Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 9 SE battery drain
#26

Че то device only ти е включен GPS -а но е без спомагателните мобилни мрежи и Bluetooth, но пак си хаби батерия.
Споделянето на местоположението е изключено когат отметката location access е изключена.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#27

Дано със MIUI 11 да си се върнат 8те часа екран, че като дойде обед и нямам батерия


[Изображение: 5ojCY4V.png]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#28

Забелязах много консумация от рамка на услугите на Xiaomi. Някой има ли същия проблем? [Изображение: 777f5510a21d93dc90c0e7a7b0f3264c.jpg]

Изпратено от моят Mi 9 SE с помощта на Tapatalk

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus
Цитирай
#29

При мен няма такова нещо, дори не съм го срещал до сега.
Цитирай
#30

Дропче, не знам какво лошо си видял в Ноте 10+, но не съм имал по-добра батерия, не го оставям и за секунда и пак не мога да го довърша, в работата го спуквам от игране Smile
Иначе, за да е по темата, може би се замисли за един Айфон (11 Pro Max), там той мисли вместо потребителя, няма никакви опции и сам си пази батерията, няма да има youtube vanced, така е, но поне мъките ще свършат.
От флагманите на Samsung щом не си доволен, не виждам как от Xiaomi ще си.
Или един Redmi 8 с 5000mah батерия, изключи му всичко, най-ниска резолюция + минимум яркост колкото да четеш буквите + режим на пестене на батерия и така да изкараш деня, ако и това не стига, може да си купиш и 30ампера външна батерия и така- последното е в кръга на шегата, не се обиждай.
Но аз който не го оставям на мира и съм пристрастен към телефона, не мога да бутна батерията на Note 10+, или има нещо от мрежата, или не знам, или нещо в работата ти се вързва към някоя мрежа и ти дърпа батерия, провери други неща, но от телефона не еSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • 007Georgi, svencho
Цитирай
#31

Аз ползвам Mi9 SE. За мен дори неговата батерия е олична. Spotify по цял ден в колата, Youtube, Viber, Messenger, Browser, Waze... И слагам телефона да се зарежда в 23 часа вечерта. Телефона си е с Global rom и нищо не съм пипал и оптимизирал, освен пръстовия отпечатък.
Не знам колегите, които на обяд нямат батерия, какво точно правят. Но вероятно е непосилно за всеки един телефон до 4000 mAh.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
[-] 2 потребители изказват благодарност на svencho за това мнение:
  • 007Georgi, oxuboxu
Цитирай
#32

(2019-10-27, 09:05:31)svencho написа:  Аз ползвам Mi9 SE. За мен дори неговата батерия е олична. Spotify по цял ден в колата, Youtube, Viber, Messenger, Browser, Waze... И слагам телефона да се зарежда в 23 часа вечерта. Телефона си е с Global rom и нищо не съм пипал и оптимизирал, освен пръстовия отпечатък.
Не знам колегите, които на обяд нямат батерия, какво точно правят. Но вероятно е непосилно за всеки един телефон до 4000 mAh.


Аз също ползвам този модел телефон, но за мен номера е, да изкара поне 2 дни. Не успява, всяка вечер е на зарядно...! Не го ползвам за браузване, ютуб и такива подобни, а малко Вайбър и много разговори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

Тук очакванията нямат много общо с реалността. При по- интензивно използване, един смартфон е нормално да покрие около 12-18 часа. При мен лично искарва около 14- 16 часа, по- интензивна употреба.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
[-] 1 потребител изказва благодарност на svencho за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#34

Да повдигна темата с ново откритие от мен..

След няколко дни борба с WattsApp който ми точеше батерията и Google Services както и още някои други приложения.

Влезнах в App Battery Saver-a >> Select All >> More >> No Restrictions 
Изключих този App Battery Saver по всички възможни начини, защото една програма когато бъде спряна от Batter Saver-a, тя започва опити отново да се свърже със сървара и влизат в един цикъл който източва батерията. (Това ме посъветваха от WattsApp support-a предполагам, че логиката е същата и с другите app-ове.)

В момента батерията се държи супер добре в сравнение от както съм го взел вече 2-3 месеца.

SE X10 >> SE NEO >> SE ARC S >> SGS II >> LG G2 16GB >> Huawei P7 >> LG G2 32GB >> Huawei P8Lite >> Huawei Nova >> Xiaomi MI 9 SE
[-] 2 потребители изказват благодарност на Aleksandyr за това мнение:
  • oxuboxu, suffer
Цитирай
#35

(2019-09-26, 10:55:40)BGDropche написа:  Дано със MIUI 11 да си се върнат 8те часа екран, че като дойде обед и нямам батерия



Според мен положението с батерията при miui 11 е доста по добре,от два дена активирах vowifi забелязвам че батерията за 12 часа пада 20%
направо съм изумен ,чудя се дали изобщо търси клетката на оператора.
Цитирай
#36

При мен others точи батерията и не мога да хвана кое приложение е. Телефонът е mi note 10.[Изображение: 273d2978b385dfc1dadf2123b5a51947.jpg]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на aivanov99 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)