Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 9 SE battery drain
#1

Здравейте,
Преди около 14 часа съм изключил телефона от зарядното и съм изразходил около 37% от батерията като имам само 1 час SoT,направил съм около 10 снимки с камерата и имам около 5 мин. разговори.
Пръстовия отпечатък е изключен и мрежата е LTE/WCDMA.
При вас как е положението?
Версия на MIUI 10.2.9.0 PFBEUXM.


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

А от къде беше менюто за мрежата

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Аз от батерията може да се каже, че съм доволен, карам 2 дни, ако не го човъркам много, но все пак и не очаквам чудеса. По - голямата част от разхода на батерия ми е в разговори, тъй като го ползвам и за личен и служебен телефон, малко вайбър и имейли. Активирани са ми и пръстовия отпечатък и лицевото, вечер след 22:00 часа преминава в икономичен режим (май няма много ефект) до 6 сутринта.
Цитирай
#4

(2019-08-23, 01:07:13)BGDropche написа:  А от къде беше менюто за мрежата
Кода е *#*#4636#*#*, в менюто не съм го виждал.
При всеки рестарт на телефона отново, трябва да се промени.

One+ 3Т
Цитирай
#5

Обяснение защо Android System e винаги веднага под youtube, а youtube е ползван 5 мин.

[Изображение: QE52adt.png]
[Изображение: UpoPPrV.png]
[Изображение: HbavfNk.png]

Не ми се връзват нещата, на едното място показва едно, но друго място показва друго. И как youtube от 5 мин ползване, магически има всеки ден повече проценти батерия ползани от android system където е по 5 часа???

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Ако андроид систем точи много се трие кеш и/или данни на Google play services
Цитирай
#7

Ако питаш защо youtube ти е дръпнал толкова много за 5 мин........ - Защото използва много от ресурса на телефона - процесор,екран,звук....
Цитирай
#8

Вие по колко часа екран правите. Изчистих кеша и данните и пак имам 3 часа ползване от android system

При мен се прееба. Махнах Note 10+ заради 4те часа екран. Днеска съм на 3:50 екран със 26% останали без GPS и Sync само на 4G+

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

Добре, какъв е тоя Wi-Fi като аз не съм го включвал от както имам тела?

[Изображение: sSiIxsK.png]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

Може да ти е включено сканирането от гугъл или gps, или някое приложение да има достъп за включване/изключване
Цитирай
#11

Wi-Fi я продължава да бъде включен от някъде. При Permissions няма избор за Wi-Fi Permission. Viber нямам

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Същото е и при мен с WI-FI спрях го при първоначалното пускане на телефона и синята черта е от край до край.Иначе съм доволен от батерията от миналата събота тази вечер ще е 4-то му зареждане.В някоя от темите колега беше коментирал, че с бавно зарядно батерията държи повече и при мен е така, а и не грее като с бързото.
Цитирай
#13

Погледнете си хубаво разширените настройки на Wifi или GPS
Taм има опции свързане със сканиране, постоянно търсене и т.н - една от тях вероятно е включена и държи WiFi включен. Друг е въпросът дали има реален разход от Wifi
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#14

(2019-09-15, 19:43:26)JollyRoger написа:  Същото е и при мен с WI-FI спрях го при първоначалното пускане на телефона и синята черта е от край до край.Иначе съм доволен от батерията от миналата събота тази вечер ще е 4-то му зареждане.В някоя от темите колега беше коментирал, че с бавно зарядно батерията държи повече и при мен е така, а и не грее като с бързото.
Че Вие, на кое викате бързо зарядно, това в комплекта ли? Аз от край време си зареждам всеки уред с оригиналното му зарядно. Ако то е бързо, какво да взема, че белкем се подобри малко положението. На мен 2 часа допълнително ще са ми екстра. Smile
Цитирай
#15

(2019-09-16, 16:27:32)valentyno написа:  Че Вие, на кое викате бързо зарядно, това в комплекта ли? Аз от край време си зареждам всеки уред с оригиналното му зарядно. Ако то е бързо, какво да взема, че белкем се подобри малко положението. На мен 2 часа допълнително ще са ми екстра. Smile
Оригиналното е "бързото", но телефона грее много като го усещам през сравнотелно дебел "гумен" гръб.Вярно, че мнението ми е субективно само 4 разряда/заряда, но със зарядното от стария ми ху.вей което зарежда с по-малък ток телефона се зарежда с около 1 час повече, но батерията издържа повече и не грее.
Поздрави.
Цитирай
#16

Няма такава опцияпв Wi-Fi я за сканирането. Дадох му фабрично снощи, но същата история. wifi стои включен и от време на време се буди. И Android System пак има 4 часа CPU Usage. Затова искам да отключа bootloader а

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#17

За теб никога няма да се намери подходящ телефон. Колкото телефона си сменил, от както си във форума, от един не си бил доволен. Замисли се дали проблема е в телефоните или в този, който ги ползва.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#18

Замислял съм се, и то не един път.
Менкал съм със J7 (2017) от един приятел когато имах S9+ и тои караше 7 часа екран, аз карах 3 и грееше.
Менкал съм и със Razer Phone 1 и там беше същата ситуация, даже от греене намаляше яркостта наполовина на и без това не яркия екран.
Със Note 10+ имах пак по 4 часа екран и обхвата му беше доста по слаб от очакваното, даже по слаб от на Note 9.
S9+ Няма смисъл даже да коментирам, телефон пълен с дефекти като изкачаха едно след едно.

Сега тука имам по 5 - 6 часа екран което ми бута деня, но ме дразни този android system да е над всяко приложение при ползване на батерията. И нощния дрейн много се е развалил от както го взех. 10+ процента за вечер си ги взима спокойно.

Като го руутна и изтрия всичко системно по тоя Miui и остане само един гол Miui нека да вида от къде ще е тоя battery drain. А да, да спомена че не ползвам пръстов отпечатък (за ivan_vylka: този модел има major проблем с дрейна на батерията като му зададен пръстов.)

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#19

Пак си му наблъскал излишни работи и това е Wink Ама всеки да си използва телефона както иска.

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

[Изображение: lKo7EFj.jpg]
[Изображение: AcTQphA.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#21

Снощи го заредих със зарядното на старото Шуши Redmi 4X, ще го видим днес как е.
Цитирай
#22

Ранния обед без батерия.

[Изображение: kugtgc7.png]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

Аз смених зарядното, нямам никаква разлика.
Цитирай
#24

(2019-09-16, 18:31:48)BGDropche написа:  Няма такава опцияпв Wi-Fi я за сканирането. Дадох му фабрично снощи, но същата история. wifi стои включен и от време на време се буди. И Android System пак има 4 часа CPU Usage. Затова искам да отключа bootloader а
Всъщност има --->"като дръпнеш ноча и задържиш пръст на иконата на GPS-a се отваря меню и там има подменю за GPS scaning" и там WiFi и другите настройки.
(2019-09-17, 12:55:16)BGDropche написа:  Ранния обед без батерия.

[Изображение: kugtgc7.png]
[-] 2 потребители изказват благодарност на JollyRoger за това мнение:
  • Spellbound91, suffer
Цитирай
#25

Да, намерих ги, изключени са. Също така нямам GPS. Винаги стои на Device Only и като цъкна на High accuracy и за миг от секундата го връща на Device Only, като цъкна средното направо го изключва GPS - a

Трих кешове на аппове за GPS и настройки ама нищо.

Аха, ясно защо не ми е давало, трябва да пусна Google Location Accuracy, второто и всичките 4 google иконки в GPS менюто.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)