Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Убих таблета
#1
Star 

Убих таблета на щерката. Lenovo tab 2 a7-30f. Принципно не ми е за пръв път да инсталирам ROM чрез SР flash tool, но сега нещо оплесках нещата. Направих формат на всичко преди инсталацията и мисля, че преди да се инсталира загуби връзка с компютъра. Може би USB кабелът нещо сгафи. Не можа да инсталира новия ROM и сега е като умрял. Не стартира, няма никакъв признак на живот, не показва че зарежда като включа зарядно, не стартира и през Hard Reset. Поправимо ли е или отива на боклука ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам почти същия таблет-Lenovo Tab 2 A7-10F. И аз съм го флашвал около 3-4 пъти с SP Flash Tools-а за custom firmware. Ако си сигурен,че проблема не е от драйверите,пробвай да си поигреш с задържане на бутона на звука надолу докато тръгне да флашва,ако и така не стане трябва да го отвориш и да махнеш батерията(или поне да изкараш нейния кабел). След това по същия начин(задържане на бутона за намаляне на звука) би трябвало да стане флашването ако няма проблем с драйвера. В тубата има клипове как се отваря таблета,не е трудно.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#3

Пробвах го и това. Отворих, откачих батерията. И нищо.
Цитирай
#4

Флашването вече не може да стане като преди!Причината е,че си дал командата"форматирай всичко",преди да пуснеш флаша.Това не се прави,ако нямаш пълен запис на партишани,буут сектори и т.н.При обикновенно флашване(което си правил преди),само "наливаш" О.С. Сега си изтрил цялата памет и конфигуратора не знае къде какво да сложи.Таблета реално си е здрав,но трябва да намериш от същия таблет размера на партишаните,обозначение на дяловете и т.н.
[-] 2 потребители изказват благодарност на vertexe за това мнение:
  • donscot, Muscarin
Цитирай
#5

Предположих, че нещо подобно се е случило. Да ги намеря в смисъл откъде ? И ако ги намеря как да ги кача? Брат и има същия тaблет, само че е tab2 a7-30dc. Предполагам,че няма особена разлика, но само предполагам. Дали е възможно от там да се копират по някакъв начин данните. Как ще се качат на таблета, при положение, че компютъра вече не го вижда. И всъщност понеже навлизаме в доста сериозна материя това да кажем в сервиз възможно ли е да ми го направят ?

Опитвам се да намеря информация в нета, особено при руснаците, но засега без успех. Ако някой случайно разполага с някакъв линк ще съм благодарен за да не ви занимавам.

Намерих тук: https://pcsupport.lenovo.com/eg/en/produ...ES/A7-30-2 информация (ако е тази, която трябва).

Open Source Code (for Android 4.4, KitKat) - Lenovo TAB 2 A7-30F
V1.0
2015-04-07
235 MB
Цитирай
#6

Най-добре се обърни към сервиз,най-вероятно ще трябва да се закачи на флашер.За него няма значение дали го вижда или не,направо му набива заложените параметри.Само че е доста скъп,за да си го вземе човек в къщи Smile
Цитирай
#7

Ок. Така ще направя. Благодаря.
Цитирай
#8

Абе уж ставало.



Ура ! Всем спасибо . Все получилось.

Описую свою ситуацию пошагово:

1. Откл. аккумулятор.

2 . Запустил SP Flash Tool-все по инструкции,но выбрал режим format all+ download ! В режиме firmware upgrade не получилось-выдало ошибку рис. 3.

3. Громкость вниз+ шнур . Все готово.Спасибо вам за помощь

Махаш батерията, зареждаш в спфлаш рома, даваш формат алл+даунлоуд и флаш, натискаш копчето за намаляне на звука и докато го държиш, включваш усб кабела в телефона. Избери хубав кабел и ако флашваш от комп, гледай да е от задните усб-та които са запоени за дъното, тези отпред са по ненадеждни. Ако е лаптоп ... все тая, но поне да усб 2 порт, не усб 3.

http://lenovo-forums.ru/topic/20497-%D1%...-2-a7-20f/
Цитирай
#9

Ще пробвам и ще пиша.


Има раздвижване. Пробвам по-горе описания метод, но с бутон + Volume.  С другия нищо не се случва. Ето какво стана:

[Изображение: Clipboard01.jpg]

Изчетох и изгледах сума ти материали за проблемът, но са все за друг тип Медиатек процесори. За моя нищо.
Цитирай
#10

Lenovo не можеш да го убиеш софтуерно или не правиш нещо както трябва или има хардуерен проблем.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

Пробвай с ъпдейт фърмуер.
Цитирай
#12

(2019-08-29, 03:49:12)Ивайло69 написа:  Lenovo не можеш да го убиеш софтуерно или не правиш нещо както трябва или има хардуерен проблем.

Ами работеше си. Освен по време на флашването нещо да се е случило.

Имам подозрението, че нещо с драйверите не е наред.
Цитирай
#13

Ами като закачиш таблета и започнеш да флашваш в диспечера на устройства се вижда дали са наред драйверите.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#14
Photo 

Ето така стоят и няма промяна като се закачи таблета. Дали да не се пробвам на друг компютър ? Пък ако не се получи вече на специалист.

[Изображение: Clipboard02.jpg]
Цитирай
#15

Пробвай на друг комп с уин 7,аз като съм флашвал на 8.1 и 10 само проблеми с драйверите,докато стане. Уиндоус ъпдейта само ги прецаква и е голяма занимавка...даже най-добре да спреш нета за да не свали някакви други драйвери ако нямаш възможност за уин 7.
Не съм 100% сигурен,че това е проблема,но от моя опит би трябвало да е това. А ако с оправени драйвери не става направо е сервиз...но и там не знам дали го оправят,а таблета струваше към 170лв през 2015 и не знам колко си струва да го даваш на сервиз .
https://www.olx.bg/ad/tablet-lenovo-tab2...10cfa244da това май е същия модел,по-евтино ще излезе сам да си смениш дъното от колкото да го даваш на сервиз.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#16

Идеята,която ти дава колегата,е много добра.Менкаш само дъното и си готов.Трудно се подкарва форматирана памет.На горният шот ФлашТула ти казва,че форматирането,което искаш да сложиш,не отговаря на чек-сум стойността,заложена в паметта(не е това формата за твоето устройство).
Цитирай
#17

Просто имаш проблем с драйверите.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#18

Ще опитам на друг компютър.

Пробвах и на Уин 7. Същата работа, същото съобщение. Явно ще иска тотално префлашване. Намерих един донор за 20 лв. Проблемният го разглобих сравнително лесно и смятам наистина да разменя платките, пък дано има ефект. Много благодаря за вниманието и за полезните съвети !
Цитирай
#19

Би трябвало да си запали от "раз".Леновото нямат брандиране...има само малка вероятност да е различна ревизия новото дъно(малко по-различна енергоемкост).
Цитирай
#20

Колеги, продължавам темата тъй като считам, че може да е полезна за някой друг с моя проблем. Не се стигна до прехвърляне на хардуера, тъй като се оказа, че донорът не е точно същия модел и имаше някои разлики. Така и не намерих същия модел. Обаче понеже мира не ми даваше тоя таблет, а и обичам да се чопля и да намирам решения направих следното. Свалих си РОМ от tab 2 a7 20f, същия процесор MT8127 и за моя изненада успях успях да го флашна през SP Flash tool, което ме наведе на мисълта, че тоя таблет е бил в кома, а не точно умрял.  Направи ми впечатление и че като го закачих на компа инсталира МТ preloader драйвъра, нещо което преди май не правеше. Разбира се не зареди Андроида, но все пак се съживи при натискане на power бутона.След което с много зор намерих подходящ РОМ ( не знам защо се оказа толкова трудно, руснаците са затрили всичко за този модел) и ЕВРИКА. През Флащ тула му зададох update firmware, даже не се наложи да разкачам батерията, таблетът се форматира и си доунлоадна и инсталира новия ром. И сега си работи. Eдинствено остава проблемът заради който се вкарах в целия този филм, че услугите на GooglePlay не могат да се актуализират, а и от там някои приложения не работят коректно, например YouTube. Но за този проблем най-вероятно ще отворя друга тема.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)