Анкета: От кой Android сте останали с най-добро впечатление? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Android 1.0
0%
0
0%
Android 1.5 Cupcake
0%
0
0%
Android 1.6 Donut
0%
0
0%
Android 2.0/2.1 Eclair
0%
0
0%
Android 2.2 Froyo
6.25%
2
6.25%
Android 2.3.x Gingerbread
3.13%
1
3.13%
Android 3.x Honeycomb
0%
0
0%
Android 4.0.x Ice Cream Sandwich
0%
0
0%
Android 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean
3.13%
1
3.13%
Android 4.4 KitKat
15.63%
5
15.63%
Android 5.0/5.1 Lollipop
6.25%
2
6.25%
Android 6.0 Marshmallow
6.25%
2
6.25%
Android 7.0/7.1 Nougat
9.38%
3
9.38%
Android 8.0/8.1 Oreo
34.38%
11
34.38%
Android 9 Pie
15.63%
5
15.63%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От кой Android сте останали с най-добро впечатление?
#1

[Изображение: android-version-history.png]
Тъй като новият Android ще се казва само Android 10, без допълнително наименование на някакъв сладкиш към номера, реших да направя анкета, за да видим от кой Android  с десерт сте останали с най-добро впечатление.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

От този, който е с EMUI Big Grin . Не си спомням преди Huawei да съм имал свестен апарат, който да е работил перфектно над 2 години без засечка. Иначе 5.1 беше интересен при Galaxy A5 2016, защото единствен TouchWiz предлагаше multi-window много преди серийно да бъде включено като функция във 7.

Преди доста години 2.2 ми беше интересен, LG бяха много актуални. Optimus серията беше брутална.

В момента съм с 9-ка и работи перфектно така, работиха и 7/8 на P10 lite с EMUI. Пак рекламирам чайника, ама факт...преди тях безпроблемно у-во не бях виждал.

Но в спомените ми все пак като любима версия назад годините ми остава 2.2 Froyo с Optimus One.
[-] 3 потребители изказват благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • Bavarche, plevel12, Roskoo
Цитирай
#3

В средата на живота си Андроид имаше най явен прогрес. Появяваха се нови и полезни неща, изкусуряваха се стари пропуски. Това беше видно и отчетливо за потребителя. После сякаш взеха да си изсмукват от пръстите някакви подобрения, колкото да оправдаят ъпгрейда. Другия голям проблем е , че стана много лаком за хардуер, от там батерията страда, старите устройства се задъхват и стават непотребни.Новите нарастват, натежават, греят.А всъщност това не доведе в качествен скок на изживяването. Може би донякъде визуално, но това е не е реален прогрес. Аз например имам любими стари Андроиди от преди 7,8 години, в идеално състояние ама са софтуерно убити. Мото Дефи, Експерия Арк..
Просто не беше необходимо това изкуствено изнасилване на хардуера с изпреварващ софтуер.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • galaxian
Цитирай
#4

В момента девятката ми харесва страшно много. От старите харесвах 4.2 и 5.1.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#5

(2019-08-24, 14:35:55)alisali1234 написа:  Иначе 5.1 беше интересен при Galaxy A5 2016, защото единствен TouchWiz предлагаше multi-window много преди серийно да бъде включено като функция във 7.

Преди доста години 2.2 ми беше интересен, LG бяха много актуални. Optimus серията беше брутална.

В момента съм с 9-ка и работи перфектно така, работиха и 7/8 на P10 lite с EMUI. Пак рекламирам чайника, ама факт...преди тях безпроблемно у-во не бях виждал.

Но в спомените ми все пак като любима версия назад годините ми остава 2.2 Froyo с Optimus One.
Не бяха единствени с Multi-window, G3 също имаше, както и следващите модели. За Optimus 4xhd не съм сигурен дали имаше, но пак имаше нещо подобно само, че можеше да се отворят в малки прозорчета. Забравих му името. Първият интерфес в LG, който ми харесваше и от тогава карам само със стоков лаунчер беше 4.0. До преди това ми харесваше единствено, че имаха тогъли в статусбара. Любимите ми Версии Андроид са 5.1, 7.0 и 8.0


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

4HD нямаше, той беше със печката Tegra 3. Tegra-та е това, което ме отказа от LG - 2X снимаше доволно, Optimus UI още от 2.3 беше прекрасен, но батерията с това греещо нещо не се траеше..буквално заминаваше като японски влак. Не заминаваше, ами подминаваше даже. Иначе им бях фен, Optimus One с 2.2 беше прекрасен смартфон, спомням си още task killer-ите от онова време, манията по Go Launcher и темите, widgets и т.н.

А това, което имаха XPERIA Launcher-а и 4HD са mini-apps, не multi-window, а малки прозорчета за бързи бележки, калкулатор, плейър и т.н. Времена, времена...

Не знаех, че G3 е имал multi-window обаче, изненадвам се тук. Мислих, че е само TouchWiz-а. Чак в 7 го вградиха серийно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)