Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прегряване при снимане на видео
#1

Здравейте. Наскоро Z5цата ми, която е вече почти на 3години,  посети сервиз. Сензора за близост правеше проблеми. Човека го оправи от 2рия път, но се появи нов проблем. Когато правя видео, излиза съобщение че видеото ще бъде спряно за да се предотврати прегряване. Изтеглих приложение за стрестест, за да видя дали след още по-голямо загряване, ще излезе съобщението, но уви нищо не излезе. Теста беше 15минути, телефона загря стабилно, но теста си завърши без телефона да се изключи от прегряване. Явно само при камерата се получава така. Според вас какъв ще е проблема?

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай
Аксесоари
#2

Моделът има проблемния процесор Snapdragon 810, който при всички марки грее.
Другото, което има при Сони е че са водоустойчиви и няма от къде да се изведе топлината.
Не на последно място в момента е лято и камерата допълнително нагрява телефона при работа.
Следва да бъдат отчетени тези факти.
Просто снимай докато не угасне.

Аз ползвам Sony Z3 и забелязвам също, че телефонът става топъл/започва да пари въпреки, че е със Snapdragon 801. Излизало ми е такова съобщение при снимане на снимки и видео (4к).
Цитирай
#3

Забравих да спомена че съобщението излиза след минута снимане и то вечер, да не говорим през деня. Телефона го имам от много време и съм правил много видеа, включително и VR които тварят много, и пак не се е изключвал така често.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай
#4

SD810 мисля, че беше вграден и в LG G4, а SD808 пък го имах на Nexus 5X. И двата телефона си заминаха заради тези чипести. Bootloop малко след като им изтече гаранцията. Не струва много да се поправи, но вече няма за къде.
Цитирай
#5

Искаш да кажеш че телефона си заминава ли? Нa колегата ми LG 5X, както си го използваше и умря, без признаци на проблеми преди това.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай
#6

Вероятно е. Аз моя 5X не го товарех много и се надявах че ще изкара бая, тъй като го купих за 600 лв. и не съм човек който, често сменя неща (особено ако си работят) Но си замина без никакви признаци, просто един ден спря да работи/буутва. За това и вече повече от 300 лв., за телефон не давам.
Цитирай
#7

G4 и 5X са със Snapdragon 808. Такива неща се случват на LG и имат някакъв проблем, но не е заради процесора. Наблюдава се при старите им модели (на всички мои приятели им заминаха LG-тата - две G3 и едно G4.)
Не очаквайте Сонито да получи bootloop.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)