Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 9 se - проблеми с камерата
#1

Здравейте, първо да се извиня, че озаглавих темата "проблеми" защото, може някой да сметне това за нормално, но аз не съм съгласен. Както вече писах в темата за Mi 9se, първият ми негативен сблъсък с камерата на устройството беше, че опцията 48 мп, се избираше от падащо меню, дефакто като екстра и не оставаше в това състояние до последващо ползване на камерата (макар и опцията "запази предишния режим" да е активирана). Преди две седмици получих ъпдейт на MIUI - то, подобриха се нещата, но сега 48 мп се избира като режим, а настроен ли той нищо друго не можеш да ползваш, пример широкоъгълната леща, нощен режим, приближаване и т.н. Това го търпя до някъде, надявам се някой ъпдейт занапред да промени това, защото за мен лично е тъпо на гърба на телефона да има три сензора да се води 48 мп, а да снима по-зле от доста телефони значително с по-малко пиксели.
   Ново 20 обаче забелязвам тези дни, отварям камерата, насочвам правя снимка, чува се характерното "цък", заключвам екрана и го прибирам в джоба. Поглеждам обаче и виждам, че не е снимката, която съм искал да направя, а няколко сантиметра надолу, преди да си прибера телефона в джоба, дефакто БАВИ се, уж снима, ама не. Извода ми е, че като цяло, камерата не се разбира с апарата. Та да питам как е при вас? Bu 

Моля споделете мнение, внушавам ли си за всички тези неща. Все пак дадох над 600 лв за това устройство и ми се искаше да не се оплаквам от подобни глупости... Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Логично е 48 MP да е режим и да не можеш да правиш друго.
Камерите на гърбът на телефона са за следните неща:
48 MP - основен сензор,който по подразбиране снима на 12 MP, а на 48 снима когато избереш съответния режим.Тогава удвоява пиксели,прави бъркочи и ние си мислим,че имаме истинска 48MP камера.
8 MP - телефото за да приближаваш когато искаш.
13 MP - ултраширока камера за широкоъгълни снимки
Сега предполагам разбираш защо не можеш да снимаш ултрашироки 48 МП снимки и да ползваш нощен режим при тази резолюция.
Относно другият проблем,като снимаш изчакай секунда преди да сложиш телефона в джоба защото 48 mp снимки отнемат малко време докато се наместят в паметта на телефона.За това може би допринася калпавия софтуер на Xiaomi.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • donscot
Цитирай
#3

Вчера си поставих задача да направя няколко собствени теста на камерата в различни режими, за да си знам за себе си, как все пак да я използвам тая камера, че да е в максимална производителност. Извода ми е, че в нормален режим (12 мп) с включени всички помощни корекции на автоматичен режим, като HDR и Ai (до колкото разбирам - изкуствен интелект) камерата се справя най - добре. Също така пробвах и нощния режим, там мога да кажа, че се справя добре. И като извод за себе си мога да отбележа, че тази опция 48мп е напълно безсмислена и една просто маркетингова крачка и реклама.

Като лека добавка ще вметна, че жена ми има Galaxy A8 - 2018 и снима в пъти по-добре от моя Шуши, но вече се уверявам, че камерите им са само за реклама.
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#4

И е така и не е така!
При 48 мп имаш мноооого повече детайл в снимката,но светлината трябва да е добра!
Снимка - това е нощтна снимка на ръчен режим от статив. ISO 100, WB-auto, 32 секунди скорост на затвора.Бих казал,че е мнооого добре.
Да, дърветата са като призраци,но блендата е фиксирана и няма как да се нагласи да има голяма дълбочина,а и друг фактор е лекият ветрец при тази снимка.При тази скорост на затвора всяко поклащане се улавя от сензора.
Като за телефон е супер.И пак казвам, при добра светлина 48-те MP са ок.
Широкоъгълната камера е таш*к при телефоните, като винаги има винетиране в краищата на снимката.Имайте в предвид, че 10-18 мм широкоъгълен обектив на канон(аматьорски) е около 470-500 лв.
При телефоните, камерите са на принципа "луд на шарено се радва".

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

Камерите никога не са били силната страна на Xiaomi.Не е достатъчно да сложиш Сони камера и Снапдрагон.При идеални условия,статив и добра светлина вадят нелоши снимки но иначе са далеч от истината.Фен съм им но не от слепите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kockata123 за това мнение:
  • valentyno
Цитирай
#6

Така е, трябва ти да се поиграеш за да изкараш хубава снимка.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • kockata123
Цитирай
#7

Да, абсолютен факт е, че трябва да се научиш да снимаш добре. Иска си време и търпение.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)