Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с безжичен Интернет на а1 и телефона ми
#1

Здравейте, наскоро се преместих и си пуснахме Интернет 75 Mb/s на А1. Това, че не достига тази скорост, па дори и повече от 30 не е вдигал никога няма да го коментирам, защото не е в интересите на съфорумците. Проблема ми е, че на моя телефон скоростта е плачевна, във фейсбук не ми зареждат постове дори, в ютюб клипчетата пък направо са мираж, изхвърля ме през 5 минути от мрежата и въобще положението е плачевно но само на моя телефон. На другия смартфон и лаптоп няма такъв проблем и всичко си върви гладко. Рестартирах телефона, Рестартирах мрежовите настройки на телефона, фабрично го ресетнах и нищо. Имате ли някакви идеи как и с каква гимнастика да го оправя, никъде другаде нямам такъв проблем, до преди 2 дни на старото място където живеех с Интернет на виваком и плащаме за 50 Mb/s изобщо нямаше такъв проблем. В момента плащам за youtube premium, Netflix, HBO go, nord VPN, spotify premium напълно напразно защото не мога да ги ползвам. Благодаря предварително за отделеното време.

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

По-скоро трябва да търсиш проблема в рутера. Ако е този, който го дават от А1 за ползване, силно препоръчвам да го смениш с друг. Или най-простото, като за начало рестартирай рутера, а не телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай
#3

Благодаря, Рестартирах рутера множество пъти но не се получава интересно защо на другите устройства няма такъв проблем, а само на моето. Затова търся грешката в него вече

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
Цитирай
#4

Пробвай да го занулиш ако знаеш как да си направиш настройките после. По принцип евтините рутери, които раздават операторите винаги имат проблеми с някои устройства, с други нямат.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

Или направо си вземи нещо по-добро от операторския. Аз бях с подобен проблем. От три телефона във вкъщи два се свързват, а моя в момента в който се свърже и връзката на рутера се разпада. Навсякъде другаде си беше ок. Взех си по-добър рутер и всичко заспа. По-добър рутер не означава скъп, за сума от 30 до 50 лв. ще си вземеш нещо качествено.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#6

(2019-08-20, 21:27:12)Luciana Bella написа:  Благодаря, Рестартирах рутера множество пъти но не се получава интересно защо на другите устройства няма такъв проблем, а само на моето. Затова търся грешката в него вече

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
Провери най напред някъде другаде дали телефона се свързва безпроблемно с WIFI.
Ако всичко е наред или викни техниците от А1 да ти заменят рутера, или си вземи друг.
Понеже и аз съм към А1 и ползвам техния рутер и досега не ми е създавал проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай
#7

Да, няма проблем с друг Интернет. Утре ще идва техник. Дано да не е от телефона

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
Цитирай
#8

И аз имам проблем с тях подобен, но съм с техен рутер и май от него идва всичко. Скандален нет имат като цяло или поне при мен е такъв.


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай
#9

(2019-08-20, 22:47:13)Luciana Bella написа:  Да, няма проблем с друг Интернет. Утре ще идва техник. Дано да не е от телефона

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
Ако проблема е от телефона трябва с всяка една WIFI да има проблеми.
А телефона ти има проблем само с домашния ти WIFI единствения виновник остава операторския рутер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай
#10

Смениха ми рутера и всичко е същото. Проблема си остава само на моя телефон. Как да го оправя?

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
Цитирай
#11

Вземи от някой познат рутер от марка и модел различен от твоя и виж с него как е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetan24 за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай
#12

Препоръчвам, нулиране на мрежови настройки, на телефона.

Винаги искаме това, което нямаме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на petio_venkov за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай
#13

(2019-08-24, 11:26:52)petio_venkov написа:  Препоръчвам, нулиране на мрежови настройки, на телефона.
Нулирани са те, както я последствие и целият телефон.

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk

Някой може ли да ми препоръча добър рутер от България, защото не ми се чака от Китай.

Sent from my Samsung Galaxy S 10 plus using Tapatalk
Цитирай
#14

Не си посочила условия за ползване (площ, брой стени тухла/панел, едно/двубандов и т.н.) и бюджет. Има такава тема - Избор на рутер
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetan24 за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай
#15

Поради пренаселването с WiFi мрежи проблема може да е и това, че рутера на някой комшия да е на един и същ WiFi канал с вашия.
Ползването на автомачен избор/смяна на канал не винаги е добро решение като са повече мрежи.

Свалете си WiFi Analyzer и разгледайте Channel graph и сменете WiFi на рутера си към този канал, който е най-подходящ. На 2.4GHz най-свободен е 14 канал, но не всички рутери и най-вече не всички устройства го поддържат, затова 13 (или 13+9 за ac) канал остава най-походящия избор (ако някой друг наколо вече не го е "избрал").

Най-добре е ползването на двубандов рутер 2.4GHz + 5 GHz и да се настои отделна 5GHz мрежа, към която да се връзвате. Вярно, че след втората стена почтни нищо не минава, но пък проблеми със скоростта няма да има.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)