Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 8/Pro - слухове, спецификации, коментари

Виждам че за 8 pro е излезнал 12.5 но за Китай. Ако реша да го метна като update на европейската дали ще счупи всичко (въобще ще ми позволи ли да го направя?)
Цитирай
Аксесоари

(2021-06-10, 17:55:49)jorimafia написа:  Виждам че за 8 pro е излезнал 12.5 но за Китай. Ако реша да го метна като update на европейската дали ще счупи всичко (въобще ще ми позволи ли да го направя?)

Здравей!
Според мен няма как да ти позволи да сложиш ъпдейт от китайската версия на европейската, поради ред причини.
Закони, изисквания от GDPR и още куп други неща.
Вариантите са два - изчакваш да дойде и за Европа тази версия или си сменяш Ром-а с китайски.

П.с моя съвет е да изчакаш.

Поздрави, 

Пламен Атанасов
[-] 2 потребители изказват благодарност на plamen3333 за това мнение:
  • jhoro, jorimafia
Цитирай

(2021-06-10, 23:46:48)plamen3333 написа:  Вариантите са два - изчакваш да дойде и за Европа тази версия или си сменяш Ром-а с китайски.
П.с моя съвет е да изчакаш.
+1 за изчакване.
Това - с китайски Ром - ще е баси приключението! Освен, ако питащия не е напред с мандарин или кантонски!
Преди време имах подобна случка - Windows само с турски. Мерси - още ми „държи влага”'. Като го включех и пишеше - „Hoş Geldiniz”
Тук ще пише - „欢迎先生”

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Няма такива дертове в китайския ром.
Описвал съм много пъти. Китайщи има предимно в браузъра.
Всичко останало си е на английски
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • jhoro, jorimafia
Цитирай

Виж в Кой телефон/таблет да избера?

 
Цитирай

   
Излезе секюрити ъпдейт за EU
Цитирай

Глобалната версия получи 12.5
Линк
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • gothicmanbg
Цитирай

(2021-07-08, 16:37:44)jorimafia написа:  Глобалната версия получи 12.5
Линк

Някой има ли впечатления от новата версия?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128
Цитирай

Сега ще разбера дали чакането си заслужава..
   
Цитирай

Сутринта за малко се появи този ъпдейт и докато намеря време да го изтегля и изчезна.
От този линк как се инсталира?
Изтеглям го и после раззархивирам и след това не ми е ясно
Цитирай

(2021-07-26, 13:20:10)6murdi написа:  Сутринта за малко се появи този ъпдейт и докато намеря време да го изтегля и изчезна.
От този линк как се инсталира?
Изтеглям го и после раззархивирам и след това не ми е ясно
Ето линк към версията за европа. Прявиш папка във вътрешната памет в Downloads - downloaded_rom и поставяш архива. След това от ъпдейтъра избираш  choose update package. Това е архива който телефона си изтегли сутринта.  Stolt

Линк (mega)
Цитирай

На мен ми дава грешка - не може да инсталирате неофициален РОМ.
Цитирай

Ето линк за ръчен ъпдейт от OTA за европейската версия на Redmi note 8 pro -> https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RGGE...d_11.0.zip

Аз ще изчакам седмица .
Цитирай

(2021-07-27, 22:50:38)Machiavelli написа:  Ето линк за ръчен ъпдейт от OTA за европейската версия на Redmi note 8 pro -> https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RGGE...d_11.0.zip

Аз ще изчакам седмица .
Добре де, аз го свалих това, но като отида на ъпдейтъра никъде не виждам опция да стартирам ръчно т.е. да посоча към папката и т.н.
Цитирай

И при мен не става.
Дава грешка при инсталирането.
Ще се чака,май е най добре.
Цитирай

Аз от ден два съм с него и за сега телефона определено е доста по бърз и чувствителен и без да намалям анимациите от настройките. Но има някой неща които ме дразнят.. с поко лаунчера жестовете на телефона не работя. Някой приложения не ми работят каквато и версия да инсталирам...
Цитирай

(2021-07-28, 08:36:31)bvk написа:  Добре де, аз го свалих това, но като отида на ъпдейтъра никъде не виждам опция да стартирам ръчно т.е. да посоча към папката и т.н.

При мен опцията е от тук.
Някой има ли наблюдения относно батерията? Аз само заради това се въздържам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

   
Сутринта го ресетнах след ъпдейта, че при мен се омаза.. цял ден съм го настройвал на работа..  Big Grin
И с miui 12 на андроид 10 беше същата батерия.. Прибирам се на под 40 %
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • Machiavelli
Цитирай

Мерси за инфото ! Аз утре ще му пусна ъпдейта че в петък почивам ...
За да мога да направя ресета и настройките че за последно ми отне към 2 или 3 часа хаха
Цитирай

Ъпдейтнах, засега ми харесва!

Android4e
Цитирай

WiFi продължава да е почти неизползваем, ако е закачено устройство по Bluetooth. Други "подобрения" засега не виждам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tough за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай

По-добре изглежда всичко за сега . Относно Bluetooth не съм очаквал подобрения. До колкото разбирам, физически не е възможно заради антените. Без ресет се държи ок телефона ,поне за мен.
Цитирай

Някой има ли решение за проблема с балончетата на messager? Седят квадратни и няма нищо общо с приложението...
[-] 1 потребител изказва благодарност на T1k за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай

И аз имам същия пробле на redmi note 10 pro.Ползвам месинджъра без балончета.
Цитирай

(2021-07-29, 17:49:14)T1k написа:  Някой има ли решение за проблема с балончетата на messager? Седят квадратни и няма нищо общо с приложението...

Видях, че в долният ляв ъгъл има "Manage".. Предполагам, че може да се изключи от там. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)