Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Има вече нов ъпдейт ... 10.3.2.0

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Обаче не виждам нищо да се споменава за бъгнатата видео камера(зумнати и тъмни клипове) и проблема с прекалено ниската яркост на дисплея на тъмно !
Цитирай
#3

Цитат:Има вече нов ъпдейт ... 10.3.2.0
Инсталирах я има оправени неща, ще кача снимка от резюмето

       

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#4

Все бях чувал и четох да ти изчезне ъпдейта е при мен изчезна от 4 години имам все хиаоми не беше ми се случвало досега
Цитирай
#5

сигурно са го спрели, заради бъг
Цитирай
#6

Спрян е и при мен изчезна.
Цитирай
#7

Спират бета програмата и казват, че ще се съсредоточат към стабилните ъпдейти, минават месеци и получаваме стабилен ъпдейт - но уви пак има някакви бъгове. Аз вече не съм способен да разбера поддръжката на Xiaomi, ако въобще има такава, но май е само първата година. Скоро ще излезне Redmi Note 8 и тогава MIUI 11 ще е последният ъпдейт, направо го усещам това.
Цитирай
#8

Спирането на бета програмата и поддръжката не са едно и също нещо. Няма телефон с под 3 години поддръжка на този етап.
Повечето редмита дори получават ъпгрейд и на андроид версията, а при Ми серията 2 ъпгрейда (винаги има и изключения).
Китайската нета продължава да си върви, ако някой държи на седмичните ъпдейти. Също така може да се сложи xiaomi.eu, ако не можете да се оправите с china dev
Цитирай
#9

Не виждам каква е драмата, по-добре с повече закъснение, но по-изчистен от към бъгове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

Пуснаха го ъпдейта отново.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • BaneU
Цитирай
#11

Да, и аз току-що ъпдейтнах.
Между другото, от краткия си опит със Xiaomi мога да предполагам, че спирането на ъпдейта вероятно не е резултат на бъг.
Откакто имам Xiaomi Redmi Note 5 наблюдавам едно и също. Пускат ъпдейт, много бързо след това изчезва, много хора се оплакват и търсят причини, след около два дни ъпдейтът отново е достъпен по ОТА.
Според мен от това е очевидно, че по-скоро става въпрос за определена технология на разпространение. След като имаме готово обновление, след като сме го тествали като алфа и бета, вграждаме в него комуникационен модул, позволяващ ни да получаваме телеметрия от устройствата и го пускаме достъпно за всички. Оставяме го достъпно до момента, в който регистрираме определен отнапред брой устройства, на които обновлението е инсталирано. Прекъсваме достъпа до обновлението. Следващите да речем 24 или 28 или както там са определили часа наблюдаваме по някакъв начин (автоматизиран, предполагам, базиран на АI) работата на ОС на обновените устройства. Така от една страна събираме информация за работата на новата версия и нуждата от промени в някой параметри, от друга страна ограничаваме евентуален сериозен бъг единствено до малкия процент обновени устройства. След преминаването на този "карантинен" период генерираме нова версия на базата на събраните данни и го пускаме достъпно до всички. Доста разумна тактика, ако питате мен.
Цитирай
#12

Някой с еу ром да даде отзиви?
Цитирай
#13

При мен сякаш всичко се държи прилично. Не съм забелязал нередности. Сходно време за издръжливост на батерията с това на 10.3.1.0.

ПС: Става дума за глобален ром на телефон китайска версия. Ако питането ти е за Xiaomi.EU, там номерациите май са по-различни и не съм сигуррен дали мястото за такъв въпрос е тук.
Цитирай
#14

Колегата plamen_k да уточни въпроса си , защото и аз не мога да разбера какво точно има впредвид с еу ром.
 Note 5 Global version или китаец с  Global ROM или някаква друга комбинация?
При мен китаец с глобален ром с 10.3.2.0 всичко е ОК!
Цитирай
#15

Xiaomi.eu имах предвид
Цитирай
#16

Аз съм с xiaomi.eu 9.9.3 MIUI 10.5 доволен съм. Сложих го като dirty installation... и батерията се държи добре. 5 часа екран при 14 часа пуснат 4G интернет и 24 часова блутут връзка с miband 2.
Цитирай
#17

ЗДравейте Колеги,
До сега винаги съм получавал ъпдейтите по ОТА,но до сега не съм получил ъпдейта за 10.3.2.0.
Къде може да е причината? С10-ка съм MIUI global stable 10.3.1.0
Цитирай
#18

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700342
Може да се сложи ръчно, но е добре да си с официална глобална версия на телефона
Цитирай
#19

Ясно,но не знам дали и други колеги още не са получили ъпдейта и може ли  причината да е при мен?
Цитирай
#20

10.3.2.0. го получихме отдавна. Явно ромът ти не е официален, или си спрял проверка за ъпдейт. Ако си правил проверка за ръчно обновяване и ти излиза ,че си с последна версия, значи няма да се обнови никога.
Цитирай
#21

Бях на регион Виетнам.Благодаря на всички,взели отношение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)