Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон за който сте си мечтали?
#1

Привет на всички!

Нека видим какви телефони сте искали да имате преди години и защо са ви впечатлили.
Лично аз исках доста един от първите touch screen телефони на нокиа N97... цели 3,5 инча дисплей с резолюция 360 x 640, 5МР камера и 128МБ РАМ... Лелее, кога се развиха толкова телефоните?

[img]<a href=[/img][Изображение: n97.jpg]

So uncivilized.
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung Omnia
Цитирай
#3

(2019-08-25, 15:18:58)ivanov_km написа:  Samsung Omnia
 Мога да ти продам един с оригиналната кутията и всички аксесоари, още работи а и батерията му държи  (шегичка)! Иначе по темата NOKIA 8210, така и не ми се откъснаха от сърцето не помня колко струваше, помня беше скъп.
Цитирай
#4

Купих за жена ми, един от първите с полифонични мелодии Сони джи 6


[Изображение: Sony-CMD-J6-01.jpg]

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Много исках почти всички по-скъпи нокии. Имах мерак на n97,n95,e51,e53. Даже още бих си взел един от последните два за ало-ало. Просто дизайна им много ми хваща окото. Също така една Моторола с капаче razr v3. На последната сега щели да правят модерен вариант със сгъваем екран ама при цена 1500$ пак само ще си я гледам.
Цитирай
#6

HTC ADVANTAGE X7500
Така и не можах да го купя. [Изображение: 5f83647a0cf9887b3f83f0b6abc8dbcf.jpg]
Цитирай
#7

Като малък много исках LG GS290 Cookie Fresh,беше евтин телефон който работи ''с пръсти'',обаче накрая се оказа недостатъчно евтин и ми взеха Nokia C1-01 .

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#8

(2019-08-25, 21:00:08)MeRtYy написа:  Като малък много исках LG GS290 Cookie Fresh,беше евтин телефон който работи ''с пръсти'',обаче накрая се оказа недостатъчно евтин и ми взеха Nokia C1-01 .

Хех, познато чувство... Undecided

So uncivilized.
Цитирай
#9

Аз понеже съм момиче, си мечтаех за този:
[Изображение: products_1040_1923171127samsung-s5250-wa...r2_enl.jpg]

Също, изключително много ме беше впечатлил фактът, че може да си подреждаш иконите по екрана както си поискаш. Това на фона на опита ми с телефони с копчета ми се виждаше УАУ! Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#10

Предлагам направо да си кажем ЕГН-тата Smile Това с "мечтаенето" според мен се случва на към 14 в "работнически" семейства.
И, за да съм по темата. Аз моята мечта ( https://picclick.com/Nokia-Mobira-Senato...43106.html ) си я осъществих навремето Smile
Този апарат имаше мощност на излъчване 1W ! Един ват ! С любителско радио с такава мощност се правеха предавания към другия край на планетата използвайки луната като пасивен отражател !

Edit: Много стар се изкарах. Това е апарата: http://nokiamuseum.info/nokia-talkman-620-nmt450/
Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • Bavarche, suffer
Цитирай
#11

Няколко бяха машинките и повечето преди да има андроид още:

HTC Touch Pro (и след това и наследникът му, като и двата не съм ги имал)
https://www.gsmarena.com/htc_touch_pro-2413.php

HTC HD2 (T-Mobile версията)
https://www.gsmarena.com/htc_hd2-2957.php
С гордост си го взех и му сложих де що има ромове по този свят. Най-добре вървеше със сток Windows 6.5 и MIUI 2.3

А в дадения момент нещата вече са много по-достъпни, така че вече не се опира до мечти, а до желание
Цитирай
#12

Nokia 808 заради камерата - по онова време беше уникална. На косъм бях да го поръчам от един онлайн магазин и в последния момент нета ли спря, какво стана и поръчката не можа да се случи. След това размислих и заради Симбиан не го поръчах.

Galaxy S6 - най-добрата камера за 2015 г. Този го гледах дълго време и един ден го взех. До момента си остава най-любимия ми телефон, който някога съм имал.

Други толкова силни мечти за телефони преди и след това не съм имал.
Цитирай
#13

Ето такъв съм си мечтал, но не можех да си го позволя: Направо е трепач.
[Изображение: new-style.jpg]
Цитирай
#14

Siemens SX1.
Най-голямата ми gsm мечта. Като ми го купиха и не можех да повярвам, че го имам!

[Изображение: 1218952.jpg]

И Nokia 7650.

[Изображение: Nokia-7650-stock-xchng.jpg]

Мой съсед го имаше. Беше нещо извънземно за нас!
А само 3 години преди това имах Sony с Jog Dial , с което колелце се сърфираше в...wap. Да не говорим преди него една Nokia, 1997-ма, която и това нямаше.
А тази Nokia 7650 накарах съседа ми да ми я даде за един концерт да се "гъзаря" (бях тогава на 15 години Big Grin ) в София на R&B Records, Играчите и други, 2002-ра имаха един голям концерт с Мерцедес CL на сцената, тогава бг рап музиката беше в самия си връх. Видеото "Бегачки" на Лошите е от тоя концерт.

[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Roskoo
Цитирай
#15

Бях се зарибил много по palm treo 650.Докато събера пари да го купя излезе qtek 9100/htc wizard и се превърна в новата мечта, която се сбъдна със спестените пари за палм-а Smile. Това телефонче го ползвах три-четири години, като се сменяха купища ромове.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Цитирай
#16

iPhone 3GS. Доста скъп и само с някакви определени за него планове беше малко по-поносим като цена, но пък тогава бях на МТел, които към него момент бяха иновативен оператор с най-доброто 3G и уникалното Vodafone live, от което не излизах с часове. Към него момент само GLOBUL предлагаше 3G/3GS и това беше първата причина да не го пожелая. После пък и цената. Просто тогава МТел бяха лидер и иновация, а не издънката, която са в момента.

После си го вземах де, набарах "FO" бройка (фабрично отключен, така се водиха Big Grin) за да си ползвам МТел-ската мрежа и дори имаше мод в Cydia за картинки на операторите в statusbar.

За голямо съжаление нито Мтел в момента са лидера, който бяха, нито Apple са иновацията и вдъхновението, което бяха - гледах iPhone като на "next level" в мобилните комуникации, какъвто наистина си и беше.

В момента се играе на парички и иновацията е последното, което им е в главата - едно и също с леки козметики и ябълката да продава. Само, че омръзнаха, станаха масови и вече не са "фешън" със задния капак на обратно в кафенето и дори част от овцете се усетиха, че всяка година ги стрижат за едно и също, да не говорим за фиаското с батериите.

Голяма мечта ми е бил и по-назад във времето Nokia N95, това беше нещо страхотно, мултимедиен звяр с навигация и 5MP Carl-Zeiss камера. Но така и не стигнах до него. После 8GB версията ми допадна, но бях минал отдавна на Sony Ericsson и не исках да сменям марката. А и тоя Symbian никога не ми е допадал. Въпреки това за времето си това беше медийна станция, подвижен плейър, навигация и фотоапарат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • Bavarche, Roskoo
Цитирай
#17

За мен мечта беше Сименс SL45. Това някъде в зората на телефоните. С Мр3 плеър и оранжев дисплей. Само баш баровците имаха. Тогава телефона беше лукс,статус символ, пък какво да говорим за топ моделите. не можеш да си го позволя, трябваше да убия някой за него. Имах Сименс М35, сбъднатата мечта. После се случи да имам всеки телефон, който исках.
Нокиа Е90 беше и все още е за мен абсолютния връх, неповторим, без конкуренция, без аналог.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#18

HTC HD този преди HTC HD2 Leo, така и не успях да го взема, но в ония години 900-1000лв си бяха сериозна сума за телефон.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)