Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/Pro - слухове, спецификации, коментари

За тези колеги, на които им липсва 4G+ иконката, и имат трите банда в близост (B1-B3-B7), телефона се връзва на банд7 и не агрегира с никой друг банд.
Пускате инжeнерното меню на MTK с набиране в дайълъра на *#*#3646633#*#* , после в BandMode махате отметката на банд7 и ще получите агрегация CA_1A-3A (B1+B3).
С нея постигам малко над 200 Mbps, само с band7 рекорда ми е към 185 Mbps.
За по-висока скорост при тестовете забранявам втората карта, при което скоростта се увеличава със 20 тина Mbps.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 1 потребител изказва благодарност на plevel12 за това мнение:
  • dzwer
Цитирай
Аксесоари

(2020-06-15, 15:59:06)plevel12 написа:  За тези колеги, на които им липсва 4G+ иконката, и имат трите банда в близост (B1-B3-B7), телефона се връзва на банд7 и не агрегира с никой друг банд.
Пускате инжeнерното меню на MTK с набиране в дайълъра на *#*#3646633#*#* , после в BandMode махате отметката на банд7 и ще получите агрегация CA_1A-3A (B1+B3).
Мда това е и проблема на старите mi телефони от преди mi9 серията и микс 3 5г, че не поддържат комбинации с 2600 и понеже приоритета на мрежата е заложен да е на тази честота телефона културно се закача за нея и въпреки, че поддържа комбинации от другите честоти няма агрегация. Чак след като изгуби сигнал на 2600 тогава се появява. А колкото до RN8 pro  да от нашите честоти поддържа само B1+B3. И за разлика от Куалком телефоните при мтк по-лесно се изключват честоти.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • plevel12
Цитирай

Има ли възможност да направим този фокус и с куалком?

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Само за руутнат телефон, инсталирате Network Signal Guru и оттам се локват бандовете.

@batala
Как смяташ тази скорост 185 Mbps само на банд 7 без агрегация се дължи на MIMO 4x4 нали?
Аз повече с друг телефон от 60 без агрегация на б7 не съм засичал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plevel12 за това мнение:
  • cinzano
Цитирай

(2020-06-16, 08:20:30)plevel12 написа:  @batala
Как смяташ тази скорост 185 Mbps само на банд 7 без агрегация се дължи на MIMO 4x4 нали?
Аз повече с друг телефон от 60 без агрегация на б7 не съм засичал.

20mhz лента на 256qam е приблизително около 195mbps. Намерил си място с перфектния сигнал и като сила и като качество + липса на натовареност на базовата станция.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • plevel12, suffer
Цитирай

Да, на същото място с Iphone 8 постигам 286/60 Mbps с тройна агрегация.
Цитирай

Redmi Note 8 Pro може и да не стигне до Android 11. За повече инфо - >>>>>>

 
Цитирай

(2020-06-15, 15:59:06)plevel12 написа:  За тези колеги, на които им липсва 4G+ иконката, и имат трите банда в близост (B1-B3-B7), телефона се връзва на банд7 и не агрегира с никой друг банд.
Пускате инжeнерното меню на MTK с набиране в дайълъра на *#*#3646633#*#* , после в BandMode махате отметката на банд7 и ще получите агрегация CA_1A-3A (B1+B3).
С нея постигам малко над 200 Mbps, само с band7 рекорда ми е към 185 Mbps.
За по-висока скорост при тестовете забранявам втората карта, при което скоростта се увеличава със 20 тина Mbps.
Жив и здрав да си!
Не че ми трябват такива скорости, но от любопитство изпълних указанията и резултата е следния:
 - 120Mbps Download, 57Mbps Upload - преди процедурата;
 - 218Mbps Download, 45Mbps Upload - след процедурата!
Тествано със SpeedTest в рамките на няма и 5 минути разлика между двата теста.
Това близо до метростанция Сливница.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Samsung Galaxy A52s 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на dzwer за това мнение:
  • plevel12
Цитирай

(2020-06-15, 15:59:06)plevel12 написа:  За тези колеги, на които им липсва 4G+ иконката, и имат трите банда в близост (B1-B3-B7), телефона се връзва на банд7 и не агрегира с никой друг банд.
Пускате инжeнерното меню на MTK с набиране в дайълъра на *#*#3646633#*#* , после в BandMode махате отметката на банд7 и ще получите агрегация CA_1A-3A (B1+B3).
С нея постигам малко над 200 Mbps, само с band7 рекорда ми е към 185 Mbps.
За по-висока скорост при тестовете забранявам втората карта, при което скоростта се увеличава със 20 тина Mbps.



Здравей колега! При мен не се получава..От Варна съм излиза ми иконката 4G+ на максимално покритие и скоростта е не повече от 80 мб (Теленор)!
Цитирай

Еми явно клетката на Теленор не позволява по-високи скорости, с Виваком е по-бързо при нашите тестове.
А без агрегация(без +) колко ти е скоростта?
[-] 1 потребител изказва благодарност на plevel12 за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай

(2020-06-20, 10:01:35)plevel12 написа:  Еми явно клетката на Теленор не позволява по-високи скорости, с Виваком е по-бързо при нашите тестове.
А без агрегация(без +) колко ти е скоростта?

45mbps
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen3333 за това мнение:
  • plevel12
Цитирай

Здравейте колеги.Имам редми 8 про 8/128.Та въпроса ми е следния.Понеже съм с китайския ром и искам да мина на европейския или глобал.Как да го направя?Имам 166 часа докато се отключи!
Ако може стъпка по стъпка.
Благодаря предварително!!!
Цитирай

Xiaomitool v2 - Всичко сам прави.
От отключване до флашване на друг стоков ром. Само натискаш опцията и изпълняваш инструкциите
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • dzwer, temagin
Цитирай

   
Ето на това попаднах днес. Надявам се да се сдобием с MIUI 12 до края или началото на идния месец.
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • T1k
Цитирай

Вече е наличен MIUI 12 [Изображение: f992a47bae3901de921c452f2febeb04.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги някой има ли на идея каква е цената на оригинален дисплей за 8про и от къде може да се купи
Цитирай

Здрасти,а има ли значение на кой регион си?Аз до онзи ден бях на Сингапур,но от вчера съм на България и още нямам.С глобалната съм и е купен тел. от Технополис.
Цитирай

(2020-08-04, 07:23:52)vaskogrudov написа:  Здрасти,а има ли значение на кой регион си?Аз до онзи ден бях на Сингапур,но от вчера съм на България и още нямам.С глобалната съм и е купен тел. от Технополис.
Че продават ли с глобална от Технополис? Аз съм с 8 про а жената е с 9 про и двата са EU
Цитирай

Може и да не гледам където трябва,но в характеристиките на тел.пише това. Версия на miui, miui glodal 11.03. стабилна.Ако другаде се гледа,пиши за да проверя.
Цитирай

За конкретната версия на софтуера се гледат буквите в скоби.
(QGGMIXM) - Глобална / (QGGEUXM) - Глобална за Европа.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Значи моя е  глобален за Европа  (qggeuxm)
Цитирай

(2020-08-04, 07:21:06)pafkata_83 написа:  Колеги някой има ли на идея каква е цената на оригинален дисплей за 8про и от къде може да се купи
Провери тук - Тап

 
Цитирай

(2020-08-05, 13:06:24)NoMaD написа:  Провери тук - Тап

Смениш ли дисплея вече нищо не става от телефона.  "Оригиналните" дисплеи за Xiaomi се чупят с поглед, за съжаление.
Цитирай

https://www.citytel.bg/display-for-xiaom...note-8-pro

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Още една статия да 12-та.
   

"До края на септември"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)