Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя microsd карта да взема?
#1

Бърз въпрос, коя от двете карти с памет да взема и каква е разликата между тях, че аз май не виждам?
https://smartphone.bg/microsds-samsung-MBMC128GAEU
https://smartphone.bg/microsds-samsung-MBMP128GAEU

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
Аксесоари
#2

128GB microSDXC Samsung EVO Plus Class 10
Имаме 5 карти и досега не е имало проблеми.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

Тази от втория линк, защото е с 10 години гаранция и защото е "Скоростен клас Grade 3, Class 10".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

И двете са Grade 3. Остава разликата с гаранцията, което не е малко
Цитирай
#5

(2019-08-21, 17:53:54)dksan написа:  Бърз въпрос, коя от двете карти с памет да взема и каква е разликата между тях, че аз май не виждам?
https://smartphone.bg/microsds-samsung-MBMC128GAEU
https://smartphone.bg/microsds-samsung-MBMP128GAEU
Тук е по-евтина.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#6

(2019-08-22, 08:50:22)Luke Netwalker написа:  Тук е по-евтина.

Да,няма разлика в гаранцията от 120 месеца с червената 128GB microSDXC Samsung EVO Plus Class 10 .
Много гаранция дават за което се радвам много ,но проблема и контрата в това е че след 8 години примерно тая карта няма да има стойност и ако трябва да се смени е нещо ужасно ще разправям на бързо какво ми се случи след като една 64гбSanDisk карта здаде багажа на около 8-та година.Беше ми интересно кой и как ще я поднови,смени тая карта. След като ходих до магазина един път да питам как се процедира те ми обясниха да оставя да я тестват и прегледат тая карта и евентуално ако е дефектна ще ми я сменят.Речено и сторено отивам в магазина с дефектната карта 64гб SanDisk оставих я за около седмица да я тестват и ми се обадиха да си я взема .Отивам и се надявам да ми дадат нова карта да ама НЕ ,директно ми заявиха че трябва да се свържа с SanDisk да им изпратя дефектната карта и там да я тестват и ако установят че е дефектна ще ми пратят нова.Така и направих и след кореспонденция-та от няколко E-Mail-а въпроси от SanDisk ми изпратиха и картата 64гб SanDisk Дори и не бе в оригинална опаковка ами свита, опакована в хартия ............. Angry
Точно не си спомням, но мога да проверя кога точно и на колко години картата 64гбSanDisk сдаде багажа но мога да проверя ако има интерес.
Картата си седеше в един таблет който не бе в употреба, а седеше на зарядно от по голямата си част от времето и това му беше.

Има намаления по амазоните от време на време 512Гб за около 120лв или 256гб за около 70лв.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

(2019-08-22, 09:24:32)Compare написа:  ще разправям на бързо какво ми се случи след като една 64гбSanDisk карта здаде багажа на около 8-та година
Не мога да се похваля с толкова възрастна карта Smile . Според мен 8 години е сериозен експлоатационен срок и дори картата да не се повреди, човек трябва да мисли за подмяна. Веднъж ми се повреди карта в гаранционен срок (след около година работа в таблет) и ми я смениха. При всяко включване на таблета/смартфона той прочита картата. Това е операция на достъп. Някъде бях чел, че една добра карта трае около 10000 такива операции. И аз на един таблет имам стар Samsung Pro на около 5-6 г. и засега всичко е наред (да не чуе дявола, както казваше баба ми Big Grin ). Дано не си загубил информация, че 64 GB е много.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#8

Сега погледнах и касовата бележка на дефектната карта която е от 2012г.
Значи не са 8г. ами около 7г. да бъда по точен. Не ,аз по принцип нямам кой знае каква важна информация като изключим снимки който са по сървърите вече както и по хардисковете. А и точно в тая карта нищо съществено не държах .
А щом са и дали някак си 10г на картата гаранция не гледам нищо а си я ползвам на воля .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)