.
uploads 316MBits/s срещу 200MBits/s 
в полза на Exynos.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#66

Има неща които липсват и в двата модела от заглавието на темата, но се замисли кой е по - завършения телефон като цяло и понеже не си хуавей фен се спри Wink
Цитирай
#67

@Legend, дай малко по кротко. Не подскачай като ощипана мома щом се каже нещо лошо за Хуявея. Автора на темата пита за конкретните два модела и фактите които съм дал като линкове за процесора показват, че кирина е абсолютно дърво спрямо Exynos-a, a да не говорим за Снапдрагън-а.
Ползвал си ябълка 7 години, а сега Хуявей - ясно от къде идва това напрежение у теб.
Не ползвам TP-Link от 50 лв. Преди ползвах TP-Link за 20 лв. и ми вършеше идеална работа. Сега ползвам Linksys EA8300, че децата пораснаха, телевизорите поумняха и станахме много маймуни на клона. Да, постигам такива скорости, обаче не смятам да ти давам никакви доказателства за това. Дадох ти доста факти до тук, а ти само плюеш и обиждаш. Кажи поне един факт - с кое Р30 Pro e по добър от S10+. Все пак за това е темата, помогни на @IordanovBG в избора му.
Никога не съм ползвал OxygenOS и чист Android - скучни са ми, а Pixel ми е много грозен (все едно да съм с грозна жена, всеотдайна, предана, добра в леглото, но не ми е на сърце).
Само за твоя информация най са ми допадали като телефони LG и Sony.
Аз бях до тук в този безмислен спор. По умния отстъпва.

1916 
Цитирай
#68

Ясно значи, нямаш право на мнение както казах по горе щом не си ползвал нито Huawei, нито OxygenOS нито нищо по различно от Sony/Samsung и LG. Коментирай си за тях ако обичаш.

Браво за рутерчето, обаче скорост от 1400mbps не си виждал няма и да видиш скоро, що не си признаеш обаче не знам Smile

Въпреки всички хартиики дето много обичаш да показваш и брошурки ето ти един Speed Test
Видно P30 Pro е по бърз.

https://www.youtube.com/watch?v=vpoXBoNPsik

Battery Test пак е по добър ( това е Snapdragon срещу Kirin Да се има предвид !!! )

https://www.youtube.com/watch?v=A5lPI6P1BXw

На Low Light Камерата на P30 Pro също е по добра от на S10 Plus Smile

Любимия ти EXYNOS, ПЪЛНО ДЪРВО от към батерия:
https://www.youtube.com/watch?v=shrYnaxVenE&t=1s

НАД 2 часа разлика. СМЕТНИ ! А сега си предтави какво е P30 Pro срещу S10+ Exynos в Battery test като горе имаш P30 Pro vs S10+ Snapdragon Battery Test video.

под всякаква критика е положението с батерията.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#69

Тя темата остана вече за поколенията, авторът едва ли е чакал 5 месеца за да реши какъв да е избора...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#70

(2019-12-29, 17:08:33)Legend написа:  Ясно значи, нямаш право на мнение както казах по горе щом не си ползвал нито Huawei, нито OxygenOS нито нищо по различно от Sony/Samsung и LG. Коментирай си за тях ако обичаш.

Браво за рутерчето, обаче скорост от 1400mbps не си виждал няма и да видиш скоро, що не си признаеш обаче не знам  
Абе ползвах за малко един Мейт 10 Про, но много бързо го насадих на жената. Иначе сега освен Самсунга-а ползвам и Mi Mix3.
Даааа енергоефиктивноста на Кирина е ЕДИНСТВЕНОТО му предимство. Живота на батерията не зависи само от процесора както писах по нагоре.
Признай, че Кирина е дърво и аз ще призная за скоростта  Dumbom

1916 
Цитирай
#71

Защо верно се изказват хора неползвали ги?
Кирина е по -добър от ексиноса
И ще го твърдя на база лично ползване за основни неща дето 99% от масата ползва.
Преди 30ката имах 20прото и там се усеща разлика, камо ли тая 10 дето споменаваш

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#72

@milss Aма и ти май не четеш. Big Grin

Признах си,че Kirin-a е дърво при продължително тежко натоварване и тежки игри*1. Склопява процесора и почва да работи по зле заради причини дето няма да изреждам сега, но от към power management е в пъти по добър от Exynos, както сам виждаш от Speed Test-a по добър е и при отварянето на приложенията когато няма голямо и продължително натоварване и системата работи доста по плавно, но това вече и от софтуера много зависи.

1.Повечето игири не са изобщо оптимизирани за Kirin (изключвам най известните игри), които играе игри никога не бих му препоръчал Huawei, но не бих препоръчал и Samsung с Exynos в никъв случай, ако се играят игри процесора и GPU-то при телефоните е едно - Snpadragon, всичко друго НЕ СТАВА за игри ! ( iPhone-те са друга бира, тук говорим само за Android )

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#73

(2019-12-29, 17:34:06)bam написа:  Защо верно се изказват хора неползвали ги?
Кирина е по -добър от ексиноса
И ще го твърдя на база лично ползване за основни неща дето 99% от масата ползва.
Преди 30ката имах 20прото и там се усеща разлика, камо ли тая 10 дето споменаваш

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ами аз като гледам ти Самсунг от S5 насам не си ползвал. Все едно аз да сравнявам сегашния ми Note 10 с Huawei Ascend G620s от 2014г. 
Интересна логика имаш.

1916 
Цитирай
#74

Прав си, ама аз пиша по темата на база ползване.
Всякакви други сравнения са безмислени, не мислиш ли?
Човека просто се интересуваше от тези 2 конкретни модела, а не от 20 други, които някой си ползвал и предполага, че и тея двата са така

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#75

@Legend, тези скорости са недостижими в Бг., но защо не спомена например за UFS 3.0 паметите. Кирина подкарва само архаичните вече 2.1.
@bam, за какви други 20 модела пишеш? Какви 5 лева? Айфони, чисти андроиди и тем подобни ги намеси твоя колега по марка. Да аз не съм ползвал Р30, но ползвам Note10 който е почти единтичен със S10+. По тази логика ти като не си ползва S10+ нямаш право на мнение.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)