Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какви ще са недостатъците от смяна на Huawei 20 Pro с Xiaomi Mi 9t?
#1

Чудя се...дали да не заменя Huawei P20 Pro с Xiaomi Mi 9T (като изключим, че камерата на вейхуя е по-добра, какви други дизадвантиджис виждате?). Вашето мнение?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами най-малкото ще скочиш от кон на магаре.Ще замениш флагман със среден клас телефон. Mi9t е много-добър, но по каквото и да го сравниш си е много по слаб.
Решението си е твое

Изпратено от моят P20 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#3

Губиш ip сертификата, ois, инфрареда

Печелиш батерия(въпреки, че са с един и същи капацитет при снапдрагона вероятно ще кара повече) евентуално дизайн, 3.5мм жак
Цитирай
#4

(2019-08-20, 17:26:57)suffer написа:  Губиш ip сертификата, ois, инфрареда

Печелиш батерия(въпреки, че са с един и същи капацитет при снапдрагона вероятно ще кара повече) евентуално дизайн, 3.5мм жак
Със всичко съм съгласен но дизайна на P20 Pro е доста по добър а 3.5 по принцип на мен никога не ми е бил ненужен.Ползвам си висок клас слушалки пррз wi-fi или BT и всичко си ми е ОК.Междо другото моята батерия със супер натоварване никога не ми е карала под 8.5-10 часа екран.Единственното, което не правя на телефона е иги.
Не бих го сменил никога за Mi9t

Изпратено от моят P20 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#5

Ако не съм се изразил правилно никъде не пише, че съм За редми-то.
Исках обективно да изкарам данните на хартия и така да се пресеят разликите.
Дизайнът нарочно е с "евентуално" отпред защото си е субективно понятие и въпрос на естетика
Цитирай
#6

(2019-08-20, 20:50:15)suffer написа:  Ако не съм се изразил правилно никъде не пише, че съм За редми-то.
Исках обективно да изкарам данните на хартия и така да се пресеят разликите.
Дизайнът нарочно е с "евентуално" отпред защото си е субективно понятие и въпрос на естетика
Аз уважавам Вашето мнение! Просто изказах моето, като определено клонеше към единия от сматрфоните.Това по никакъв начин не прави другия лош. Дори напротив. Телефона е страхотен.

Изпратено от моят P20 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaskojj за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Oт какво е продиктувана смяната? Изскачащата камера и изчистен екран от ночове, капки и тн?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#8

Здравейте имам Мi 9t от месец и нещо за парите си e добре на мен ми върши работа камера, батерия,бързина дизайн .Нямам оплаквания,имал съм самсунги, Huawei, колебаех се за Р20 pro  също е много добър телефон просто мнения на човек който има Mi 9t. Всеки има вкус различни мнения, различни харесвания всяка марка си има недостатъци бъдете здрави и каквото ви харесва това си вземайте.Приятен ден от мен.
Цитирай
#9

Благодаря за изказаните мнения. Понеже аз в телефона ползвам основно камерата, то ме интересува, до колко е драматично липсата на OIS за снимките конкретно (видео не снимам)? И другото е (към dian_vt) - колко време ти кара батерията горе-долу?
Цитирай
#10

(2019-08-21, 10:29:08)imthedevil написа:  Благодаря за изказаните мнения. Понеже аз в телефона ползвам основно камерата, то ме интересува, до колко е драматично липсата на OIS за снимките конкретно (видео не снимам)? И другото е (към dian_vt) - колко време ти кара батерията горе-долу? 

Ами при моето ползване само за писане от време на време във messenger, Facebook малко YouTube и разговори ден и половина два,иначе ако много го човъркам ден което е рядкост снимките съм доволен за любителско снимане.Да но съм ти бил полезен иначе Р20 pro си е много добър телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#11

OIS е много мног важна за снимки при слабо осветление. На камерата и трябва време да поеме повече светлина. Докато снимаш от ръка има трпетения, OIS ги компенсира. Без OIS всяко трепване разваля снимката. Телефоните без OIS са направени да снимат бързо, от там снимката не се размазва, но е тъмна, без детайли.
Конкртено P20 Pro срещу което и да е Ксиаоми, няма смисъл. Едните правят телефони за да покажат върха на възможностите се, другите гонят ценова рамка.
Ксиаоми отказват да направят водоустойчив телефон, защото това щяло да му вдигне цената с няколко долара на бройка. Еми прави си сметка какви компромиси още са направени заради цената.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#12

(2019-08-21, 10:29:08)imthedevil написа:  Благодаря за изказаните мнения. Понеже аз в телефона ползвам основно камерата, то ме интересува, до колко е драматично липсата на OIS за снимките конкретно (видео не снимам)? И другото е (към dian_vt) - колко време ти кара батерията горе-долу?
Щом ползваш основно камерата защо изобщо се замисли за среден клас шиоми. Гледаш само флагмани без значение китайски или корейски.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#13

Точно така. Все пак тук се сравнява миналогодишния флагман на Хуауей срещу Редми.
Цитирай
#14

Добре де, тогава гледам нещо друго - според мен са равностойни, но не съм сигурен така ли е в действителност - OnePlus 6T?
Цитирай
#15

ако държиш на камерата пак е по-добре да избереш Huawei-a
Цитирай
#16

(2019-08-22, 10:50:53)suffer написа:  ако държиш на камерата пак е по-добре да избереш Huawei-a
Аз въпросния вейхуй го имам, но нещо почна да му пада прекалено бързо батерията и се изнервям (а и ми омръзна).
Цитирай
#17

По-скоро ти е омръзнал, колежка има Хуауея, с две сим карти и сериозна работа по цял ден, ако щете вярвайте два дни издържа без проблем.
Цитирай
#18

Като ти е омръзнал и искаш телефон за снимки, си вземи следващия модел - P30 Pro. Друг вариант е някой Pixel. Ще се лишиш от много неща откъм камера и цялостно усещане, ако минеш към по-нисък клас. А ще спечелиш един по-модерен дизайн и малко по-добра батерия, които също ще ти омръзнат до година (в случай, че го замениш с 9T).

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#19

(2019-08-22, 22:52:48)HERUS написа:  Като ти е омръзнал и искаш телефон за снимки, си вземи следващия модел - P30 Pro. Друг вариант е някой Pixel. Ще се лишиш от много неща откъм камера и цялостно усещане, ако минеш към по-нисък клас. А ще спечелиш един по-модерен дизайн и малко по-добра батерия, които също ще ти омръзнат до година (в случай, че го замениш с 9T).
P30 Pro - пас съм. 1500 лв (че и отгоре) за телефон не бих дал. Ако ще и свирки да прави. Smile По-скоро се насочих към OnePlus 6t. Изглежда прилично (като камера най-вече).
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#20

(2019-08-23, 08:15:21)imthedevil написа:  P30 Pro - пас съм. 1500 лв (че и отгоре) за телефон не бих дал. Ако ще и свирки да прави. Smile По-скоро се насочих към OnePlus 6t. Изглежда прилично (като камера най-вече).
1500???? Преди месец го взех за 1150лв, къде пазарувате?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#21

Ти го взимаш от OLX, хората го взимат с план.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Факт, отказвам да пълня гушите на тия кожодери.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#23

По онлайн магазините под 1300 го няма. От OLX/Bazar за толкова скъп телефон не бих рискувал.
Цитирай
#24

То няма и какво да рискуваш, търсиш неразпечатван телефон с гаранция към оператор, пазариш се и ти го изпраща, но гледаш да има всички неща свързани с гаранцията. Като фактура, касов бон, а ако е на фирма приемо предавателен протокол.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Тия запечатаните са на същите цени като в магазина. То като цяло за тоя телефон обяви секънд хенд няма много-много все още (ънфорчънътли).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)