Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/Pro - слухове, спецификации, коментари

Е нормално.. нали не е хуавей или Самсунг.. те и според тях камерата на lg V сериите не са качевтвени но лично съм ги тествал срещу Самсунг и останах потресен от разликата
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,

Имам Redmi Note 8 pro.

Намерих опцията за 4G Volte и е чекната, но няма в горе в бар менюто Volte.
Цитирай

Не ти се чете май. Трябва да ативираш картата с директо обаждане на оператор или с оторизиран от Виваком телефон или сам да си налееш софтуера.
Цитирай

Значи:

1. Се обадих на оператор, жената вика, че те не могат да го пуснат.
2. Преди малко пак се обадих, друга жена каза, че са пуснали заявка към колегите и до 24 часа ще са активни и двете услуги.
3. Нямам под ръка някой познат със смартфон от техния списък в момента.

Услугите са активирани, трябваше да ги лъжа, че съм с h P20 и със смс не иска да активира.
Цитирай

Здравейте! От 2 дни съм собственик на redmi note 8 pro. С телефона уж всичко е наред засега, но не откривам начин да "закача" мелодия към конкретен контакт. Така без да гледам зная кой ме търси и дали да вдигам в дадения момент. В досегашните ми телефони тази опция бе налична и съм свикнал телефона да ми звъни различно!
Благодаря предварително! Поздрави!

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай

(2020-02-02, 14:14:18)gogolisec написа:  Здравейте! От 2 дни съм собственик на redmi note 8 pro. С телефона уж всичко е наред засега, но не откривам начин да "закача" мелодия към конкретен контакт. Така без да гледам зная кой ме търси и дали да вдигам в дадения момент. В досегашните ми телефони тази опция бе налична и съм свикнал телефона да ми звъни различно!
Благодаря предварително! Поздрави!
Контактите трябва да са в телефона, от Google или от Mi cloud. От там влизаш в дадения контакт, горе трите точки и "set ringtone"
[-] 1 потребител изказва благодарност на meto1 за това мнение:
  • gogolisec
Цитирай

Колеги, как се изключва бързото зареждане на батерията на note 8 pro? Или трябва да търся друго зарядно? Колко да е мощността на зарядното, за да си щадя максимално батерията?
Мерси предварително на отзовалите се!
Цитирай

Друго зарядно. Принципно не ми пука за батерията,но в спалнята съм с 1А. В твоя случай ще отнема 4-5 часа. Може би 2А ще ти е ок за 2-2,5 часа си готов. Ползвай си бързото зареждане и да не ти пука.
Цитирай

(2020-02-07, 18:00:56)SolarStone написа:  Или трябва да търся друго зарядно? Колко да е мощността на зарядното, за да си щадя максимално батерията?
0.5A с един хубав кабел и цяла нощ бавна и блага работа.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Колеги, какво мислите за темперираните протектори за камерата?Според вас ако сложа на камерите протектор, ще намали ли качеството на снимките? Иначе така незащитени се притеснявам от надраскване, а много държа на камерата.
Цитирай

(2020-02-09, 17:08:59)SolarStone написа:  Колеги, какво мислите за темперираните протектори за камерата?Според вас ако сложа на камерите протектор, ще намали ли качеството на снимките? Иначе така незащитени се притеснявам от надраскване, а много държа на камерата.
Аз сложих стъклен протектор на камерите и нямам никакви ядове даже и метален ринг залепих който хваща и пръстовия сензор
[-] 1 потребител изказва благодарност на T1k за това мнение:
  • tibuzdrev
Цитирай

Някой може ли да ме ориентира със ситуацията парола и отключване с пръстов отпечатък. В момента мога да си отключвам телефона и с двете, но на всеки 72 часа ми иска ПИН. Аз искам само с пръстов отпечатък да си отключвам телефона, но нещо не виждам къде е тази настройка да изключа ПИН-а?
Цитирай

Това е с цел защита.
Не може да се махне. А и така няма да си забравиш пин-а
Цитирай

Успешно активирах volte и vowifi. На самолетен режим с voWifi говорих по телефона. Тъпото е че трябваше да си слагам картата в телефона на жената за да станат нещата. Направи ми впечатление че силата на слушалката леко се е намалило... Някой да има такива наблюдения? И не разбирам .. уж имам volte и vowifi а пък ми показва това..щ


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-02-12, 21:55:48)suffer написа:  Това е с цел защита.
Не може да се махне. А и така няма да си забравиш пин-а
А тогава каква е ролята на пръстовия отпечатък? Някой ако ми знае ПИН-а, ще си влиза без проблем в телефона...
Цитирай

винаги пръстовия отпечатък е защитен и с пин или pattern.
все пак ако нещо стане със скенера трябва да можеш да си отключиш телефона
Цитирай

Благодаря за отговорите
Цитирай

Сензора за пръстов отпечатък може ли да се изключи нацяло?
Не го ползвам и когато без да искам го докосна, телефона се събужда и светва лок скрийн-а. Особено, когато се опитвам да го прибера в джоба на панталона.

Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Samsung Galaxy A52s 5G
Цитирай

Мисля че или с руут(но не знам в кой файл трябва да се променя код) или хардуерно трябва да се изключи от платката
Цитирай

През уикенда от Redmi официално обявиха, че продажбите на Redmi Note 8 Pro вече са надхвърлили 10-те милиона бройки. За повече инфо - Тук

 
Цитирай

Остава и да го преведеш от китайски.

(2020-02-09, 17:08:59)SolarStone написа:  Колеги, какво мислите за темперираните протектори за камерата?Според вас ако сложа на камерите протектор, ще намали ли качеството на снимките? Иначе така незащитени се притеснявам от надраскване, а много държа на камерата.

Не намалят качеството. Вършат работа. Единственото, което може да се случи, е да се появят балончета и да започнат да се разместват или отлепят след време, като протекторите за екран.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

Здравейте, от декември съм с Redmi note 8 , но от месец сигурно и повече когато ме набират различни хора от различни оператори телефона често им дава, че е изключен, а реално не е. Аз получавам смс от мтел, че даден номер ме е търсил. Няма значение мястото на което се намирам. Къде е проблема според вас?
Цитирай

(2020-05-21, 11:11:03)mische_p6 написа:  Здравейте, от декември съм с Redmi note 8 , но от месец сигурно и повече когато ме набират различни хора от различни оператори телефона често им дава, че е изключен, а реално не е. Аз получавам смс от мтел, че даден номер ме е търсил. Няма значение мястото на което се намирам. Къде е проблема според вас?
С две сим карти ли си ?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако гоплзваш телефона с 2 СИМ карти едновременно това е нормално. Телефона е с един радиомодул и когато говориш по едната карта другата е изключена.
Цитирай

(2020-05-21, 11:11:03)mische_p6 написа:  Здравейте, от декември съм с Redmi note 8 , но от месец сигурно и повече когато ме набират различни хора от различни оператори телефона често им дава, че е изключен, а реално не е. Аз получавам смс от мтел, че даден номер ме е търсил. Няма значение мястото на което се намирам. Къде е проблема според вас?
Здравей колега, аз имах същият проблем с телефона на майка ми и баща ми- абонати на Мтел
Аз съм на Теленор!
След като опитах всичко разбрах , че проблема не е в телефона а в клетката. Подадох сигнал и след около 2 седмици ми се обадиха и казаха че е отстранен.
Телефона си влезе в нормален режим на работа и изчезна това което си описал.
Моя съвет е да звъннеш на оператора и да подадеш сигнал.
Успех!

Поздрави,
инж.Пламен Атанасов
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)