Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Един лаишки въпрос. Mi band 5само с MI fit ли може да се използва

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
Аксесоари

Би трябвало да може да работи и със Zepp, Notify and fitness, Gadget bridge и т.н.
Ако имаш някое приложение предвид просто му виж в официалния сайт поддръжката
Цитирай

С huawei health разбрах че не работи. Купих я днес тази гривна на жена ми и сега я разучавам. Искам да попитам след като измеря пулса, защо другите показатели са на нула, включително и сатурацията

Може ли някой да помогне с горното питане?


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Колко ви кара батерията.Мен повече от 10 дни не може въпреки че какъвто и да е мониторинг е изключен.
Цитирай

Не зная, вчера я купих.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

По толкова кара,средно 10тина дена.
Цитирай

От Вайбър обажданията не се обаждат. Само чата. Има ли начин?
Цитирай

И при мен го има този проблем с обажданията през viber (с hangouts, или както там се казваше google-ското приложение си е ОК).
Рових в настройките и на mi fit и на viber, но без резултат.
Ако някой сподели как се лекува това ще ми бъде полезно и на мен.


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Някой успял ли е да подкара модната notify for mi band? Да е преминал през моднат mifit и после Uninstall и т.н.?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Цитирай

здравейте, искам да попитам за Ми Банд 5 дали може да се измерва постоянно пулса и да се прави една графика за целия ден примерно? 
преди имах Ми Банд 2 и помня, че пулса го мереше само когато го пуснеш. 

Баща ми иска да си мери всички здравни показатели каквито за измислили за гривните и се опитвам да разуча кои са най-стабилни. Намира някакви китайски пръчки, даже днес  ми вика, че на кауфланд има промоция гривна за 20 лв  Big Grin Big Grin . И че се оппитвам да го разубедя и да му взема някоя на huawei ili xiaomi. 

това за целодневна картина за пулса ми е най-важно и за кислорода. 

последно ми банд има ли измерване за кислорода?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

Mi band 6 мери кислорода, но само докато спиш.

Хуавейчетата мерят май постоянно, но то е много относително, защото мери само, когато си в покой.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • mita6ki9
Цитирай

благодаря

 а за пулса? възможно ли е да се мери постоянно?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

Възможно е.
В ми фит настройката изглежда по този начин и трябва да важи вече и за банд 2 и т.н:

https://youtu.be/j7TtmhjUgPg?t=1437
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • mita6ki9
Цитирай

От известно време батерията на гривната пада много бързо-6 дни едвам изкарва.Няма включен мониторинг на сърдечен ритъм или каквото и да било друго следене .Гривната е свързана с телефона с Mi Fit  и Mi band master.Някакви идеи?Има ли вероятност батерията да е отишла.Още е в гаранция имам я от 7 месеца.
Цитирай

Ресет от гривната и си виж хубаво настройките за пулс, вибрация. Може да се е омазала или от къстъм циферблат да пада по-бързи
Цитирай

Направих и ресет да няма промяна.Пробвах и стокови и къстъм циферблати пак същото.Проверих всички настройки всичко е изключено.Направи ми впечатление докато седеше на масата почнаха да мигат 2 та зелени диода се едно мери нещо при положение че всичко е деактивирано от настройките.Преинсталирах и Mi fit i Mi band master.

Всичко е изключено.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на trabucco за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Днес взех гривната. Ужасен съм. Батерията пада от 99 на 50% за около 3 часа.
Къде може да е проблема? Инсталирах Mi Fit. Напълно нов съм със смарт гривните и не зная къде може да е проблема.
Моля за помощ и идеи. Направих вече фактори ресет но няма промяна.
Фърмуера се ъпдейтна и сега е V1.0.2.66

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай

В началото батерията може да пада по-бързо от постоянното разцъкване на настройки, смени на циферблати и т.н.
Вариант 2 много вибрация (от известия) или причината може да е некачествен външен циферблат.
Пулсът (в най-хабящия си режим) се мери на една секунди, ако гривната стои постоянно откриваема също се хаби ток. Може с Блутуута на телефона да не си говори добре.
Ако днес е взета и това е фабричен заряд е нормално да падне бързо. Все пак не е сигурно дали са истински 99%.
Разгледай си внимателно настройките на Ми фит.
Ако някои не са ти ясни питай и тук - с радост ще помогнем.
Направи си я както ти харесва и ако не се укроти заряда след 1-2 зареждания значи може да става дума и за дефект.
Просто са много факторите, които трябва да се обмислят преди това.
Гривната има два откриваеми режима - и двата могат да се спрат, като за начало, ако няма да я свързваш с други устройства или приложения.
В настройките за сън и пулс (и стрес) можеш да влезеш и да видиш какво е сложено и да го промениш на каквото искаш.
Мисля, че при пълно натоварване трябва да пада до 10% на ден (или нещо около тази цифра), защото и двата пъти когато имах банд 5 я ползвах само няколко дни и реално не успях да видя след втория заряд какво се случва Big Grin
Под пълно натоварване разбирай следното: Включено мерене на пулс на всяка секунда, включено светване на екрана при вдигане на китката, осветление на 3-4-5(в зависимост от това дали е слънчево или съм цял ден в офиса, или вкъщи), вибрация от съобщения (50 на ден (минимум)), вибрация от входящи разговори (10-на на ден), вибрация за постигнати цели (стъпки), режим тренировка (2-3 пъти на ден) и друго не се сещам освен разцъкване по настройките, което също държи екрана включен. Съответно за външни циферблати - включена функцията за откриване и функцията за свързване на телефона с друг арр (за тест на нови циферблати). Може и 15% на ден да е падала. Нямам точен спомен, но в началото е нормално.
Като се зареди до 100 % и се остави още малко на зарядното вече трябва да започне да пада по-бавно батерията
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • N.Pavlov, redsys
Цитирай

Благодаря за отговора.
Снощи я заредих до 100%. Блутут на телефона беше спрян през ноща. Сутринта беше на 83%.
В момента е свързана с телефона с блутут. От апа съм пуснал единствено известията.
Общо взето без да правя нищо само седейки вързана батерията намалява с процент на час.. Поне така ми се струва.
Ще видя колко ще изкара днес и утре с пуснат блутут.
Като цяло имам чуството че нещо работи в бекграунда и харчи батерията. Но не мога да измисля какво може да е...
На телефона така пада когато е пуснат локейшъна Smile
Снощи след зареждането направих и фактори ресет пак за всеки случай...
Дано се пооправи това.. не можах да се зарадвам на придобивката Smile

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай

Пулсът. Виж да не мери на всяка секунда.
Като цяло виж всичко свързано с пулс, стрес, сън.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • N.Pavlov
Цитирай

Благодаря за съветите.
Днес прави точно седмица - тествах със спрян блутут с включване на ден по веднъж да си ъпдейтне инфото към апа.
за седем дни в момента съм на 56% което вече е успокояващо Smile
Сега мисля да тествам със пуснат блутут и там повечко опции пуснати да видим колко време ще изкара.

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
[-] 1 потребител изказва благодарност на N.Pavlov за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Дайте акъл Smile

Ми банд 5 + таблет.
Таблета е преинсталиран и не помнят акаунта към който е била гривната.

При опит да се свърже отново се получава следното:
   

Всичко ок, но понеже гривната се ползва от възрастен човек, всички излишни менюта са скрити от настройките на Зепп.
Т.е. няма настройки, няма ресет.

Мейла на ми акаунта е неизвестен
Цитирай

Ресет на гривната не се ли прави през гривната?
Тази настройка не може да се скрие
Цитирай

Може, може Smile
На 6цата не може, но тук дава да се скрие.

Довечера ще пробвам ресет пасс на всички възможни мейли, за които се сети човека и дано го уцелим.
Хардуерен ресет с комбинация или бутон - няма.
Цитирай

Просто не гледаш в правилната посока.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)