Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко въпроса за Mi 9SE
#1

Здравейте, обмислям покупката на въпросния телефон и търся малко повече конкретна информация.
1.Как се справя батерията?Телефона ще се ползва за браузване, много малко youtube, вайбър и разговори.
2.Поддържа ли VoLTE?На теленор съм.
3.Струва ли си да се понапъна за 128гб версия?
4.OTG важно е за мен работи ли коректно?
Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

1. С малко донастройки батерията държи аколо ден и половина и около 4 часа screen on time.
2.Поддържа волте.Описане е във форума как да го активираш.
3.Ти си знаеш най-добре. На мен 64гб са ми повече от достатъчни.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#3

Вече съм в отбора и на първо четене имам един-два въпроса.
Как да деактивирам някои от приложенията на Google?
Къде е опцията за завъртане на екрана?Намерих я!
Благодаря.
Цитирай
#4

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#5

За два дни ползване ми прави впечатление, че най-големия консуматор на батерия е "Xiaomi framework service".
1.Безопасно ли е да деинсталирам апликациите на Xiaomi?
2.Има ли повече теми освен 3-те фабрични или всичко е онлайн?
Благодаря
Цитирай
#6

Ако нещо не е за деинсталиране, тела няма да ти позволи във фабричното си състояние. По принцип няма нищо пречещо за деинсталиране в Глобалната версия.
Има много теми онлайн. Ако сменишрегиона на Хонгконг примерно ще ги видиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#7

Забрани им интерета на системните аппове където не им трябва, даже и на Android System, framework овете на google и Xiaomi, find my phone, msa, pacprocessor и всякави такива дет не ги знаеш и ще ти се подобри батерията много.

Само на Downloads и квото друго си прецениш че ще ползваш недей спира нета.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#8

1.Има ли вариянт контактите да се намират само на телефона?Да не са обвързани с google acc. или xiaomi acc.
2.При плъзгане с пръст по екрана от долу нагоре при мен излиза черен екран.Какво включвам с това плъзгане и защо е само черен екран?
Благодаря
Цитирай
#9

Пщьа плъзгането виж в настройките на жестовете.
А за офлайн контактите.. махни всичките акаунти и опитай да запаметиш нов номер, за да видиш къде отива
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#10

В какъв смисъл да махна акаунтите?Днес си запазих всички контакти на телефона и ги изтрих, при възстановяване то им от vcf единствените опции за запаметяване бяха МИ акк и google акк.
По втория въпрос, не беше в жестовете а едно тикче в Home screen "Swipe up to open search"
Благодаря
Цитирай
#11

Ами като нямаш ми и Гугъл акаунт и импортнеш vcf какво дава?
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#12

След като излязох от Ми акаунт-а се появи опцията за локал сторидж.
[-] 1 потребител изказва благодарност на JollyRoger за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#13

Благодаря. Това имах предвид Smile
Цитирай
#14

(2019-09-17, 14:59:30)suffer написа:  Благодаря. Това имах предвид Smile
И аз Благодаря за помоща и търпението!За мен прехода от стария към новия телефон е нещо подобно да скочиш от XP на 10 Wink
На стария тел. имаше стокова елементарна лупа само със зум и фенерче, която много ми липсва.
Моля за препоръки за подобно приложение което да не бъка от реклами и да не е пълно с настройки. Storstark
Благодаря
Цитирай
#15

Какво ѝ е на камерата с двойния оптичен зуум и светкавицата?
Няма ли чрез това приложение да се случат нещата?
Цитирай
#16

(2019-09-17, 22:04:06)suffer написа:  Какво ѝ е на камерата с двойния оптичен зуум и светкавицата?
Няма ли чрез това приложение да се случат нещата?
Свикнах с лупата(зум от1-10 няма замразяване и реклами), а и при мен камерата при стартиране от 10 пъти 8 се стартира на черен екран и единстеното което работи е смяната на режимите "фото-->48м или към видео" и чак при смяна на режима се включва камерата(може и да съм претоплил манджата с оптимизациите).
Нов въпрос.
Wi-Fi Direct работи ли и как?Пробвано е няколко пъти с S5 на колега и със стария ми телефон Ху.вей(G7) и освен че има връзка и се виждаме няма прехвърляне на файловете.
Поздрави
Цитирай
#17

Нов въпрос:
Пробвах Поко лънчъра и ми хареса опцията за заключване/гасене на екрана с почукване.Има ли подобна опция в стоковия лънчър?
П.П. Wi-Fi Direct работи ли и как?Вчера пробвах и с NFC/Beam да прехвърля файл от Ху.вей G7 <----> Mi 9SE и отново не се получи.Има ли въобще някаква възможност за прехвърляне на файлове между две устройства, които подържат горните "екстри" освен бавния блутуут?
Благодаря
Цитирай
#18

Ще има опция на по-късен етап. В бетата я има

А за прехвърляне на файлове:
https://play.google.com/store/apps/detai...omi.midrop
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#19

(2019-09-24, 21:44:44)suffer написа:  Ще има опция на по-късен етап. В бетата я има

А за прехвърляне на файлове:
https://play.google.com/store/apps/detai...omi.midrop
"Ми-дроп" го имам и преди няколко часа прочетох какво прави, но може ли да прехвърля файл между моя телефон и друг който няма това приложение?Все пак прехвалената екстра Wi-Fi Direct трябва да върши точно това и работеше прекрасно на Кит-Кат, на Близалката вече беше на късмет, а тук е тотал щета свързваме се и нищо!И трябва ли да я има"екстрата" при положение, че производителя си слага "10лв." за нея продавача поне още толкова за нещо което не работи?
Цитирай
#20

Трябва да го има и на другия телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#21

(2019-09-24, 22:29:33)suffer написа:  Трябва да го има и на другия телефон
Не го приемай за заяждане просто се опитвам да намеря причина да започна да ги храня в техния форум.
Как да обясня на който и да било с телефон 2-3 пъти по-скъп(от друг отбор), че трябва да има някъв апп. от ...Или ще се делим на отбори по-марки при положение, че замисъла на Директа беше това в началото?И защо се бият по-гърдите, че го имат при положение, че не върши никаква работа ... цитат от "gsmarena  WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot"?
Цитирай
#22

Не съм се замислял изобщо по този въпрос. Да не кажа, че WiFi direct до един момент си мислех, че е свързано с кастване на дисплея Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • JollyRoger
Цитирай
#23

Начинаещ фотограф съм.
1.Ползвате ли телефото камерата?
2.Ако да как фокусирате или всичко е автоматично?
При мен е трагично една от 50 снимки стават за нещо, всичко друго е трагедия просто един път има фокус......
Благодаря
[-] 1 потребител изказва благодарност на JollyRoger за това мнение:
  • valentyno
Цитирай
#24

Авто всичко
Не ползвам телефото
Ето ти скорошни снимки
[Изображение: qfWLgCo.jpg]
[Изображение: nsjucEK.jpg]
Покажи твоя

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#25

(2020-05-10, 19:36:47)JollyRoger написа:  Начинаещ фотограф съм.
1.Ползвате ли телефото камерата?
2.Ако да как фокусирате или всичко е автоматично?
При мен е трагично една от 50 снимки стават за нещо, всичко друго е трагедия просто един път има фокус......
Благодаря
Телефона за снимки е компромис, не очаквай чудеса, аз вече приех фактите, а условията трябва да са като горните. Телефото ползвам сравнително рядко, автоматичен режим с включен HDR и Ai, но все пак това е функция, която намаля качеството на изображението и задължително фокусирам допълнително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)