Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с таблет леново A 7600-F
#1

Здравейте , от вчера имам проблем с таблета ми lenovo A 7600-F  , както го използвах изгасна и след това няма включване - стига само до loading screen(т.е логото и до там) .Носих го в един сервиз при което ми казаха ,че паметта си е заминала.Като получих таблета и при опит за пускане дава грешка TOOL DL image fail на loading screen.Има ли възможност наистина да си е заминалата паметта или просто да не са го флашнали както трябва ? Понеже сега и при включване с USB кабел в лаптопа , не мога да се свържа понеже таблета сега постоянно се рестартира до loading screen. Ако някой има опит с подобни грешки да сподели , благодаря.

Не ми се е налагало да флашвам собственоръчно до сега таблета -  не знам как да го направя след като не мога да вържа таблета с лаптопа - като го включа към него , таблета постоянно се "рестартира" и до там , лаптопа индикира,че има включено устройство, но явно поради постоянното рестартиране на таблета не може да се направи връзката ?

Но най-главното което ме интересува е как да разбера дали наистина е заминала паметта и има ли смисъл да си играя с флашването ?
Цитирай
Аксесоари
#2

за мен постоянното рестартиране може да значи и други неща:
1. има нужда от ресет на фабричните настройки през стоковото рекавъри
2. заседнал бутон power
3. софтуерен проблем (чак тук бих флашвал)
4. и на последно хардуерен проблем
Щом е медиатек би трябвлао да може да се флашне и без батерия (така няма да се рестартира, ако не е от бутона за захранването проблема)
Цитирай
#3

(2019-08-23, 12:33:25)suffer написа:  за мен постоянното рестартиране може да значи и други неща:
1. има нужда от ресет на фабричните настройки през стоковото рекавъри
2. заседнал бутон power
3. софтуерен проблем (чак тук бих флашвал)
4. и на последно хардуерен проблем
Щом е медиатек би трябвлао да може да се флашне и без батерия (така няма да се рестартира, ако не е от бутона за захранването проблема)
Power бутона си щрака нормално , не мисля че е от него. Но това TOOL DL image fail не го ли изписва след несполучливо флашване или се бъркам. Май в сервиза са се опитали , но понеже ми казаха направо,че паметта била заминала и не могат да го оправят и ме пратиха да търся друг сервиз (разговора беше по тела и не ми се занимаваше да споря с момчето). Иначе за стоковото рекавъри имаш предвид да вляза през боот мену-то на самия таблет така ли ? Опитах се и не можах да го отвора не знам на какво се дължи (бутона за звука надолу + power button?)

Щом е медиатек би трябвлао да може да се флашне и без батерия   - 
означава че дори и лаптопа да не октрива таблета като устройство в My computer мога да го флашна ли ? Понеже там таблета не ми излиза да го explore-на.
Цитирай
#4

за да мине флаша трябва най-вече правилния драйвър и понякога дори правилния флаштуул както и правилните отметки.

по принцип бих се доверил на руснаците:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=42853544
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)