Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola One Action - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 708114.jpg]
Устройството е с познатия дизайн и отново има 6.3" IPS дисплей със съотношение 21:9 и резолюция 1080 х 2520 пиксела. Панелът покрива 84% от предната част и е предпазен от 2.5D стъкло. В него има и отвор за селфи камерата, която е с резолюция 12МР (f/2.0).
[Изображение: 708116.jpg]
Смартфонът отново е с извит заден панел, който улеснява хващането с една ръка, а заоблената рамка е пластмасова. Отзад откриваме и скенер за отпечатъци, който работи очаквано бързо и надеждно. Телефонът предлага още 3.5 мм жак за слушалки и USB-C порт, а батерията с капацитет 3500 mAh поддържа зареждане при 10 вата чрез включеното в комплекта зарядно. В кутията има и силиконов калъф, което е приятен бонус за закупилите телефона.
[Изображение: 708118.jpg]
Motorola One Action отново ползва осемядрен чипсет Exynos 9609 с графичен ускорител Mali G72 MP3. Чипсетът с архитектура big. LITTLE включва 4 ядра Cortex-A73 с честота до 2.21GHz и 4 Cortex-A53 с честота до 1.64GHz и осигурява напълно адекватна производителност за този ценови сегмент. Интерфейсът реагира бързо, анимациите са плавни, превключването между приложенията е бързо и т.н. Motorola е свършила добра работа с оптимизирането на софтуера за чипсета, но вероятно и от Samsung са помогнали. Добавени са 4GB RAM и 128GB UFS памет с опция за увеличаване чрез хибриден слот – изобилието от памет е голям плюс особено ако смятате да ползвате две SIM карти. Сред останалите особености на телефона откриваме FM радио, устойчивост на водни пръски (няма да издържи потопяване под вода), аудио технология Dolby Audio за промяна на звука през единствения говорител или при ползване на слушалки (тук са налични много повече опции и еквалайзер), Bluetooth 5.0, NFC и Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac с поддръжка на двубандови мрежи.
[Изображение: 708120.jpg]
Стигаме и до камерата, която е отличителната черта на One Action. Основната е тройна, а сензорите са различни спрямо тези в One Vision, който като цяло снима по-добре. Устройството има 12МР (f/1.8) основен сензор с PDAF и размери на пикселите 1.25 микрометра, 5МР сензор за боке ефекти и 16МР (f/2.2) сензор със 117-градусово зрително поле, който според компанията е като използваните в екшън камерите GoPro, но все пак не очаквайте да получите същите резултати. Именно той дава и името на модела.
[Изображение: 708130.jpg]

Последният сензор е специализиран в записа на видео с максимална резолюция Full HD при кадрова честота 60 fps, а ултраширокоъгълната оптика позволява улавяне на по-голяма част от сцената пред вас. Motorola е добавила възможност за снимане на хоризонтално видео, докато държите телефона вертикално. Така можете здраво да задържите устройството с една ръка, но в същото време ще получите хоризонтално видео, което наистина прилича на заснето с екшън камера. Има възможност за активиране на електронна стабилизация, която прави видеото по-плавно чрез изрязване на кадъра, но можете и да я изключите. При снимане на тъмно се поддържа комбиниране на 4 пиксела в един за получаване на по-добро видео. Подобна технология има и в One Vision, но там тя се ползва основно за снимки. Както споменах, основният фокус на телефона е екшън камерата, така че другата камера не е толкова впечатляваща като тази на One Vision. Motorola One Action ползва Android 9 Pie, a като част от програмата Android One ще получи ъпдейти до Android Q и R, както и ъпдейти на сигурността за период от 3 години след премиерата. Смартфонът ще се предлага в синьо и бяло още от 16 август, като ще може да се намери в търговската мрежа на Технополис и при VIVACOM и Telenor. Свободната цена е 519 лева, но не е изключено съвсем скоро след старта на продажбите на видим намаление, каквато е практиката на компанията през последните години.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Не мога да разбера защо и тук продължават с това екзотично асемблиране. Чипсет на Самсунг (корейски), процесори на Калком (американски) и видеочип на Мали (норвежки). Ядрото на смартфона прилича на съберичарк.
Ако трябваше сега да си купувам телефон, бих избрал G7 plus със Снапдрагон, Кортекс и Адрено - всички на Калком. Както е и при G6 plus, желязно работеща машина.
Цитирай
#3

Motorola One Action - Пълен обзор

 
Цитирай
#4

Аз имам стандартната Moto One (P30 Play)и за 300 лв които съм дал за нея съм доволен... Всичко е на Qualcomm.
Цитирай
#5

И като не е на Куалком какъв е проблемът? На One Vision всичко му работи перфектно, предполагам и на One action.
Цитирай
#6

Mediatek открай време се славят с лошата си енергийно-ефективност спрямо Qualcomm. По-лагави са, по-бързо точат един и същи капацитет батерия спрямо чипсет на Qualcomm при едни и същи условия, повече греят и др. Това са становища от доста голям процент потребители. Аз също съм се убедил в това и съм сменил два телефона с Mediatek, разликата с Qualcomm за мен наистина я има. Всъщност това е единият от критериите ми когато си взимам нов телефон. Ако съм се спрял на някой модел който ми допада, като цяло, но в последствие потърся и намеря инфо, че е с Mediatek чипсет, директно се обръщам на другата страна. И за да не изглеждат думите ми преивеличени, разликата не е супер голяма, малка е, но я има и се усеща, и човек който ги "вижда" , тези неща ще го дразнят. Тук не намесвам Exynos-a или Kirin-a. Говоря само за Qualcomm и Mediatek.
Цитирай
#7

Закупилите Motorola One Action от VIVACOM могат да вземат Motorola E6 Play за 10 лв: http://nixanbal.com/zakupilite-motorola-...y-za-10-lv

 
Цитирай
#8

(2019-12-10, 09:40:16)NoMaD написа:  Закупилите Motorola One Action от VIVACOM могат да вземат Motorola E6 Play за 10 лв: http://nixanbal.com/zakupilite-motorola-...y-za-10-lv
Привет на всички.
.jpg m action.jpg Размер: 49.37 KB  Сваляния: 293

Мигрирам от HUAWEI P9, който е чудесно у-во и ми служи вярно и безаварийно близо 3 години, но имах нужда от някакво освежаване и тъй като се налагаше да преподписвам та току що се възползвах от офертата. Разцъках набързо Action-a и първите ми впечетленията са отлични. Жестовете и активния екран са супер полезни за мен.
Цитирай
#9

На някои места има и друга подобна промо офета. Moto One Macro и Moto E6 Plus за 300 лв. общо.
Цитирай
#10

Някой има ли впечетления дали телефона работи по-добре или по-зле с 10-ката?
Излиза ми ъпдейт за 10-ката и се чудя дали няма да си вкарам автогол...
Цитирай
#11

(2020-03-24, 19:46:44)Refuse написа:  Някой има ли впечетления дали телефона работи по-добре или по-зле с 10-ката?
Излиза ми ъпдейт за 10-ката и се чудя дали няма да си вкарам автогол...
Провери на 4PDA, има тоста мнения на потребители за устройството - тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Refuse
Цитирай
#12

Като съдим по One Vision, мисля, че няма как да се набуташ.
Цитирай
#13

(2020-03-24, 19:46:44)Refuse написа:  Някой има ли впечетления дали телефона работи по-добре или по-зле с 10-ката?
Излиза ми ъпдейт за 10-ката и се чудя дали няма да си вкарам автогол...
Късно отговарям но все пак да кажа. Работи страхотно с 10-та. Никакви грижи.
А и телефонът като цяло си беше попадение с офертата на оранжевите.
Цитирай
#14

от началото на април 2020год. го ползвам и да кажа много съм впечетлен от смартфона работи безупречно и бързо камерите са много добър и снима перфектно и аз взех телефона от виваком за 100 лв и за тия пари е супер сега има и други много хубави модели на моторола

(2020-04-14, 10:29:42)wizard написа:  Късно отговарям но все пак да кажа. Работи страхотно с 10-та. Никакви грижи.
А и телефонът като цяло си беше попадение с офертата на оранжевите.

със андроид 10 си работи супер и без бъгове и разни глупости

(2019-12-12, 20:26:17)donscot написа:  На някои места има и друга подобна промо офета. Moto One Macro и Moto E6 Plus за 300 лв. общо.

най добрата оферта беше на оранжевите при тях имаше и още една изгодна оферта на тоя модел ако си подписваш нов договор
Цитирай
#15

Как се държи телефона с Exynos 9609?
Загрява ли? Лагва ли? Батерията как е?
Цитирай
#16

(2020-11-15, 19:13:52)solo5 написа:  Как се държи телефона с Exynos 9609?
Загрява ли? Лагва ли? Батерията как е?

батерията си държи доста прилично при мен искарва два дена ако не си чъткам много по нета даже три,
дати кажа с тоя процесор си работи отлично без бъгова  и разни запеци и т.н. 
не загрява изобщо (зависи ако играеш) 
и накрая телефона си струва да го ползвате ще сте доволни от работата!
Цитирай
#17

Здравейте колеги...дъщеря ми и ссчупи телефона и сега и трябва друг.
Познат със заложна къща ми предлага Motorola One Action Dual SIM 128GB 4GB RAM  или HUAWEI P30 lite 128GB 4GB RAM, и двата са с една година гаранция...
Моля за съвет накъде да наклонят везните ...
Цитирай
#18

Те като цяло са идентични, камерата на Huawei P30 Lite е по-добра, но пък батерията на Motorola е по-голяма 3500mAh, а на другия е 3340mAh.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

(2021-01-11, 09:50:51)cloc написа:  Здравейте колеги...дъщеря ми и ссчупи телефона и сега и трябва друг.
Познат със заложна къща ми предлага Motorola One Action Dual SIM 128GB 4GB RAM  или HUAWEI P30 lite 128GB 4GB RAM, и двата са с една година гаранция...
Моля за съвет накъде да наклонят везните ...
Huawei P30 lite ще има повече глезотийки заради EMUI, докато Motorola One Action е с по-изчистен софтуер. Зависи, какво потребителско изживяване ще търси дъщеря ви.

Moto One Action - чипсет на Samsung Exynos, по-голяма батерия, но по-бавно зарядно 10 W. Има широкоъгълна "Action" камера, което беше специфичното на модела.
Софтуер Android One, важно е да го знаете.
Паметта е тип UFS 2.1

Huawei P30 lite - представката за "улекотена" версия е достатъчно ориентираща.
Чипсет Kirin 710, по - малка батерия, но и бързо зарядно от 18W, камери - няма да са впечатляващи, но ще са прилични. Все пак е малко по-стар модел от Moto One Action и някои неща, като Bluetooth например ще са 4.2 версия
Паметта е тип eMMC 5.1, което е малко по-бавна опция.

И двата модела са средно бюджетни, все нещо ще куца.
Цитирай
#20

(2021-01-11, 09:50:51)cloc написа:  Познат със заложна къща ми предлага

Не се занимавай със заложни къщи, дори и да имаш познат там.
В OLX все можеш да попаднеш на читав продавач
Не че няма хора, които си залагат стоки в заложни къщи, но повечето според мен са със съмнителен произход
Моето мнение е, че ако се забранят заложните къщи със сигурност ще намалеят кражбите

Кой би оставил стока в заложна къща, ако може да я продаде на по-добра цена в OLX,
освен ако няма проблем със самата стока или произхода и?
Цитирай
#21

Вчера дойде дългочакания ъпдейт до Android 11  Dance
Впечетлен съм от екипа на Motorola. По-добре късно отколкото никога!
   
Цитирай
#22

Е те това е чудо невиждано. След като повече от година нямаше (поне при мен) ни пачове за сигурност, ни какъвто и да било ъпдейт, те ти сега андроид 11. Сигурно гуглето много ги е натиснал да събират още и още данни. Иначе вече има от падащото меню NFC и "записване на екрана".
Цитирай
#23

Възможно ли е неполучаването на ъпдейти да е обвързано с мобилния оператор? Тел. е взет от "оранжавите" и близо година нямаше никакъв ъпдейт на каквото и да било. От април тази година е с "червена" карта и получих ъпдейт до 11.
Цитирай
#24

Не, актуализациите не са обвързани с мобилния оператор. При ръчна проверка не излиза ли?

 
Цитирай
#25

Не знам дали ще съм полезен, но за протокола моят е купуван от "оранжевите" -> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1594395 и е използван само с тяхна карта. 
Пачове за сигурноста получавах през 3-4 месеца, ако не ме лъже паметта, но и аз не им обръщах никакво внимание тъй като машинката работеше прекрасно и не съм имал абсолютно никакви проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)