Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 10/Note 10+
#51

Има 36% оставаща батерия но Милфски не одобрява  Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#52

36% при почти неизползван телефон, но Микроба не вдява.
Цитирай
#53

(2019-09-04, 06:45:34)milss написа:  За две денонощия и половина само 4 часа екран. Почти всеки телефон ще издържи толкова.
Чак пък всеки... Ето още един скрийншот като развитие един вид. 6 часа екран и 2 часа фейсбук.

Galaxy S
Galaxy S4
Galaxy Note 4
Galaxy Note 8 Black
Galaxy Note 10+ Aura Black
Galaxy S22 Ultra 12/256GB Phantom Black
Цитирай
#54

Не казвам, че е лош резултат, но не е и от най-добрите. Ако погледнеш пост #4 в тази тема ще видиш, че и при мен е сходно положението.
При мен и теб тези резултати са на Wi-Fi, но на мобилни положението е друго
Нищо не ми пречи да го ползвам само на Wi-Fi, да направя над 8 часа дисплей и после за скрийншота да включа LTE. Но кого лъжем ако не себе си. Това последнот не се отнася за теб, а до онзи заядлив индивид от пост # 51.
Цитирай
#55

Най-накрая читава батерия в моя случай!

Имах S8+ - батерията биваше що-годе
Взех си Note9 - след ден нормална употреба - батерията е на 15% към 8 вечерта, ако го използвам по-сериозно имаше нужда от зареждане още в ранния следобяд.

10+a сега след същия ден нормална употреба към 7-8 беше на 50-40%.

Изглежда че няма да се притеснявам за ток посотянно, както с 9ката.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#56

Какво си го правил този Samsung Galaxy Note 9 той държи много, а ти едвам си изкарвал, ако е така. Но с този чак пък на тези % малко, не знам, но ако е така, е добре, значи имат сериозни подобрения.
mills е бил поет.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#57

Специално за батерията при всеки е индивидуално. Един го ползва повече на мобилни, друг на Wi-Fi, трети играе игри. Лошия обхват също "яде" доста от батерията. @teneke-то е доволен, @BGDropche-то не е. Той даже май го е разкарал Ноут-а.
Цитирай
#58

Felipe
Вятър работа са вероятно твойте познания по темата. Андроид работи предимно с натрупан кеш и му трябва време за да се намести. Освен това Адаптивна батерия е реално полезно нещо и също му трябва време. Преди да апострофираш колегите, почети малко.
И аз засега съм надоволен от Ноут 10. Но е само на ден.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#59

Въпреки че процесора е 7нм пред 8нм на С10+ при Ноута има нещо неоптимизирано все още. Със С 10+ направих 8 часа СОТ като го ползвах с две сим карти, а със Ноута едвам 5 часа и то с една сим карта.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#60

В роуминг точи доста батерията.Дали,че търси редовно между трите оператора и постоянно се мести от единия към другия,когато намери по хубав сигнал.До вчера бях с Ноут8,с немска карта съм и на моменти съм забелязал, че и загряваше телефонното. Когато беше свързан с А1 ми изчезваше мобилния нет,но избера ли Теленор или Виваком всичко си е ок.
Цитирай
#61

(2019-09-06, 06:00:28)tonus написа:  Въпреки че процесора е 7нм пред 8нм на С10+ при Ноута има нещо неоптимизирано все още. Със С 10+ направих 8 часа СОТ като го ползвах с две сим карти, а със Ноута едвам 5 часа и то с една сим карта.
При мен положението е почти същото ,с Ноута правя максимум 5.30-6 часа Сот . Но да не забравяме ,че екрана е с 0.4 по-голям от на С10+ .
Цитирай
#62

Надявам се след няколко ъпдейта нещата да бъдат оптимизирани и всичко да си дойде на мястото. Помня че в края на миналата и началото на тази година особено при прехода от андроид 8 към 9 и Ноут 9 имаше всевъзможни проблеми които в последствие бяха изчистени.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#63

(2019-09-06, 06:00:28)tonus написа:  Въпреки че процесора е 7нм пред 8нм на С10+ при Ноута има нещо неоптимизирано все още. Със С 10+ направих 8 часа СОТ като го ползвах с две сим карти, а със Ноута едвам 5 часа и то с една сим карта.
Не знам дали е от това че сложих последният ъпдейт на софтуера или това че успях да деактивирам напълно АОД и Биксби с CCSWE App Manager, но направих рекорден СОТ 10 часа и 31 минути  смесено ползване wifi и 4g включващ браузване, youtube, филми през hbo go и mx player pro, гледах вчера и квалификациите на формула 1 през da player и 4g. При същото ползване преди това максимума ми беше 5 часа и нещо а със С10+ 8часа, както съм споменал по-горе. От това по-добре няма накъде според мен. Само искам да отбележа че на ползвам Фейсбук, Месинджър и Инстаграм.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#64

Колеги, разберете че СОТ не е мерило за батерията. Ако не го вадиш от ръце прави повече СОТ. Защото няма загуба от стендбай, мрежи, фонови процеси...То ест 100 процента от батерията отива за СОТ. Ако обаче телефона седи 3 часа не активен, в това време заминават примерно 10 проц. батерия. Това намялва СОТ за този цикъл, но пък запазва батерията, защото не е натоварена. А именно дрейна в стендбай е по важен, защото това показва оптимизирани ли са процесите, мрежовата връзка, почива ли си телефона или се товари мълчаливо... . Той и СОТ варира много според ползването. Едно е да висиш в нета, друго е да житкаш 3D игрица. НЕ СЕ подлъгвайте с тоя СОТ. Гледайте като седи неизползван, тогава колко процента отлитат. Това реално показва дали ще ви изкара деня или не. Защото ако ти е важен телефона за вечерта примерно, можеш и да ограничиш игрите и щракането в нета. Ама като си губи в стендбай по над 5 проц. на час, то има защо да се тревожиш за вечерта.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • bobby_0923, emilkolev85, ivanov_km
Цитирай
#65

Това ми е ясно, но от друга страта като имах iphone 8 plus стоеше в стендбай на 100% в продължение на8-10 часа и като започнех да го ползвам сериозно по същият начин батерията правеше 5 часа СОТ въпреки много добре оптимизиранана ios.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#66

При iPhone е оптимизирано потреблението на енергия в неактивен режим, когато не го пипаш буквално не мърда с часове батерията. Но ползваш ли го си харчи енергия колкото всеки друг телефон. С iPhone X максимума ми беше 6:30 часа SOT за един ден ако го хвана и не го пускам. Ако обаче не го пипам цял ден, вечерта мога и с 95% да завърша деня, което с андроид е невъзможно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#67

При iPhone батерията в началото пада много трудно, даже и след актуализация на софтуера, пак седи на същите проценти и дори след 18мин. във Facebook. Но пък пада много бързо когато е на малко %, което не е много добре, защото тогава може и най да ти трябва. Докато при Android всичко е умерено.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#68

А и батерията на Айфон е малка. Логично е като я натовариш да свърши бързо.Но пък оптимизацията му в стенбай е супер.Супер, супер, ама за мен Айфон не е съвсем смартфон. Не го намесвайте тук. Не слагайте Теслата при Масъл кар-а.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#69

(2019-09-10, 18:08:53)ivan_vylka написа:  При iPhone е оптимизирано потреблението на енергия в неактивен режим, когато не го пипаш буквално не мърда с часове батерията. Но ползваш ли го си харчи енергия колкото всеки друг телефон. С iPhone X максимума ми беше 6:30 часа SOT за един ден ако го хвана и не го пускам. Ако обаче не го пипам цял ден, вечерта мога и с 95% да завърша деня, което с андроид е невъзможно.

Верно е, G4ката от подписа я ползвам само за гледане на филми на работа и при положение че съм се изгаврил с батерията още през първата година от излизане на телефона (стоеше постоянно в зарядното) и до ден днешен като го прибера петък вечер, цял уикен на стендбай и понеделник сутрин има над 50%, да не кажа над 70%.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#70

Аз на Самсунг им хванах цаката донякъде де. От S8 насам им забранявам всички фонови процеси. Един по един. Даже и система Андроид. Притеснявах се примерно за алармата сутрин, ама си се включва. Разните там анотации от Месинджър и бла бла така или иначе ги поглеждам като му светна дисплея. Докато ми седи в джоба дали е пристигнало нещо или не, все тая. Като имам време да го изкарам , тогава ги чета. По този начин на дневна база печеля около 20% батерия. То ест изкарва си ми деня пре спокойно, че има и още.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#71

@Bavarche
Стана ми любопитно, би ли обяснил с какво забраняваш процесите? До сега не съм забранявал система андроид, тъй като в нея се включват множество процеси.
Такъв принцип със святване на екрана и появяване на известията се наблюдаваше в huawei едно време (сега не знам, супер агресивно затваряне на приложенията).
Цитирай
#72

(2019-09-13, 18:18:18)galaxyhopper написа:  @Bavarche
Стана ми любопитно, би ли обяснил с какво забраняваш процесите? До сега не съм забранявал система андроид, тъй като в нея се включват множество процеси.
Такъв принцип със святване на екрана и появяване на известията се наблюдаваше в huawei едно време (сега не знам, супер агресивно затваряне на приложенията).

Моят съвет като дългогодишен ползвател на Note серията и Samsung като цяло е да не се занимавате с тези глупости в началото на работния цикъл на телефона просто няма нужда и това което ще спестите в най-добрия случай е 2-3 процента батерия, а с тези спирания на процеси е напълно възможно нещо да спре да работи.
Моят Note 10 + ме изкарва през деня (06:00 - 23:00ч) и накрая на деня имам около 30 процента батерия, нищо не съм спирал или ограничавал, макс резолюция, постоянно сменя Wi-Fi с 4G, защото на работа в офиса има Wi-Fi, но когато съм на терасата и пуша е 4G. СОТ-а е между 4 и 5 часа. Онзи ден гледах 2 часа клип 4K в YouTube, батерията падна от 98 на 84, така че съм повече от доволен особено в сравнение със стария ми Note 8. Единсвено съм изключил (disable) Netflix, OneDrive и още 2-3 такива приложения, които не ми трябват, но процети не съм пипал, дори добрата стара Bixby си върши "нейните" неща Smile

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#73

Едва ли ще тръгне някой да спира системни процеси и приложения за 2-3% батерия. Всеки сам си преценява . Аз спирам AOD заради гадния надпис който се появява при зареждане. Сутрин пак си го активирам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • losh1
Цитирай
#74

(2019-09-14, 12:18:19)milss написа:  Едва ли ще тръгне някой да спира системни процеси и приложения за 2-3% батерия. Всеки сам си преценява . Аз спирам AOD заради гадния надпис който се появява при зареждане. Сутрин пак си го активирам.

Въпросът е, че някой процеси водят до други процеси и т.н т.е може да спреш нещо, което да прецака друго. AOD е нещо съвсем различно, но да така си е, всеки си преценява.

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#75

Не спирам процесите, ограничавам ги във фон. Влизам на Ползване на батерията и там са си подредени всички приложения от горе надолу кое колко е дръпнало за текущия цикъл. НЕ СЪМ дал да ми излизат системните процеси. От там си влизам във всеки процес и му давам Позволяване на фонова активност НЕ. Един превключвател е образно казано.

Не споря с никой, нямам задълбочени познания, но това ми спестява ок 20 % батерия в стендбай. Защото през деня телефона си ми седи в джоба и го светвам когато имам време да видя какво става. Нямам време да го бърникам. Така след 10 часа на работа имам едни 70% батерия за вечерта. Без тия ограничения ми оставаха ок 50%.    

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)