Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Видео запис - cinematic video
#1
Video 

Споделете с какви настройки снимате и какъв режим. 

-Fps
-Стабилизация (на мен ми направи впечатление че като е изключена снима по плавно и без трептения) 
-Разделителна  способност

Също така дали ползвате отделно приложение за камерата.. Аз открих Moment Pro Camera като всичко е на ръчни настройки

И с какво приложение редактирате
Пробвал съм с тези:
Kinemaster, PowerDirector
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз си играя с настройките на видеото и не мога да преценя с какви настройки снима най-добре.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2019-08-19, 21:35:20)djkitactk написа:  И аз си играя с настройките на видеото и не мога да преценя с какви настройки снима най-добре.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Точно заради това отворих тази тема.
И аз не мога да наглася настройките да ми хареса.. 
Единствено на 1080p 60fps без стабилизация.. Но искам малко повече fps за да го забавям после да достигне необходимото за "cinematic" ефекта.. Дано ме разбирате

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Като се забавят фреймовете на програма това е "slow motion" ефект, а "cinematic" ефект ще постигнеш като снимаш на 25 fps. Повечето смартфони обаче имат режим 30 fps или 60 fps (120 fps си е вече за супер slow motion)
25 fps (или 24 fps за САЩ и др. страни извън Европа) са се наложили като стандарт в киното още преди много години, за това оттам идва усещането за cinematic look/ефект. 30 fps ще срещнете в сериалите и по новините, а 60 fps вече е като "live" ефект. https://youtu.be/zMhBlSTN4Lw
[-] 2 потребители изказват благодарност на donscot за това мнение:
  • Bavarche, predator661
Цитирай
#5

Кинематик, минематик...
Аз не мога да разбера тая пущина кога позволява стабилизация, кога проследяващ фокус...има няква врътка с резолюцията и Fps, ама не мога да я усетя. Някой може ли да подаде инфо?
4к и UHD не ме интересуват, твърде са ми тежки. Ама то още на FHD почва да проявява капризи.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)