Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy Note 10/ Note 10+

Пробвай с Odin.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на losh1 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари

Дали може насока, кой фирмуер от саммобиле да изтегля?
Работил съм с один, но до времето на S7 и съм позабравил кое се гледаше точно при SCS версията


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай

Ми най лесно е да изтеглиш за твоя модел последния андроид.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

(2020-11-11, 18:31:54)Lorddarkar написа:  Дали може насока, кой фирмуер от саммобиле да изтегля?
Работил съм с один, но до времето на S7 и съм позабравил кое се гледаше точно при SCS версията

Изглежда <<< ТОВА >>>

Как се работи с ODIN >>>

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2020-11-11, 11:36:56)divna написа:  Аз за първи път чувам за такова нещо, но ми стана интересно как се случва и поразрових. По инфо от XDA Developers за първи път се появява в експерментите през 2018г. като „Duplex“, а по-късно е преименувано на „Duet“, ..................

Разглеждал съм експерименталните опции на Chrome, но единственото което съм активирал от там беше тъмен режим още преди да се появи официално. При мен въпросния „Duet“ се появи от "нищото" (преди 7-8 месеца), без да съм пипал настройки. Така изчезна вчера, а днес сутринта отново беше наличен. Жена ми е с LG G8s от миналата седмица. В Chroma при нея също я има въпросната функция без да е активирала нищо. 
Интересно е на какъв принцип се появява и изчезва. Дъщеря ми е със S10 Lite и в нейния Chrome никога не се е появявал този „Duet“.
Все пак благодаря за помощта. В бъдеще ако изчезне поне ще знам как да я активирам. Много свикнах с "това нещо".

1916 
Цитирай

Най-вероятно с някой ъпдейт, но при мен никога не го е имало. Докато още един човек споделi, че и при него се е появило - неясно как. Може би със зареждане на някоя бета версия, или пък по избор от Google.

Лятото спират експеримента Duet и тогава започват новия, кoйто първо е бил в бета версии.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

След последния ъпдейт забелязвам някакъв дефект. По неизвестни причини телефонът става с бял екран и не мога да правя нищо с него. Падащото меню работи, мога да влезна в настройките, но нищо повече без да рестартирам! Много гаден бъг. Ей тва е положението, някой с подобен проблем и решение? Или трябва след всеки ъпдейт да чистя системния кеш...    
Цитирай

Нямам такива проблеми с последната актуализация на телефона.
Цитирай

Изчистих кеша, пък ще видим. Нямам нови приложения, да кажа, че е от тях...
Цитирай

Оправи ли се? И при мен няма проблеми.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Когато включа оригиналните слушалки от комплекта, получавам съобщение за вода/влага в type-c конектора. Слушалките и телефона не са стояли на влага и не са били мокрени. Слушалките ги пробвах на S9+ и нямаше проблеми с работата им.

Оказа се, че проблема го прави само със слушалките. Пробвах да изключа телефона, да го включа към зарядното и всичко си работи, нотификацията за вода/влага изчезва. Пробвах да свържа USB-C hub и той работи. Като свържа слушалките и ... сигнал за вода/влага в конектора.
Цитирай

Пробвай да изтриеш кеша/данните на приложението за слушалки и рестартирай.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Изтрих cache and data на Android System и USBSettings и нямаше продължи да прави проблема. Сега погледнах, че Samsung USB-C headsets Data и Cache са изчистени и пак продължава да дава тази грешка, което за мен е супер странно защото на друг телефон не правят проблем слушалките. Мислех да връщам фабричните настройки, но не ми се занимава пак да подреждам екраните и папките. Ще ползвам bluetooth слушалки.

Сега като се замисля, дали да не изтегля от apkmirror Samsung USB-C headsets по-нова версия и да я инсталирам!?.
Цитирай

(2020-12-08, 18:05:15)sapiora написа:  Изтрих cache and data на Android System и USBSettings и нямаше продължи да прави проблема. Сега погледнах, че Samsung USB-C headsets Data и Cache са изчистени и пак продължава да дава тази грешка, което за мен е супер странно защото на друг телефон не правят проблем слушалките. Мислех да връщам фабричните настройки, но не ми се занимава пак да подреждам екраните и папките. Ще ползвам bluetooth слушалки.

Сега като се замисля, дали да не изтегля от apkmirror Samsung USB-C headsets по-нова версия и да я инсталирам!?.
А защо не го ъпдейтнеш през Galaxy store?

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Crazy_hatteR за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Защото е системно приложение и го няма в Galaxy Store. В Galaxy Store има някакво приложение Samsung ANC USB-C Headphones, но за него пише, че е за телефони след Note 10. Като цяло съм объркан.
Цитирай

Пробвай така - влез в настройки - приложения, от лупата горе в дясно отвори полето за търсене и напиши "слу" (вместо цялата дума слушалки). Второто приложение, което зарежда е то - поне при мен. Като го отвориш от там и скролнеш до долу - накрая има опция да го отвориш в Galaxy Store:

[Изображение: 32609829.jpg]

[Изображение: 32609828.jpg]

[Изображение: 32609827.jpg]

[Изображение: 32609826.jpg]

[Изображение: 32609825.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • beko9, NaniG, sapiora
Цитирай

@divna,
много благодаря за помощта, която ми оказваш. Последвах инструкциите ти, но в Galaxy Store ми излиза, че приложението на слушалките е актуално.

Писах в Samsung Members и от там ми отговориха да върна фабричните настройки и ако проблема не се оправи да занеса телефона в сервиз. Все още се двоумя дали да му връщам фабричните настройки заради вече подредените папки и екрани. Не ми се занимава пак да ги подреждам. Ще проверя кога изтича гаранцията и тогава ще правя манипулации по връщане на фабрични настройки и евентуална носене на сервиз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • divna
Цитирай

Когато решиш да го правиш - можеш да си направиш два архива със Smart Switch - един на всичко, и втори с всичко без приложениета - ако се предполага, че проблемът е от приложение, макар, че по-скоро е нещо системно.

[Изображение: 32621271.png]

След това, като направиш връщане към заводски - първо пробвай да възстановиш архива с всичко - и да видиш дали слушалките ще се свържат. Ако стане - супер, ако не стане - пак връщаш заводски и слагаш архива без приложенията. Поне ще имаш всички папки, екрани и т.н.

Вече ако пак не стане, което ще е много странно - зануляваш и възстановяаш всичко едно по едно.

Архив има и в Самсунг акаунта, някои неща и в гугъл акаунта. Аз и за прехвърляне между телефони ги ползвам, но винаги е добре човек да се подсигури с още един архив Smile

А след някой ъпдейт - проблемът може и да изчезне. Smile Дано!

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG, sapiora
Цитирай

(2020-11-30, 23:42:52)divna написа:  Оправи ли се? И при мен няма проблеми.
Да, след като изчистих системния кеш тоя проблем не ми го правеше, докато не дойде декемврийският ъпдейт преди ден два, и днес бам бял екран. Изчистих пак кеша пък да видим, дано няма ядове, че е много досаден бъг. Особено като съм в движение и ми трябва телефонът е много смотано да се занимавам с рестарти, дълги пароли пинове... С мейта нямах такива дертове. Ноута идва малко бъгъв явно.
Цитирай

Мале @divna, Прекрасна си!
Надявам се да ме извиниш ти и колегите, ако ставам досаден с този проблем, но можеш ли да ми кажеш със сигурност дали Smart Switch архивира папките по екраните, както и папките в чекмеджето с приложенията?
Цитирай

(2020-12-11, 00:42:39)eksoldier написа:  Да, след като изчистих системния кеш тоя проблем не ми го правеше, докато не дойде декемврийският ъпдейт преди ден два, и днес бам бял екран. Изчистих пак кеша пък да видим, дано няма ядове, че е много досаден бъг. Особено като съм в движение и ми трябва телефонът е много смотано да се занимавам с рестарти, дълги пароли пинове... С мейта нямах такива дертове. Ноута идва малко бъгъв явно.

Дали е бъг някакъв ?Има ли го още някой тоя проблем?
Мисълта ми е,да не е някакъв друг проблем!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Даже взаимствано от Уиндоус му викат бял екран на смъртта.
https://www.androiddata-recovery.com/blo...n-of-death
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Compare
Цитирай

(2020-12-11, 18:39:57)sapiora написа:  Мале @divna, Прекрасна си!
Надявам се да ме извиниш ти и колегите, ако ставам досаден с този проблем, но можеш ли да ми кажеш със сигурност дали Smart Switch архивира папките по екраните, както и папките в чекмеджето с приложенията?

Възстановява се всичко, както е било преди - тапети, екрани, приложения, облик. Преди имах S8+, след това P30 Pro, а след него Note 10 Plus. Когато сетвах Note 10 Plus - Samsung акаунтът ми пазеше тапетите и приложенията от S8+ - попита ме дали да ги възстанови - и аз потвърдих. Действително - все едно си държах осмицата в ръцете. После Google ме попита дали да ми възстанови приложенията тапера и т.н. от P30 Pro - и аз пак потвърдих - и стана микс от приложенията, които съм имала на двата телефона Smile Така, че - приложенията може би ще се възстановят от Samsung акаунта, но не съм сигурна до колко ще са архивиани медийите файове, SMS-и. Затова си направи архивите и със Smart Switch.

Синхронизирай си и контактите с Google, най-добре всичко, което можеш Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Crazy_hatteR, NaniG, RiseOfTheLycan, sapiora
Цитирай

Пробвах връщане на фабричните настройки:
- и възстановяване на резервното копие направено чрез Smart Switch;
- и възстановяване на резервното копие, но без приложенията, направено чрез Smart Switch;
- и възстановяване на резервните копия от Google и Smart Switch;
- и възстановяване на резервното копие, но без приложенията, от Google и Smart Switch;
- без възстановяване на каквито и да е копия и влизане в профилите на Google и Samsung;
- без възстановяване на каквито и да е копия и влизане в каквито и да е профили.
Резултата е един и същ - при включване на фабричните слушалки от комплекта излиза съобщение, че има влага/вода в USB-C.
Днес устройството замина за ремонт в официален сервиз на Samsung, съгласно гаранцията.

Много голяма благодарност на @divna, че ми отвори очите за Smart Switch и ми отговори на досадните въпроси.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • divna
Цитирай

Все пак знаеш, че си направил всичко по силите си - преди да го изпратиш в сервиза Smile Сподели развитието Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)