Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон около 400лв
#1

Здравейте,
Накратко търся си телефон около 400-450лв който да ми върши нормална работа и да е стабилен. Нищо особено не изисквам от батерията и качеството на екрана, камерата снимам но също не искам нещо специално, фейсбук браузър и така нататък да си вървят гладко за поне 2 годинки напред. Вмомента съм със мото г6 плей и съм доволен от работата му но тъй като ми дойде голям често го изпусках и се счупи. За момента съм загледал а40 самсунг тъй като е компактен модел но като минус там няма лед светлинка нито аод, мейт 20 лайт от друга страна пък е по голям но за сметка на това има по голяма батерия лед светлинка двойна предна. Редми ноут 7 идва доста голям но той пък предлага супер характеристики въпреки че миуи не ме грабваше като го пробвах. Като цяло клоня към а40, но ми е влезнала и друга мисъл че за 100лв долу а20е изглежда доста приличен като го ползвах почти не се различаваха по работа дори и при камерите не беше значителна разлика и се чудя дали 1гб рам надолу ще повлияе до толкова на браузването на фейсбук за 2г. Напред да кажем. Благодаря предварително за предложенията Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

A40 е солиден избор за тези пари и желаната употреба. Като цяло и по-евтин телефон ще свърши работа. За фейсбук и сърфиране в нета нямаш грижи, като цяло всеки модерен телефон се справя с това. Рама и на двата телефона е достатъчно. Като голям минус на А20е е TFT дисплея,който е много по-зле от super amoled-а на А40 от към цветове;друго нещо А20е има 2 пъти по-малко вградена памет,бих казал А40 си заслужава парите отгоре. Според мен и над 2 години ще те изкара с толкова лека употреба.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • Dsrkv
Цитирай
#3

До сега винаги съм използвал 32 телефон и никога не съм имал проблеми тъй като имам 5 апа музиката си ми е спотифай и снинките в гугъл снимки мен 3 гъби рам ме интересува на а20е дали ше не изкарат, за дисплея ще ги сравня по добре, явно окото ми е по простовато толкова не доглеждам хаха. Нещо подобно като размери и цена на а20 може би с една гъба рам повече дали има? Иначе а40 много ми хареса определено
Цитирай
#4

Samsung Galaxy A40 е добър, но е пластмасов, както и всички в този клас, а и няма да се справя добре след една година, защото е бюджетен клас.
Xiaomi Redmi Note 7 е с по-голяма батерия и като цяло мисля, че е по-добър.
Но няма да се справят както си мислиш, защото вече и приложенията станаха по-тежки.
А и с тези малки телефони, вече е трудно да се направи избор, защото вече всички телефони са големи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dsrkv
Цитирай
#5

Което значи че трябва да купя нещо среден висок клас за да ме изкара 2години? Не съм от най - разбиращите. Аз си мисля че 400лв не са малко за мойте нужди но вероятно го има това отежняване на приложения...Батерията като че ли ми е най - малкия проблем тъй като ежедневието ми е свързано с места на които мога да го зареждам. Значи 3/32 ъпсурт 4/64 може би?
Цитирай
#6

(2019-08-21, 14:46:57)hazART написа:  Samsung Galaxy A40 е добър, но е пластмасов, както и всички в този клас, а и няма да се справя добре след една година, защото е бюджетен клас.
Xiaomi Redmi Note 7 е с по-голяма батерия и като цяло мисля, че е по-добър.
Но няма да се справят както си мислиш, защото вече и приложенията станаха по-тежки.
А и с тези малки телефони, вече е трудно да се направи избор, защото вече всички телефони са големи.
Няма как телефон с 4гб рам и процесор-модел 2019 да не се справя след една година. Определено е малко по-слаб от redmi note 7 и не става за игри(слаб графичен процесор),но няма да има проблеми и след една и след 2 години с лека употреба като фейсбук и интернет. Redmi note 7 си е чиста тухла като размери,по-голям и от moto g6 play,да не говорим и за гадния китайски софтуер,много по-зле от one ui. Друг добър телефон с такива компактни размери няма(за тези пари нов;втора употреба sony xz1/2 compact не ги слагам).
Аз лично почти редовно си ползвам по-старите модели телефони и не виждам кое приложение е станало толкова тежко. За експеримента тъкмо си свалих пълната версия на фейсбук на galaxy s2-ката(телефон от 2011 година),за да видя колко тежка е станала и ''изненадващо'' си бачка добре,разбира се малко по-бавно зарежда(5-6 секунди),но определено работи повече от достатъчно добре;забележката е,че гълта близо 100мб рам в background-а,което е много за телефон с 1гб рам,за това и ползвам lite версията на него. За телефон с 3-4гб рам и сега и в бъдеще никакъв проблем няма да е.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • Dsrkv
Цитирай
#7

Склонен съм да повярвям на горното мнение тъй като от моторолката нямам забележка, току що гледах една реклама на румънския магазин по тв на galaxy m20. Големичък е но пък за 350лв 4/64 мисля че е най доброто за тези пари, а и двойна камера и малки рамки но как стои въпроса с гаранцията при тези смисъл коректни ли са или са измислена работа хаха. И някой да е имал докосване до М серията до колкото разбрах е заместител на J серията а аз от нея съм ползвал 5 2015 и не ме е разочаровал за година и половина Smile
Цитирай
#8

(2019-08-21, 18:17:12)Dsrkv написа:  Склонен съм да повярвям на горното мнение тъй като от моторолката нямам забележка, току що гледах една реклама на румънския магазин по тв на galaxy m20. Големичък е но пък за 350лв 4/64 мисля че е най доброто за тези пари, а и двойна камера и малки рамки но как стои въпроса с гаранцията при тези смисъл коректни ли са или са измислена работа хаха. И някой да е имал докосване до М серията до колкото разбрах е заместител на J серията а аз от нея съм ползвал 5 2015 и не ме е разочаровал за година и половина Smile
Не бих ти препоръчал този модел,доста е голям както си написал и е с TFT дисплей. От друга страна батерията е грамадна. А40 се намира за около 390лв:
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...460142022/
40лв отгоре според мен си струват ако цениш компактния размер и добрия дисплей. Иначе ако говориш за емаг(няма смисъл да крием имената) гаранция имат телефоните от там,ако нещо се развали пращат куриер и го ремонтират за около 20-30 дни,ако не стане ремонта сменят телефона или връщат парите. Обаче доколкото съм чувал,ако не им пратиш пълен комплект с аксесоарите отказвали гаранцията.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • Dsrkv
Цитирай
#9

Попринцип държа на компактния размер определено.. гледах и аз офертите в пазарувай, но най на тия ситител скайфон и подобни гаранцията не е ок?
Цитирай
#10

(2019-08-21, 18:34:22)Dsrkv написа:  Попринцип държа на компактния размер определено.. гледах и аз офертите в пазарувай, но най на тия ситител скайфон и подобни гаранцията не е ок?
За skyfon и аз съм чувал лоши неща за гаранцията,за ofisite и smartfoni като цяло са много положителни отзивите,лично нямам опит с тях. Като гледам ofisite и физически магазин имат,не би трябвало да има проблеми с гаранцията там,или поне не мога да намеря отзив който се оплаква от отказана гаранция,а има над хиляда отзива за магазина.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#11

Това ти го казвам от опит, а и съм виждал какво става с такива телефони.
Но ти твърдиш, че не го ползваш много, би трябвало да те изкара.
А такива магазини като Skyfon не са за препоръчване, защото ги взимат на евтина цена от сив внос, което значи, че са предназначени за други региони и няма да имаш актуализации. А и гаранцията е рискова и ще те бавят много ако нещо стане, и няма да ти дадът телефон, който да използваш, докато твоя е в сервиз, а и в него не се знае какви чащи ще му сложат.
Най-добре от оператор, техно верига, а още по-добре е от OLX.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Най - вероятно ше дам 20-30-40лв и просто ше го взема от техномаркет да кажем...някакви алтернативи на телефончето със подобни размери хар. цена?
От олх?
Цитирай
#13

Да, там гледаш неразпечатвани с гаранция от оператор и се пазариш.
Ако ти се чака, ги парази и чакай друга обява ако няма цвета, който искаш.
Ако не ти се чака, просто звъниш на човека. Така ще види, че няма да го излъжеш, и пак ще е по-евтин телефона.
Но ако нямаш опит и мислиш, че няма да е сигурно няма смисъл.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

Моето скромно мнение, Самсунг - само флагмани. Средния им клас след година едвам мърда, всичко му тежи. За среден клас телефон Huawei/Honor или Xiaomi.
Може и нещо с чист андроид, моторола или нокия, разгледай ги. За мен най-добър в тоя ценови диапазон е Redmi Note 7, може да не ти допадне от към софтуер обаче, на мен MIUI ми харесва, но това си е субективно.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#15

Да, най-добре Xiaomi Redmi Note 7 нищо, че не е Super AMOLED, но пък има по-добри характеристики.
Всички лагват след определено време, каквито са и Samsung, Huawei и Xiaomi, но Xiaomi поне предлагат най-много в този клас телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Huiwei mate 20 lite изглеждаше по-приятен от ноте 7.. Нещо просто във ноте не ми харесва незнам..размера също, вярно свиквя се но в джоб за ползване с една ръка са прекалени големи..
Edit: Попаднах на доста интересен смартфон вмомента в техномагазина са го пуснали за 320лв. Става въпрос за xiaomi redmi a2 lite
Камерите доколкото виждам са слабички, но живота на батерията, Андроид уан който е чист? Какво ще кажете Smile
Цитирай
#17

Чист Android означава, че няма намеса от производителя, няма негови допълнителни приложения и не е модифициран от него като икони, настройки и други. Плюсовете му са, че получава навреме ъпдейти, и върви по-гладко. Huawei Mate 20 Lite е по-добър от Xiaomi Redmi A2 Lite, защото е среден клас, а другия е бюджетен, нищо, че е с чист Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

В крайна сметка май ще прежаля размера и ще взема редми н7 за 340лв са го пуснали тъй като май май превъзхожда всичко в ценовия сегмент
Цитирай
#19

(2019-08-23, 14:22:00)Dsrkv написа:  В крайна сметка май ще прежаля размера и ще взема редми н7 за 340лв са го пуснали тъй като май май превъзхожда всичко в ценовия сегмент

Това е най-правилното решение съразмеримо със цена/качество и параметри.
Цитирай
#20

Да според ревютата няма по - добро рано или късно явно трябва да свикна със 6 инчовите телефони, а кати за начало ще сложа от тези силиконови калъфи отпред и отзад и ще преглътна дървения дизайн ??
Цитирай
#21

https://www.xiaomishop.bg/redmi-note-7-k...ab-nillkin
Аз съм с ето това и ми е доста удобно не опира на камерата
Цитирай
#22

Xiaomi Mi A2 (lite версията). Влиза в бюджета, даже ще останат пари. Не е много голям, добра батерия, Android One програма (чист Андроид). Щях да си взема него вместо Moto One, но на деня нямаха 64/4 GB модела, а и имат много близки характеристики.
Цитирай
#23

И аз между другото обмислях този вариант интересно ми е камерите как се справят въпреки че не съм толкова взискателен
Цитирай
#24

Според мен се справя повече от очакваното за този ценови клас. Щом не си взискателен, отивай и грабвай една бройка Wink
Цитирай
#25

(2019-08-23, 17:34:50)Dsrkv написа:  И аз между другото обмислях този вариант интересно ми е камерите как се справят въпреки че не съм толкова взискателен
Камерите са добри а може да сложиш и гугъл камера за нощни снимки става добре
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)