Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени от Samsung Galaxy Note 10/Note 10+
#26

За да снимаш бързо, трябва затворът да се затвори бързо, тоест да има много светлина. Другият вариант е да има много шум.
При какви условия ги снимаш?
Няма как на слънчево време да стават размазани. Зависи и как се движат де, но трудно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-10-30, 22:38:14)Victormihov написа:  Въобще не съм доволен от камерата.
Не знам да снимам въобще, но с Айфона се справях страхотно, тук снимките са плачевни.
Не разбирам, нищо от камери, просто насочвам и щракам, ако искам да фокусирам даден обект просто пипам екрана където е обекта, с бившите ми смартфони всичко беше прекрасно, дори и преди няколко години, тук обаче е зле.
Даже и да имам знания, искам да снимам бързо, децата са бързи, това правех преди, сега не става точно така.
Къде бъркам.
[Изображение: 20191024-081411.jpg]
[Изображение: 20191029-105840.jpg]

Кажете си тежката дума, не ми е целта да хейтвам, но не ми казвайте, че телефона е само за хора дето разбират от фотография, иначе супер смартфон, но няма една хубава снимка на децата, все размазани.
Спрях да ги снимам. Ще изчакам Андроди 10 и там, ако е така, не ми остава друго освен да иде за продан.
Имаме и к20 про в семейството- там пък въобще камерата ееее.... мама миа.

Явно начина ти на снимане изисква по-бърз аутофокус.Някъде в мрежата четох,че ultra wide камерата има забавен аутофокус.
Аз съм с андроид 10.Не виждам големи разлики в качеството на снимките.Не чакай чудеса.Щом не ти харесва ,продавай и си вземи iphone 11 pro или pixel 4x
п.п.Сега се сетих,в настройките на камерата има опция "задържане на затвора за серийна снимка".Пробвай и с този вариант.Може една от няколко снимки да се фокусира навреме.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
[-] 1 потребител изказва благодарност на venes за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#28

Благодаря ви.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#29

Добре де но виж какво снимаш. На първата снимка снимаш в хале като си застанал срещу прозорец, а в халето е пуснато поне два вида по спектър осветление. На стъклото на Форда се отразява външната светлина. Е как да се получи снимката?
На втората снимка си застанал толкова близко до номера снимаш го от горе и искаш да получих идеалният фокус. Това което си се опитал да фокусираш апарата трудно отличава на фона на всичко което попада в обектива На снимката се виждат силни отражения. При такива условия няма как да получите чиста снимка. За перфектната снимка си трябва и познания. Спазвайте основните правила и нещата ще се получават. Първото и основно правило е да не се снима срещу източника на светлина.
Цитирай
#30

[Изображение: 20191031-074250.jpg]
upload image

Ето още една от сутринта, вадя и щракам, добра е, но според мен не е на нивото на Айфон.
И познания нямам, точно това е целта, вадиш и щракаш.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#31

(2019-10-31, 14:29:11)Victormihov написа:  [Изображение: 20191031-074250.jpg]
upload image

Ето още една от сутринта, вадя и щракам, добра е, но според мен не е на нивото на Айфон.
И познания нямам, точно това е целта, вадиш и щракаш.
Кое мислиш, че не е на нивото на iPhone в тази снимка?

Sent from my Samsung Galaxy Note 10+ using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на iNfRaSoNiC за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#32

[Изображение: 20191031-184257.jpg]
Ето вечерна, какво мислите?
Изчистен обектив.
Не снимах бързо, насочих, изчаках 5 секунди и тогава снимах.
Кажете вие какво мислите?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#33

На мен ми хареса. Смятам, че хубаво се е получила.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#34

Никак не е зле снимката.
Тука до десетина дена трябва да го купя и ще снимам едни и същи неща с него и айфона да видя как е.
Иначе айфона наистина има отлична камера.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#35

Използва ли опцията за нощен режим?

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#36

Не, защото много бавно снима.
Благодаря ви, явно аз имам някакви странни изисквания и си въобразявам.
Оставам с него, освен снимките му, не намирам нито един минус, прекрасен смартфон.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#37

(2019-10-31, 18:44:42)Victormihov написа:  [Изображение: 20191031-184257.jpg]
Ето вечерна, какво мислите?
Изчистен обектив.
Не снимах бързо, насочих, изчаках 5 секунди и тогава снимах.
Кажете вие какво мислите?
Според мен е далеч от това, което трябва да е.
Само цветовете са добри, но вероятно заради многото осветление. Иначе нито фокус, нито детайл

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#38

Хах
снимката си е добре. И фокус има , за цветовете няма как да се каже като не знаем реалната сцена. Няма шум, което е големия проблем на снимането вечер с телефон. Няма и онва разливане на цветовете което се вижда при Хуавей.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • arrogant
Цитирай
#39

[Изображение: 20191031-190545.jpg]
Ето още една от вечерта, изкарах-щракнах.
Без да мисля.
[Изображение: 20191031-185439.jpg]
На изкуствена светлина.
[Изображение: 20191101-064921.jpg]
Рано сутрин.
Всички снимки са- вадя щракам.
От фотография не разбирам нищоSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#40

https://ibb.co/qyZWTg1

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#41

За видео iPhone е по-добър. За снимки вече опира до предпочитания. Аз лично харесвам снимките от iPhone повече. На Note-a нещо му убягва белия баланс на авто спрямо iPhone, HDR на моменти е слаб и цветовете му са прекалено "напомпани", като на повечето модели Samsung.

https://youtu.be/kgbz5KbIatI
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#42

Дайте идея как да качваме безплатно снимките в оригинален размер. Tapatalk вече трябва да си с VIP акаунт за да качваш в оригинален размер снимката Sad Разбира се без линк за споделяне Smile идеята е снимката да се вижда във форума в пълен размер.
Цитирай
#43

Имаш други варианти, външни препратки от Google Drive, One Drive и т.н. Иначе абонаментът на Tapatalk за година идва 10 лв. Плащам си, не ми е проблем, а и откакто го ползвам това приложение, форуми на PC и в други програми не чета. Всичко правя само тук, изключително удобно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#44

Аз съм си свалил приложението imgur на телефона и ги споделям от там.
Снимката не е от ноут10
[Изображение: Wj99nb1.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#45

[Изображение: 2Xgiu2z]
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG, tsvetan24
Цитирай
#46

Упсс, някои не е издържал Smile
Цитирай
#47

Wink
Това е първата ми снимка с него Smile

[Изображение: 2NO4fPs]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 5 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • HardrockMan, martoo, N.N., NaniG, tsvetan24
Цитирай
#48

Ето една типична бг снимка[Изображение: ce6d8d817a23c120d39d7f843d3b526a.jpg]

Sent from my Samsung Galaxy Note 10+ using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#49

[Изображение: 33NeGbs]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG, tsvetan24
Цитирай
#50

[img][url=https://postimg.cc/VJHdptF7][Изображение: 20191106-131654.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на N.N. за това мнение:
  • Be6i4, HardrockMan, NaniG, tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)