Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефектен Nokia 6.1
#26

Намери някой, който ходи в София да го занесе вместо теб, или когато Ви се отвори ходене го направете лично. Нещата са зациклили и няма излизане от това положение по др. начин. Другото е да вдигнете ръце и да се премерете.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами да, но това си е ангажиране на хора и т.н. А гадното е, че и един път да го направим, сиг пак няма да има полза, а ще трябва 3 пъти от тук нататък.
Ще си търсим правата по някакъв начин. Ние имаме договор и гаранция към магазин ЗОРА и те не си спазват тяхната част.

п.п. между другото, благодаря на отзовалите се. не мислех, че толкова хора ще обърнат внимание и ще дадат идеи. ако измислите и нещо друго, ще се радвам да чуя. мисля да разпространя ситуацията и в социалните мрежи, да стане ясно на хората, как могат да ги разиграват.
Цитирай
#28

Пишем, защото никой не е застрахован от възможността да попадне в същата ситуация. Магазин ЗОРА в случия както по-горе писах се явява само един посредник по веригата между Нокия и Вас. От ЗОРА не отказват да Ви приемат устройството, приемат го, пишат забележките в приемателен протокол и го пращат в оторизирания за марката сервиз. Те чисто физически няма какво др. да сторят. Ако на своя глава Ви подменят телефона без протокол от сервиза ще трябва самият магазин да плати устройството, а не са длъжни нито по закон, нито чисто морално. Те предлагат стока на дадена марка срещу комисионна и това е. Марката в случия определя правилата за ремонт и подмяна на дефектирали устройства. Чудя се на самият сервиз защо така постъпват с дефектно устройство при положение, че ако издадът протокол за замяна Нокия ще си осигури телефона. Те каквото и да извършат като ремонт, цената се изплаща отново от Нокия по договорени цени и условия. Странна е цялата тази заядица от страна на сервиза.
Цитирай
#29

Разбирам, че ЗОРА зависи от сервиза, но ние нямаме нищо общо със сервиза. Ние сме закупили устройство от ЗОРА. ЗОРА вижда и признава, че устройството не работи както трябва и все пак не ни връща парите. Ясно е, че това е заради сервиза, но ние нямаме нищо общо с него. Договора за покупко продажба и гаранция е към магазина. Те къде си ремонтират нещата си е тяхна грижа.
Ние като клиент имаме отношение със ЗОРА. И те реално не са посредник. От едната страна сме ние, от другата страна е магазина. Сервиза е просто средство. Те, ако бяха посредник, щяхме да си купим телефона директно от сервиза. В случая магазина ни гарантира обслужване за 2 години и отговарят за повреди. А всъщност не помагат в случая.
Цитирай
#30

Не е към магазина, към производителя е гаранцията. Магазина е начина по който продукта да стигне до крайния клиент. Зора не произвежда мобилни телефони, за да отговаря за дефектите им. Взимат ги от вносителя и ги продават, това е тяхното участие в цялата работа. И естествено производителя отговаря за неизправност в устройството, което той сам е произвел. Ако мислиш да завеждаш някакво дело, то трябва да е точно към сервиза, а не към магазина.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#31

Не е точно така, защото аз си давам парите на магазина и касовата ми бележка е от него. Нататък какво се случва, те си знаят. Реално къде се ремонтира, не е моя работа. То ако става въпрос, ЗОРА си имат собствен сервиз за някои уреди, но това не означава, че те ги произвеждат. А ако си закупя стока от магазин, но стоката има сервизи само в Китай? Аз със Китай ли трябва да се разправям, след като не те са ми продали стоката, а магазина, който си е тук? Със сервиза се разправя магазина, не клиента. След като на касовата бележка си пише ЗОРА, отношенията ми са с тях. Знам, че реално в случая сервиза се запъва, но аз нямам взимане даване с тях и нямам причина да ги съдя. Аз има причина да съдя този, на който съм си дал парите. Ако се стигне до там ще се допитам до правилните хора.
Цитирай
#32

Направи това което ти споделих по-горе! Нищо не губиш. Майчето си знае работата! Само пращаш мейл с прикачени файлове и чакаш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

С КЗП процедурата мина. Казаха, че понеже сервиза не е извършил никакъв ремонт и в протокола е написал, че повреда няма, КЗП няма как да помогнат. Напълно отказаха по-нататъшно съдействие, защото сервиза си измива ръцете с това, че устройството е в изправност. А в закона пише изрично, че уреда трябва да е минал ремонт 3 пъти, а не само да е дал дефект. Реално ремонт не е имало, въпреки че телефона отива там неработещ и се връща в заводско състояние.

п.п. сега видях, че може би имаш предвид за Мая Манолова. И това е вариант, имам го като идея. Благодаря!
Цитирай
#34

Аз бих се свързал директно с Нокия като се брикне телефона с обяснение на ситуацията и направо ако трябва се изпраща в някое по-голямо представителство в Европа, след като тук никой не помага. Другия вариант е един път да се разкараш до София и да им вдигнеш скандал в сервиза, след като им покажеш, че телефона не бачка, белким този път изкараш късмет и го поправят, а не само да връщат настройки.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#35

(2019-08-26, 14:53:42)yo_asakura написа:  Разбирам, че ЗОРА зависи от сервиза, но ние нямаме нищо общо със сервиза. Ние сме закупили устройство от ЗОРА. ЗОРА вижда и признава, че устройството не работи както трябва и все пак не ни връща парите. Ясно е, че това е заради сервиза, но ние нямаме нищо общо с него. Договора за покупко продажба и гаранция е към магазина. Те къде си ремонтират нещата си е тяхна грижа.
Ние като клиент имаме отношение със ЗОРА. И те реално не са посредник. От едната страна сме ние, от другата страна е магазина. Сервиза е просто средство. Те, ако бяха посредник, щяхме да си купим телефона директно от сервиза. В случая магазина ни гарантира обслужване за 2 години и отговарят за повреди. А всъщност не помагат в случая.
Абсолютно вярно. Имаш договор със Зора. Хич да не се правят на луди. Ако съдиш някого естествено , че ще съдиш Зора. Ти имаш договор за покупко-продажба с тях, който те не изпълняват. Нали те ти прибраха паричките за покупката, а не някой друг.
Цитирай
#36

Има договор за покупко-продажба със Зора, но не и за ремонт от тяхна страна. И в "договора" със Зора има гаранционна карта, където са посочени сервизите при евентуална повреда. А сервиза казва, че телефона е изправен. Отново изпадаме в омагьосан кръг.
Цитирай
#37

На мен все това ми е чудно... защо след като телефона няма проблеми, ни го връщат със заводския софтуер. Не трябва ли, ако всичко е изправно, да го върнат с нещата, които е имал инсталирани. На протокола от сервиза пише (fault code 416) в едното поле, което не знам какво значи, но явно е някаква грешка при диагностиката. Предполагам за това го преинсталират. И според мен това си се води поправка. Но все пак има едно кратко изявление в протоколите, в което казват, че телефона не проявява проблеми. Луда работа...
Цитирай
#38

Връщането на фабрични настройки е стандартна процедура, вероятно и за смяна на батерия ще я извършат. Наистина, свържете се с нокия, евентуалн имат възможност от обратна връзка от самия телефон.
По-нагоре се говореше за преинсталиране, може и това да реши проблема ви, но по възможност сами го направете. Да, не е идеята да се занимавате вие с тези неща, ама все пак.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#39

незнам дали си търсил този код 416 в гугъл, но излиза подобна тема в хда за нокия 7.1

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-d...00141/amp/

Общо взето и там пращал телефона няколко пъти на Нокия, незнам в коя държава, но не са му помогнали особено. Освен по някакъв начин да убедиш КЗП, че флашването се води все пак поправка, за да ти сменят телефона.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#40

Фабричните са стандартна процедура която се прави за добро утро по сервизите. Затова , дори и изрично да споменете и предадете на сервиза, че не желаете фабрични настройки, е много вероятно отново да получите пресен factory reset. Първо с това се почва. Затова преди да изпратите телефона в сервиз без значение има ли изричната молба да не прави връщане на настройки си правете резервно копие на всичко, което е в телефона.

Въпроса обаче не е във factory reset-а, въпроса е, че тия за разстрел. Супер некоректно отношение.
Цитирай
#41

След много мъки, се свързахме с обслужване на клиенти и централния офис в София. Пуснахме и писмо до тях с обяснение за случая. След няколко дни явно са натиснали сервиза да пуснат протокол за компенсация. Обадиха се по телефона, че можем да си изберем друг телефон от магазина им, но не могат да върнат парите. Може и по скъп с доплащане, но ако е по евтин няма как да върнат пари. Отидохме на място и майка ми поиска да види протокола, който са пратили. КАзаха не бил пристигнал. Междувременно започнахме да разглеждаме моделите. Питахме може ли по евтин и да върнат разликата - казаха, че може. И тук идва въпроса, защо по телефона казаха друго. Изчакахме и разгледахме още малко, появи се управител някакъв и питахме него за протокола, казаха не бил простигнал още. Попитахме го може ли да си вземем парите, а не телефон. Той каза, че може. Ха сега, трето мнение. Направо си взехме парите и се махнахме от там. Значи до последно продължаваха да мотаят. Напълно съм разочарован от тях. Знам, че може да се случи във всеки магазин, но до сега от други не съм патил. Тея голямо мотане направиха. Случаят е приключен!
Цитирай
#42

А на свободна продажба ли ти дадоха да избираш телефон или спрямо плана на който си взел повредения?
Цитирай
#43

Това е ЗОРА. Не знам да има планове като при оператор. Всичко си е свободна продажба.
Цитирай
#44

Правилно си направил, по евреиски, взимаш си парите и бягаш и аз така щях да направя.
Даже и колан нямаше да сложа, газ до дупка и от далеч този магазин ще го заобикалям.
Иначе когато ме хокат защо купувам от Китай и от Олх защото нямало гаранция- ТОЧНО заради такива случаи.
По-добре да ми се развали телефона, никога да се включи, ДА НЯМА гаранция и да го пусна в коша, отколкто това ходене по мъките няколко месеца и то за 300лв.
Не за 300лв, ами и за 3000лв не си заслужават тези мъки.
Никой клиент не трябва да ги минава, това е гавра с психиката на човека.

Аз бих ги съдил за спорта ей така...обещетения за губене на време и мъки. (дори и да изгубя пари, мъките са вече почнати, поне сега моят адвокат ще тормози тях)

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#45

Е не, не си прав, просто е трябвало след 3 път да се случи всичко това! Явно не е бил настоятелен, или не е скандалджия. Гаранцията си тежи, но не бих те упрекнал и за твоя метод. Ти даваш парите, и ти взимаш решението. Аз съм имал случаи, и добре че е гаранцията за да не съм прецакан като потребител! Добре, че всичко се случи както трябва, макар и с повече нерви!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#46

Не е добре.
Щом, има нерви, значи не си струва.
Гаранция ТРЯБВА да е както в белите страни, купуваш стока, дефектира, отиваш и ти я заменят (в лошият случай поправят).
Три пъти, четери пъти, мейли простотии...повярвай ми никои нерви не струват повече от парите, здравето е по-важно.
Но в България хората са научени, че дори и да са платили нещо, нищо не им се полага и ,че три пъти връщане на стока е в "нормите на нормалното".
ВЪОБЩЕ не е нормално, ама хич.
Аз предпочитам да нямам гаранция и апарата да иде в коша околкото да мина всичко това, тровене на нерви, загуна на време и пари (всичко е пари, 10 минути от времето ти е пари).

Както и да, аз лично щях да ги съдя, дори и да бях загубил пари, ей така за спорта.
И не, не съм конфликтна личност, не всички сме викащи, кряскащи и заплашителни, но на всички знаят да продават нали?
Който вика най-силно той получава, НЕ трябва да работи така, момчето яко са го разигравали.
Аз на вторият път щях да им го строша в главата в магазина, мойте нерви не издържат.
И това със сервиза си е чиста подигравка, аз съм купил от магазин, дал съм пари на магазина, издадена ми е касова бележка, имам гаранция, искам работещ телефон в рамките на гаранцията.
Магазина носи ВСЯКА отговорност, те къде го пращат мен не ме интересува.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#47

Точно това се опитвах да кажа от началото. Много правилно!
Цитирай
#48

Ще съдите за спорта. Уж не искаш да хабиш нерви и време, а ще съдиш за спорта?! Двете неща си противоречат.
Едно дело ще трае минимум година, имам опит, и резултатът е неясен. И накрая може да ти излезе през носа като платиш и твоите разноски и тези на ответника.
Което са поне 2К. Така че не бъдете много смели. Форумът е едно, реалният живот друго.
Връщал съм няколко DSLR-a за един изгорял пиксел на екрана. На времето след седмица като си купих S2 изгоря един пиксел. Смениха ми екрана въпреки политиката на Самсунг, че до еди колко си пиксела не се брои за дефект.
Всичко е подход. И Зора да не се правят на интересни. Ако те натиснат сервиза ще решат проблема много бързо. Както е и станало.
Веднъж купувам ютия. Прибирам се мирише на изгоряло не се трае. Връщам се в Технополис магазинерчето вика на сервиз. Веднага при управителя и човекът им се скара и им каза веднага да заменят ютията. Така че глупостите на Зора са били пълен булшит.

Клиентът няма никакво отношение със сервиза и съвсем не го интересува какво ще каже той.

Според закона:

"Чл. 123. (1) Потребителят има право да предяви рекламация на стоката или услугата, независимо от това дали производителят или търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката или услугата......
........

Чл. 125. (1) Рекламацията се предявява пред търговеца или пред упълномощено от него лице."

КЗП също са за разстрел. След като търговецът е приел стоката със становище има проблем, то друго не те интересува.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#49

От гледна точка на това, че са го разигравали не е добре. Но накрая, си е решил проблема - това е добре.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#50

За съдене вече не става въпрос. Нещата се уредиха. Исках да кажа точно това, че мен ме интересува магазина, а не къде, кой, как си поправят устройствата. Но те все се запъваха, че сервиза така казал. КЗП и те така казаха по някаква причина. Сложиха сервиза над всичко. Така, че беше ужасно разиграване, въпреки очевидния проблем.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)