Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с тъчскрийна на Xiaomi Mi A1
#1

Здравейте, имам проблем с Xiaomi mi a1. От днес по екрана се появяват т.нар "shadow touches". Почистих екрана старателно, рестартирах, проблемът остана. След като пуснах от developer options опцията "show touches" ми показва 4-5 натискания в една линия в горната част на екрана.
Има ли смисъл от ресет или смяна на дисплея. Моля посъветвайте ме какво да правя.  Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Май се нарича "ghost"  ефект, но все тая. Аз го имах наскоро на Z2-ката. Четох в интернет и пише за всякакви причини. Спрях се на това, че батерията би могла да е проблемът:

Цитат:Оставям телефона, а приложенията се отварят едно след друго, без дори да го докосвам. Четох в интернет, че вероятно става въпрос за "ghost problem". На друго място пък се споменава за проблемна батерия, която не може да осигури волтажа на дисплея и за това "той" откача. 

Цитат:След като прочетох, че е възможно батерията да влияе, го пуснах да се зареди докрай и спря да отваря по свое желание. Сега го оставих два дни да пада под 30% и всичко си е наред отново. Има лек проблем докато пиша, че хваща "t" при натискане на "r", но не всеки път се получава, така че съм окей и предпочитам да е прихващането, отколкото произволното отваряне  Big Grin
Линк към мнението ми https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1573760

Вече изчезна и прихващането на буквите, така че всичко е наред. Немалко удари понесе и самият екран с кокалчета, но тоя телефон е бетон и нущо му няма.  Не бих ти го препоръчал като "решение" Big Grin Big Grin


Цитирай
#3

Според мен тъча е тръгнал да се отлепя и няма друг вариант освен да смениш дисплея.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)