Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/Pro - слухове, спецификации, коментари

Благодаря ви за коректните отговори.
Цитирай
Аксесоари

Искам да кажа и нещо, което не ми харесва на телефона, понеже само го хваля. Има слаба подсветка и фенерче. Трябва да си продават и по-скъпите модели, все пак...

Android4e
Цитирай

Да попитам ноте 8 про потдържа ли usb type c to hdmi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

(2021-01-26, 22:41:34)centorionios написа:  Да попитам ноте 8 про потдържа ли usb type c to hdmi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Не. Проверено онзи ден с преходник. Само телефони с usb c 3.1 поддържат. Пробвахме с този кабел на 8 и 9 про и на няколко хуавея лайт версии и един p20pro хуавей като само на него извади картина.
Цитирай

Здравейте! Тъй като съм фен на Xaiomi redmi not 7 и малцината, които обичат изтънчената "простота" на този вид устройства, ще ме разберат защо. Реших да си закупя 8про версията. 7-цата вече никъде не е налична. Желанието у мен обаче угасна, с включване на камерата ~ този червен цвят, ме кара да настръхвам, с привидно жълтави нотки. Редми 7 имаше много спокойни, бели и светли цветове~нищо агресивно. Да не говорим, че предната му камера няма нищо общо с 8 и 9~много по-отдалечена е и бяла, хора бяла! Не червена, като 8 или още по-червена, като 9-ката. Идеята ми е следната~тъй като, ако желая да приличам на "изморен кървясъл вампир", за тази работа, в днешно време има много филтри на един клик разстояние. А аз само искам да излизам бяла, такава, каквато съм по природа~не с кървави устни, не с рижа коса, която всъщност нямам. Има ли някакъв начин камерата да се фиксира в студената бяла гама или нещо, което би помогнало, като приложение например? Само не и заложените филтри в телефона, че с тях става още по-зле! Мерси!
Цитирай

Дисплей -> цветова схема ... Там можеш да се заиграеш с цветовете. Покрай тази смяна може и дни коте да изглеждат малко по различни

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,с Redmi Note 8 PRO имам много странен проблем,само към някои номера когато избера номера не чувам сигнал свободно,в смисъл отсреща телефона си звъни,но аз не мога да разбера дали избирам в момента или има някакъв проблем,защото нищо не се чува,когато човека остреща вдигне разговора се чува нормално.
Имате ли на идея от къде мога да го оправя това?
Цитирай

(2021-02-18, 13:54:12)skysat написа:  Здравейте,с Redmi Note 8 PRO имам много странен проблем,само към някои номера когато избера номера не чувам сигнал свободно,в смисъл отсреща телефона си звъни,но аз не мога да разбера дали избирам в момента или има някакъв проблем,защото нищо не се чува,когато човека остреща вдигне разговора се чува нормално.
Имате ли на идея от къде мога да го оправя това?

Дали въпросните номера имат активирано VoLTE, и връзката се  осъществява по бързо от обикновено

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinzano за това мнение:
  • skysat
Цитирай

(2021-02-18, 14:34:47)cinzano написа:  Дали въпросните номера имат активирано VoLTE, и връзката се  осъществява по бързо от обикновено

Да,възможно е,но проблема е в това,че те се дразнят че звъня постоянно,а аз реално не мога да разбера колко прозвънявания чакам,защото не чувам нищо,в смисъл те не ми отговарят веднага,то това е проблема,че аз не знам колко прозвънявания правя и дали изобщо правя нещо,а те се дразнят че не спирам да звъня.
Цитирай

(2021-02-18, 15:11:12)skysat написа:  Да,възможно е,но проблема е в това,че те се дразнят че звъня постоянно,а аз реално не мога да разбера колко прозвънявания чакам,защото не чувам нищо,в смисъл те не ми отговарят веднага,то това е проблема,че аз не знам колко прозвънявания правя и дали изобщо правя нещо,а те се дразнят че не спирам да звъня.

Пробвай като изкл. VoLTE, при теб (ако въобще си активирал услугата)

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Xiaomi започна да разпространява стабилна версия на MIUI 12 на базата на Android 11 за Redmi Note 8. Първи, които започват да я получават са китайските потребители. Актуализацията на MIUI 12.5 за Redmi Note 8 ще има, но на по-късен етап. MIUI 12.0.1.0.RCOCNXM с обем 2.7GB вече е на разположение, но все още за малък брой потребители. Когато производителят прецени, че няма сериозни бъгове, разпространението ще бъде пуснато и за други региони.

https://piunikaweb.com/2021/02/20/redmi-...nk-inside/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай

А междувременно в канала в телеграм:
Бета версията на miui 12.5 за 8 pro с андроид 11 продължава да се тества.
Има ъпдейти за руската версия, индонезийската и индийската.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

При мен дойде ъпдейта
https://prikachi.net/image/lejR6
Цитирай

При мен дава ъпдейт към 12.0.2.0, ама всеки път като го пусна и ми дава грешка...
Телефона е купен от Виваком.
И си стоя на Андроид 9 и версия 11.0.3.0 Smile

Ха, сега като проверих и ми дава и на мен ъпдейт към 12.0.4.0.
Да видим дали ще се изтегли...

Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Samsung Galaxy A52s 5G
Цитирай

Ъпдейтнах и аз вчера ръчно. Не виждам проблеми за сега. Телефона се държи както и преди ъпдейта,пъргав е. Струва ми се че батерията държи една идея повече ,но може само така да ми се струва. ?
Цитирай

Ми не ще да се тегли - стои си на 0%, както всички ъпдейти до сега...
Явно ще си стоя на Андроид 9 и версия 11.0.3.0

Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Samsung Galaxy A52s 5G
Цитирай

Излезе ъпдейт за глобалната версия на 8 Pro.
MIUI V12.0.7.0.QGGMIXM Redmi Note 8 Pro Global Stable Release
Changelog:
-System
Updated Android Security Patch to February 2021. Increased system security.
Цитирай

(2021-02-18, 14:34:47)cinzano написа:  Дали въпросните номера имат активирано VoLTE, и връзката се  осъществява по бързо от обикновено

Само да пиша,че след изключване на Volte всичко со дойде на мястото,чува се вече нормално,ще го преглътна без волте....

Още едно питане,спряха да ми излизат нотификации на определени приложения,примерно на чат приложенията(вайбър,скайп,wathsapp.....) всичко си е наред,обаче на OLX когато ми пишат докато не вляза в приложението,не ми излиза че някой ми е писал лично съобщение,как може да го оправя това,пробвах всякакви варианти,всичко е включено,но не излизат?
Цитирай

Мен съобшенията от ОЛХ ми идват на ABV пощата и от там виждам че има съобщение иначе от ОЛХ директно не.
Цитирай

Опитай с активиране опцията автостарт на приложението.

 
Цитирай

Здравейте,
От няколко дни телефона започна да се рестартира без причина по няколко пъти, докато не натисна аз бутона за рестартиране не спира. Доста приложения започнаха да ми дават грешка и да излиза от тях. Някакви идеи?
Излиза "msa спира... "
Android 10
MIUI 12.0.4

ПП. Малко ровене из нет-а и след изтриване на кашето и връщане на заводски настройки на android system webview-то се оправиха нещата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Priqtel за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай

Деинсталирай актуализацията на приложението Webview.

Android4e
Цитирай

Здравейте, препоръчайте ми проложение за back up на информацията от телефона преди фабрични настройки, става въпрос най вече за снимки и клипове, понеже превхрълянето на голям брой от тях на PC си е цяло приключение

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

   
Излезе ъпдейт за EU: Цък
Цитирай

След последния ъпдейт имам проблем с блутута, някой с такъв проблем?

Оправих се, изчистих всички данни на приложението и се оправи.

Android4e
[-] 1 потребител изказва благодарност на Android4e за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)